Elīna Kristiņa

Elīna Kristiņa

Saeima aizliedz uzturlīdzekļu parādniekiem spēlēt azartspēles

9.Aprīlis, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Vakar valsts likumdevējs trešajā lasījumā pieņēma lēmumu veikt grozījumus Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā, kas aizliedz uzturlīdzekļu parādniekiem spēlēt azartspēles, interaktīvās azartspēles, kā arī piedalīties interaktīvajās izlozēs. Aizliegums stāsies spēkā šogad 1. maijā.

Prakse skolā ārkārtas situācijas laikā

7.Aprīlis, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Valmieriete, Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes bakalaura studiju programmas «Skolotājs» apakšprogrammas «Pirmsskolas un sākumskolas skolotājs» 4. kursa studente SAMANTA VERGINA ārkārtējās situācijas laikā Valmieras 2. vidusskolā īstenoja kvalifikācijas un integrēto mācību praksi. 

Valmieras masu vakcinācijas centrs uzsāk darbību

7.Aprīlis, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Sestdien pirms Lieldienām bija Valmieras masu vakcinācijas centra pirmā darba diena. Neilgi pirms deviņiem no rīta pie Valmieras Kultūras centra izveidojās rinda ar cilvēkiem, kas iepriekš tika apzvanīti un bija piekrituši vakcinācijai. Kopā sestdien tika vakcinēti 180 cilvēki ar AstraZeneca (Vaxzevria) vakcīnu.

Roku mazgāšana pasargā ne tikai no Covid-19

31.Marts, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Samazinās viens no Covid-19 ierobežojumu līdzšinējiem pozitīvajiem efektiem – Bērnu slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības un observācijas nodaļā strauji pieaug ar zarnu infekcijām sasirgušo bērnu skaits. 

Dzīvotspējīgas skolēnu mācību uzņēmumu idejas

31.Marts, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Pagājušās nedēļas nogalē tiešsaistē norisinājās «Cits bazārs», kurā skolēnu mācību uzņēmumi (SMU) tirgojās ar savu produkciju. Vēl pirms tam arī divi Valmieras tehnikuma SMU veiksmīgi startēja Swedbank biznesa plānošanas konkursā «Biznesa skices», piesaistot reālu finansējumu ideju attīstībai.

Rada svētku sajūtu arī pandēmijas apstākļos

26.Marts, 2021
Nedēļas nogale
Laikrakstā

LAURA BĒRZIŅA Latvijā atgriezās pagājušā gada maijā pēc astoņu gadu prombūtnes. Viņa ar vīru dzīvoja Norvēģijā, 2017. gadā pieteicās dēls. Abi sapratuši, ka līdz puikas bērnudārza gaitām jāizlemj, kurā valstī ģimene paliks uz dzīvi. Viņi izvēlējās par labu mājām – Valmierai, jo sirdī ir valsts patrioti. Šī gada februārī Laura ar vīra atbalstu sāka attīstīt savu uzņēmējdarbību – «R Baloni».

Kūlas dedzinātāji vairs nesnauž ziemas miegā

25.Marts, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Ir iestājies astronomiskais pavasaris, vietumis vēl ir sniegs un ziema negribīgi atkāpjas, sāk dīgt pirmie asni, arī sniegpulkstenīši mūs jau priecē, tomēr nesnauž arī kūlas dedzinātāji. Pirmais kūlas ugunsgrēks reģistrēts jau 27. februārī, kad Ainažos dega sausā zāle 30 m2 platībā. 2021. gada sākumā valstī reģistrēti jau 19 kūlas ugunsgrēki, liecina VUGD informācija.

Beverīnas roveriem jau 10 gadi

24.Marts, 2021
Izglītība
Laikrakstā

«Miera laikos» nozīmīgā jubileja būtu atzīmēta plašāk, min Beverīnas roveru cilts vadītājs Krišjānis Pundurs, tagad organizācijas biedri apmainījās ar savstarpējiem apsveikumiem. Tomēr ko dara roveri un lielgaidas, kamēr plosās pandēmija?

Top Beverīnas limpo

23.Marts, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Starp sešiem projektiem, kas februāra beigās ieguva finansējumu Inovāciju atbalsta programmā «Zīle», bija arī beverīnieša JĀŅA KIVILANDA ideja. Pavisam drīz viņš plašākai auditorijai piedāvās «Beverīnas limpo» un arī sidru.

Gribu saglabāt dabu pa savam

23.Marts, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

SPODRĪTE GRUDULE Beverīnas novadā dzīvo jau vairāk nekā 40 gadus. Viņas aizraušanās ir veidot darbus no nospiestiem ziediem un citiem dabas materiāliem, der gan gandrīz satrūdējusi lapa, gan skaistie dārza ziedi. «Visu brīvo laiku ieguldu albumos, adīt vairs nevaru, pirksti neklausa. Daru, ko varu, bet bez darba nemāku.»

Kļavu sulas – milzīga vērtība

18.Marts, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

«Lodziņu» mājās Beverīnas novadā daba un tās piedāvātie labumi ir cieņā visu cauru gadu, un šobrīd tās ir kļavu sulas. MADARA SPRIŅĢE un KĀRLIS VALDOVSKIS tās tecina jau no 28. februāra, bet nu gan drīz tas būs jābeidz.

Dilemma – ko darīt pēc 9. klases absolvēšanas

17.Marts, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Devītklasniekiem priekšā izvēle – turpināt mācības vidusskolā vai izvēlēties tehnikumu, vai varbūt uzsākt darba gaitas. Dažos ieteikumos dalās Valmieras tehnikuma pedagoģe – karjeras konsultante IVITA ONZULE.

Vakcinācijas procesā varētu piesaistīt citu nozaru speciālistus

16.Marts, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Vakcinācijas birojs kalpo kā zibens novedējs – tā vai mazliet citādi formulējumā veselības ministrs Daniels Pavļuts diezgan bieži komentē mediju pārstāvju jautājumus par struktūrvienības atlaišanu. Tagad nolemts to reorganizēt, lai tā būtu «tuvāk» nozarei. Tie bijuši komunikācijas misēkļi, kas kavē vakcinācijas norisi, tomēr vai esam gatavi to darīt masveidā?