Viens tīrīgs kungs!

- 13.Septembris, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

Vēl pirms došanās vasaras atvaļinājumā gatavoju publikāciju par ZAAO jauno pakalpojumu privātmāju iedzīvotājiem Valmierā un vēl dažās lielākās apdzīvotās vietās mūspusē. Gan aprunājos telefonā ar cilvēkiem, kuri uzskata par normu pašu atkritumu šķirošanu jau savā saimniecībā, gan paviesojos pie labas paziņas, iepazīstoties ar viņu ģimenes praksi atkritumu šķirošanā. Šie cilvēki gan paši civilizēti risina atkritumu apsaimniekošanas problēmu, gan saprot, ka tas prasa arī zināmus līdzekļus, slēdzot atkritumu apsaimniekošanas līgumu ar šī pakalpojuma sniedzēju, konkrētā gadījumā ZAAO. Protams, te var strīdēties par izcenojumiem, taču paši zinām, ka dzīvē nekas lētāks nekļūst, un katrs izņēmums no šīs tendences tikai apstiprina likumsakarību.

Taču joprojām mūsu vidū ir cilvēki, kuri cenšas uz atkritumu civilizētu apsaimniekošanu savā sētā ekonomēt. Un tie nudien nav tie paši trūcīgākie ļaudis... Varbūt tāpēc, ka savas privātās problēmas bez mazākiem sirdsapziņas pārmetumiem allaž risinājuši un joprojām to turpina darīt uz pārējās sabiedrības rēķina.

Lūk, gadījums, kas gandrīz pirms mēneša manis paša redzēts un piefiksēts, tāpēc ar pilnu atbildības sajūtu (un vajadzības gadījumā vēl ar pāris lieciniekiem) atļaujos minēt visu – gandrīz līdz pēdējam sīkumam. Ir 9. augusta, piektdienas, saulaina pievakare, pulkstenis ap pusseptiņiem, kad ne pārāk pilnajā asfaltētajā automobiļu stāvlaukumā pie Dīvala kapiem ar koši sarkanu ne gluži pirmā svaiguma Mazda 6 universāli (valsts Nr. GZ 5*** ) iebrauc gludi skūts kungs labākajos gados rūtainā kreklā un šortos. Pie kapličas novietots viens atkritumu konteiners, kas, protams, paredzēts kapu apmeklētāju vajadzībām un tikai.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru