Valmierieši kož caurumus naudas maisā

- 20.Marts, 2018

Pagājušo ceturtdien Rīgā, Skonto hallē, otro spēli SynotTip Virslīgas pirmssezonas sagatavošanās turnīra «Virslīgas kauss 2018» ietvaros izspēlējuši Gata Ērgļa vadītie VALMIERA GLASS VIA futbolisti, spēlē par 5.-8. vietu tiekoties ar ambīcijām un naudu bagāto Riga FC. Neskatoties uz zaudējumu ar 1:2, pēc spēles par valmieriešu rādīto sniegumu tika dzirdētas tikai pozitīvas atsauksmes.

Pirms šīs cīņas neviens nešaubījās, ka rīdzinieki, kuru sastāvā laukumā gāja vairāki Latvijas valstsvienības spēlētāji un virkne pieredzējušu leģionāru, saraus valmieriešus gabalos. Priekšnojautu vilšanās brīdis daudzus piemeklēja jau diezgan agri, jo ar pirmajām minūtēm, aktīvi uzbrūkot un presingojot, mūsējie dzina pretiniekus sprukās. Visa puslaika garumā nezinātājam būtu bijis grūti pateikt, kurš šajā duelī ir Virslīgas čempionu titula tīkotājs, kurš šī turnīra debitants.

Otrā puslaika sākumā tikai likumsakarīgi bija francūža Tjerī Mukutas gūtie vārti. Šāds scenārijs, protams, sakaitināja pretiniekus, kuri laukumā sūtīja jaunus spēkus, kamēr valmierieši cīnījās ar tiem, kas ir. Rīgas līderis Bogdans Vaščuks septiņas minūtes pēc Mukutas vārtiem rezultātu izlīdzināja. Vēl pēc desmit minūtēm pēc Mukutas pretinieka nogāšanas soda laukumā (līdzīgi kā spēlē pret Mettu) Vaščuks realizēja 11 m soda sitienu. Turpmākajā spēles gaitā spēka valmieriešiem tik vien bija, kā noturēt šādu rezultātu, vairāk domājot par aizsardzību. Lai arī zaudēta, šī spēle noteikti lika debitantiem noticēt saviem spēkiem. Jāpiebilst, ka šajā spēlē komandai nepalīdzēja vairāki pamatsastāva spēlētāji, kā Alvis Jaunzems, Artūrs Bankavs, Artūrs Pallo, tas pats Niks Savaļnieks, Elmārs Sietiņsons un virkne papildinājumu no ārzemēm.

Laukumā gāja: Arnavs, Mukuta, Kramēns, Cipe, Miķelsons, Ērglis, Stīpnieks, Lūsiņš, U. Bērziņš, Kalniņš, V. Jaunzems, uz maiņu — Bārbalis, Talcis, Dubro, Cīrulis.

Runājot par leģionāriem, to mūsu komandai, iespējams, būs krietni vairāk, nekā sākumā likās. Ziemas pāreju perioda pēdējās dienās komandā tie pieteikti vesels lērums: jau zināmie aizsargi Ņikita Ročevs (Baltkrievija) un Tjerī Mukuta (Francija), kā arī moldāvu aizsargs Aleksandru Belevči, 11 spēles Senegālas izlasē savulaik spēlējušais aizsargs Masamba Sambou, pussargs Leonardo Okeke (Nigērija) un uzbrucējs Kristiāns Ngans (Kamerūna). Par pēdējiem četriem gan vēl nav iesniegti visi pārejai nepieciešamie dokumenti.

Šosestdien pl. 14 valmierieši aizvadīs pēdējo Virslīgas kausa spēli cīņā par 7. vietu, tiekoties ar FK Ventspils.

TJERĪ MUKUTA tiktāl alkst pierādīt savu lietderību, ka pārbaudes spēlēs paspēj gan gūt vārtus, gan nežēlīgi gāzt pretiniekus, gan pārcenšoties iegāzt savu komandu. Varētu būt labs papildinājums Valmieras aizsardzībā.