Turpina vecāku aizsākto

- 21.Maijs, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ja «Ozolos» narcises slēptu, tad tās ziedētu aiz saimniecības ēkām, bet šajās mājās ar pavasara ziedu krāšņumu lepojas. Braucot pa Smiltenes šoseju, tikai mirkli aiz pilsētas lielajiem apļiem ir rinda pie rindas šī pavasara smaržīgā krāšņuma. 

«Ceļa kreisajā malā, braucot no Valmieras,» kādreiz teicām, kad vēlējāmies katram pastāstīt, kur narcises aug un zied. Tur ceļmalā daudzi fotografējušies, kāds prasījis, vai ziedus var plūkt, iegādāties, kāds taujājis pēc padoma, lai pašu dārzā būtu skaistas un ziedošas narcišu dobes. 

ILZE ŠMITE ir šī narcišu dārza saimniece Brenguļu pagastā. Narcišu ziedēšanas laikā Ilzi mājās var satikt reti, tāpēc sanāk tā, ka viņa pierunājama tikai uz vienu, taču ļoti skaistu bildi savā narcišu laukā, bet sarunājamies ar narcišu audzētāju Valmieras tirgū.

PAŠAI SAVA narcišu pļava, kuras nebūtu bez darba, zināšanām, bet, ja tās nebūtu, tad pietrūktu arī šīs sajūtas par katru jaunu pavasari. Narcišu ziedēšana ir Ilzes Šmites pavasara sajūta. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru