Spēles attīsta prasmes

- 1.Jūnijs, 2018
Dzīvesstils
Laikrakstā

Skolēniem sākušās vasaras brīvdienas. Vairāk brīva laika, ko var izmantot dažādi, piemēram, spēlējot galda spēles. Tās ir ne tikai laika kavēklis, bet arī lielisks veids, kā attīstīt savas prasmes: atmiņu, stratēģisko domāšanu, saskarsmes prasmes, kas būs noderīgas arī ikdienā. Daži spēlē, lai uzvarētu, citam būtiski ir laiku pavadīt kvalitatīvi, tomēr ieguvējs būs ikkatrs. Galda spēles ir lielisks laika kavēklis, tikai jāatrod sev piemērota. Var likties, ka tās ir dārgas, bet tas ir vienreizējs ieguldījums jūsu ģimenes kopīgajā laikā.

Galda spēle «SCRABBLE»

Šī spēle varētu būt tuva krustvārdu mīklu minētājiem. Priekšrocības būs spēlētājiem, kam ir plašāks vārdu krājums un elastīgāka domāšana. Spēle ir izglītojoša un paredzēta visai ģimenei. Labs veids, kā tās dalībniekiem uzlabot vārdu krājumu jeb leksiku, attīstīt vārdu rakstību un mācīties plānot, stratēģiski izvēloties labāk novērtētos spēles laukumus. Tās iepakojums ir ļoti kompakts un ērti lietojams dažādos apstākļos, jo tā sastāv no spēles laukuma, maisiņa ar burtiem un paliktņa burtu kauliņiem. Tāpēc Scrabble gan viegli paņemt līdzi ceļojumos, gan ērti spēlēt mājās 2 — 4 dalībnieku sastāvā. Spēlētāju vecums var būt  no 10 gadiem. Viens no dalībniekiem pieraksta iegūtos punktus viedierīcē vai uz lapiņas.

Tomēr pirms spēles uzsākšanas būtiski ir vienoties par noteikumiem. Ir jāizvēlas viena sinonīmu vārdnīca, kurā domstarpību gadījumā tiek pārbaudīts vārds. Tā var būt grāmata no jūsu ģimenes krājumiem vai tiešsaistē, piemēram, Tēzaurs. Lai noskaidrotu, kurš dalībnieks uzsāks spēli, katrs no maisiņa izvelk vienu kauliņu; kuram lielākais, tas sāk. Šos kauliņus liek atpakaļ un velk jaunus septiņus burtus. Pirmais uzsāk spēli un liek vārdu, maksimāli vairāk izmantojot spēles kauliņus un tā iegūstot vairāk punktu.

KOPĀ BŪŠANA. Galda spēles ir aizraujošs veids, kā pavadīt vakaru draugu lokā vai kopā ar ģimeni. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru