Starp diviem grāvjiem

- 26.Jūnijs, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

Nupat Rīgā notika kāds visai prāvs starptautisks forums – pieklājības pēc neminēsim konkrētā pasākuma nosaukumu, pietiks ar to, ka lielākā daļa tā dalībnieku bija ārvalstu viesi, kuri apsprieda savas, specifiskas lietas.

Pats par sevi pasākums kā tāds, protams, ir apsveicams. Uz Latvijas galvaspilsētu atbrauc dažādas amatpersonas un uzņēmēji, pavada tajā pāris dienas, tiek tērēta nauda, kas nāk par labu vietējam biznesam, utt. Forums notika tikai angļu valodā, nekādu tulku vai pat informācijas latviski tajā nebija. Par ko, jāpiebilst, arī godīgi tika paziņots iepriekš, norādot – darba valoda ir angļu. Arī Latvijas amatpersonas, kas piedalījās pasākumā, centīgi runāja angļu mēlē, bet pats forums ritēja uz priekšu raiti un runāts tika par lietu.

Šādi pasākumi Rīgā un nu jau reizumis ne tikai Rīgā, bet arī citās Latvijas vietās notiek samērā bieži. Kā pieņemts teikt, atrodamies starptautiskajā apritē. Vienīgi, ja tajos ieklīdīs kāds cilvēks no malas, var gadīties, ka viņš neko daudz nesapratīs, jo latviešu valodā informācija nav pieejama. Bet, tā kā cilvēkiem no malas šādās vietās nav ko meklēt, nekāda uzmanība šim faktam netiek pievērsta.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru