Vidzemē uzvar VVĢ komanda

- 17.Maijs, 2017
Izglītība
Laikrakstā

Latvenergo koncerna erudīcijas konkursa «Fizmix Eksperiments» — 8. un 9. klašu skolēniem tas notiek jau vairāk nekā 20 gadus — Vidzemes reģiona finālā uzvarēja Valmieras Valsts ģimnāzijas komanda Gamma Deluxe. Lai plūktu uzvaras laurus un nopelnītu galveno balvu — ceļazīmi uz nedēļu garu vasaras nometni, skolēniem bija aktīvi jāapgūst fizika un jāapsteidz citi Vidzemes reģiona dalībnieki — 31 komanda. Finālā piedalījās arī Valmieras Viestura vidusskolas Fārenheiti_VVV.

Finālā Gamma Deluxe uzskatāmi demonstrēja savas zināšanas un prasmes, iegūstot 98 punktus. Savukārt otrās vietas ieguvēji —  Mehāniskais Kuģa Tārps no Cēsu 1. pamatskolas –— nopelnīja 88 punktus. Vairāk informācijas par komandām, dalībniekiem, finālā iegūtajām vietām https://www.fizmix.lv/eksperiments/komandu-tops

«Vidzemes komandu sniegums ir līdz šim spožākais, vēl augstāk latiņu iespēja ir pacelt vien Rīgas reģiona komandām. Maksimālais punktu skaits, ko dalībnieki varēja nopelnīt, risinot pašu izvēlētos uzdevumus, bija 110 punkti. Tas nozīmē, ka komandas ir pratušas izpildīt sarežģītākos fizikas uzdevumus turpat ar 90% precizitāti. Prieks redzēt, ka «Fizmix Eksperiments» pulcē tik plašu potenciālo fiziķu skaitu, jo Eiropas līmenī augsti novērtētā Rīgas Tehniskā universitāte un visa Latvija gaida jauno zinātnieku paaudzi,» stāsta RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūta vadošais pētnieks Pēteris Apse-Apsītis.

«Paldies visiem 2272 konkursa dalībniekiem, kuri pieņēma izaicinājumu un bija pietiekami drosmīgi, lai startētu vienā no sarežģītākajiem konkursiem Latvijā. Esmu pārliecināts, ka ieguvēji ir ne tikai finālisti, kuriem ir iespēja cīnīties par galveno balvu, bet visi dalībnieki, kas veltīja laiku padziļinātai fizikas apgūšanai. Ceru, ka Latvenergo koncerna rīkotais erudīcijas konkurss būs palīdzējis apzināties fizikas zināšanu noderīgumu arī ārpus mācību stundām,» vērtē AS «Latvenergo» galvenais izpilddirektors Āris Žīgurs.

Finālā skolēniem bija jārisina praktiski uzdevumi par tādiem tematiem kā jaunās tehnoloģijas, energoefektivitāte, projektēšana, mērinstrumenti, datu apstrāde u.c., kur pareizo atbilžu iegūšanai nepieciešamas fizikas zināšanas. «Fizmix Eksperiments» uzdevumi tapuši sadarbībā ar Elektrum Energoefektivitātes centru, izglītības uzņēmumu Lielvārds, Latvijas Universitātes Jauno Fiziķu skolu un Rīgas Tehnisko universitāti.

UZVARA ir mūsu! Kopējā priekā dalās Gamma Deluxe


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru