Pieci higiēnas likumi, lai baciļi nepieliptu

- 1.Novembris, 2018
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Laikā, kad gaisa temperatūra ir robežās no +10 līdz -10 grādiem pēc Celsija, veidojas ideāli apstākļi dažādiem baciļiem – tie ir dzīvotspējīgi pat vairākas dienas, turklāt šādā vidē aktīvi vairojas un izplatās. Kā pasargāt sevi un ģimeni no «lipīgajiem» baciļiem, stāsta aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Alīna Fleišmane.

«Saaukstēšanās sezonā baciļi ir ik uz soļa – tie izplatās pa gaisu un «dzīvo» uz dažādām virsmām gan publiskās vietās, piemēram, uz durvju rokturiem, trepju margām, gan mājās un darbā uz galda, telefona, planšetdatora, klaviatūras. Efektīvākais veids, kā nesaslimt, ir rūpīgi ievērot personīgo higiēnu. Tieši personīgā higiēna ir puse no uzvaras veselības saglabāšanā, jo tikai tā baciļiem nerodas iespēja koncentrētā veidā nonākt organismā un izraisīt infekciju slimības,» stāsta farmaceite.

 

• 1 Bieži mazgāt vai dezinficēt rokas

Regulāra roku mazgāšana, ne skalošana, ir primārais, par ko jādomā, lai izvairītos no baciļu nokļūšanas organismā. Rokas jāmazgā siltā ūdenī un ar ziepēm – tikai ar tīru ūdeni nebūs gana, jo tas nespēj iznīcināt baciļus. Rokas ieteicams mazgāt aptuveni ik pēc 2–3 stundām, turklāt tas jādara rūpīgi, jāmazgā ne tikai plaukstas augšējā un apakšējā daļa, kā tas vairumā gadījumu ierasts, bet arī pirkstu starpas. Tāpat, lai parūpētos par higiēnu, var izmantot roku dezinfekcijas līdzekļus, ko var lietot vairākas reizes dienā. Gan ziepes, gan dezinfekcijas līdzekļi ir vajadzīgi baciļu un mikrobu iznīcināšanai, taču nevajadzētu pārspīlēt un lietot tos pārlieku bieži, jo roku veselībai ilgtermiņā svarīgi saglabāt to dabīgo mikrofloru.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru