Starp ideālismu un pragmatismu

- 17.Aprīlis, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Pagājušajā nedēļā Eiropas Savienības (ES) Vispārējā tiesa pieņēma lēmumu, ka nav pietiekama pamatojuma Krievijas miljardieru Pjotra Avena un Mihaila Frīdmana iekļaušanai ES sankciju sarakstos.

Minētais lēmums gan attiecas uz laiku līdz 2023. gadam, tamdēļ vēlākā laika posmā divas reizes pagarinātās sankcijas šobrīd vēl paliek spēkā, tomēr kopumā tas ir viennozīmīgs mājiens, ka turpmāk pagarinātas šīs sankcijas netiks, un arī par to, ka sekos vēl citi tiesu darbi. Pie tam šis tiesas lēmums pat nav īpaši pārsteidzošs, jo minētās sankcijas tika noteiktas par Krievijas līdera Vladimira Putina režīma un tā īstenotā iebrukuma Ukrainā atbalstīšanu, kas jau sākotnēji bija gana strīdīgas.

Avens, Frīdmans un vēl krietns skaits citu Krievijas bagātnieku (kurus dēvēt par oligarhiem nebūs pareizi, jo šo cilvēku reālā politiskā ietekme Krievijā pat viņiem labākajā gadījumā ir minimāla) nekādas īpašās simpātijas pret viņus pamatīgi piežmiegušo Krievijas varu nekad nav pauduši un arī par iebrukumu Ukrainā nekādu sajūsmu nav izrādījuši.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru