Valmierā diskutē par ūdeņraža potenciālu

- 4.Jūlijs, 2023
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

Energoefektivitātes nedēļas ietvaros 16. jūnijā Valmierā notika diskusija Ūdeņradis – tā iespējas lokālā līmenī, īpašu uzmanību vēršot uz ūdeņraža izmantošanu transporta sektorā.

Lai gan ūdeņradis kā enerģijas nesējs ir neierasts pie mums Latvijā un īpaši reģionos, to nevajadzētu uzskatīt par tālas nākotnes perspektīvu. Ūdeņraža ražošanas tehnoloģijas ir pieejamas jau šodien, tikai jāatrod risinājumi, kā tās visefektīvāk likt lietā, uzsver nozares eksperti. 

Diskusijā par ūdeņraža potenciālu Latvijā un Vidzemē piedalījās Latvijas Ūdeņraža asociācijas, Latvijas Ūdeņraža Alianses, Latvijas Vēja enerģijas asociācijas, Vidzemes plānošanas reģiona, Valmieras novada pašvaldības, SIA ZAAO, akciju sabiedrības Valmieras stikla šķiedra un uzņēmuma MP Industries pārstāvji. Nozares eksperti atklāja šī brīža aktuālos ūdeņraža projektus un iniciatīvas gan Latvijā, gan arī tepat Vidzemē.

Kāpēc ūdeņradim ir radusies iespēja tieši tagad?

Šis bija viens no diskusijas būtiskākajiem jautājumiem, par ko Kaspars Liepiņš, Latvijas Ūdeņraža Alianses darbības koordinators, savā uzrunā teica: «Apzinoties, ka patlaban tiek ieguldītas lielas investīcijas atjaunīgajā enerģijā, drīzumā mums apkārt būs ļoti daudz saules un vēja parku, un kādā brīdī šī attīstība apstāsies. Var pienākt brīdis, kad enerģijas ražotājiem nāksies izslēgt šos parkus, jo enerģijas cena kļūs negatīva. Tad šādā brīdī enerģijas ražotājs vairs nespēs atpelnīt savas investīcijas. Vienīgais veids, lai attīstība ietu uz priekšu, ir energointensīvās industrijas, kurās iekļaujas arī ūdeņradis.»

GARĀŽĀ NEREMONTĒSI... Skats zem ūdeņraža degvielas vieglā automobiļa Toyota Mirai motora pārsega.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru