Elīna Kristiņa

Elīna Kristiņa

Kopīgas vakariņas, kas pārvēršas katastrofā

25.Septembris, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Aizvadītajā nedēļā Valmieras teātra Apaļajā zālē pirmizrādi piedzīvoja režisora Reiņa Suhanova iestudētā amerikāņu dramaturga Stīvena Karama luga «The Humans» ar nosaukumu «Ģimene», kurā sāpīgās un nepatīkamās tēmas tiek apskatītas tieši tāpat kā dzīvē, caur pašironisko un melno humoru. 

Jauno speciālistu izaugsmei

25.Septembris, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Aizvadītajā nedēļā Vidzemes Augstskolā (ViA) tika atklāta Multimediju laboratorijas filmēšanas studija. Tā kalpos, lai radītu kvalitatīvu saturu, kā arī būs lieliska iespēja, kur studentiem praktizēties ar daudzveidīgu aprīkojumu. 

Dārzs ir nepārtraukts process

24.Septembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

RUDĪTE MEĻĶE ir daiļdārz­niece, kas dzīvo Beverīnas novadā, bet savu roku dārzu veidošanā ir pielikusi daudzviet Vidzemē. Viņa augusi Cēsu pusē, bet pēc valsts sadales nonāca Valmieras reģionā un tā arī šeit iedzīvojusies. Tāpat savulaik viņa veidojusi  dārzus mūsu pilsētas skolām. 

Jaunums – domu grāmata

24.Septembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Lai arī tagad skolēni un to vecāki aizvien biežāk saziņai ar mācību iestādi izvēlas e-klasi un tās piedāvātās iespējas un dienasgrāmatas palēnām tiek lietotas aizvien mazāk, no tām pagaidām vēl negrasās atteikties Jāņa Endzelīna Kauguru pamatskola. Turklāt viņi šo konceptu ir uzlabojuši, radot savas skolas domu grāmatu, kura pirmajā skolas dienā tika dāvināta katram skolēnam.

Iekļaujošā izglītība

23.Septembris, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Pagājušā gada nogalē tika grozīti Ministru kabineta noteikumi, kuri spēkā stājās ar šī gada 1. septembri, paredzot izmaiņas iekļaujošajā izglītībā. Tā rezultātā šogad bērnu skaits samazinājies Valmieras pilsētas speciālajā pirmsskolas izglītības iestādē «Bitīte».

Māksla radīt, māksla pārdot

22.Septembris, 2020
PROJEKTS
Laikrakstā

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā (VDMV) mācās radoši jaunieši. Vidusskolēni tiek aicināti iesaistīties Junior Achievement Latvia (JA Latvia) izveidotajā programmā – Skolēnu mācību uzņēmumi (SMU), lai attīstītu savas uzņēmējdarbības prasmes.

Esam atslābuši

22.Septembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Latvija ir labais piemērs Covid-19 sakarā. Saslimstība ir gana zema un izsekojama, tomēr vai neesam nedaudz zaudējuši modrību un atslābuši? Saprotu – neviens negrib būt pārāk satrauktais un visiem iet un teikt: lūdzu, ievērojiet divus metrus, ievērojiet distanci. Bet varbūt vajag?

Laimes koki

22.Septembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pasaules talkas ietvaros cilvēki tika aicināti pievienoties koku sēšanas un stādīšanas akcijā «Laimes koki», tā oficiāli notika sestdien, 19. septembrī, tomēr bija aktīvisti, kas kokus stādīja jau agrāk.

Valmierietim zelta medaļa Starptautiskajā ekonomikas olimpiādē

17.Septembris, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Septembra sākumā skolēnu komanda, kuru veidoja skolēni no dažādām Latvijas skolām, tiešsaistē piedalījās Starptautiskajā ekonomikas olimpiādē. Kopvērtējumā tā olimpiādē ieņēma 4. vietu, piekāpjoties Krievijai, Indonēzijai un Brazīlijai. Savukārt individuālajā vērtējumā zelta medaļu ieguva Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas absolvents Emīls Krasts. 

Svinības par godu tēviem

15.Septembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ģimenes modelis palēnām mainās, aizvien nozīmīgāku lomu bērnu audzināšanā ieņem tēvi, tāpēc aizvadītajā svētdienā Valmieras Kultūras centru pildīja bērnu čalas un smiekli. Viņi kopā ar vecākiem bija ieradušies uz Tēva dienas svinībām kopā ar Cēsu Zinātkāres centru «ZINOO».

Tekstila šķirošana

9.Septembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Kopš 1. septembra Valmierā darbojas trīs tekstila šķirošanas konteineri – pie veikala «top!» Rīgas ielā 64 un Miera ielā 5, kā arī pie lielveikala «Rimi» Fabrikas ielā 2. Un valmieriešiem tas ir aktuāli un vajadzīgi, to pierāda tas, ka ik pa laikam konteineri ir pārpildīti, ko pati novērtēju svētdien. 

Praktisks atbalsts pedagogiem

9.Septembris, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzija (VPVĢ) kā vadošais partneris īstenoja Erasmus+ projektu «Pedagogu plānošanas prasmes kompetenču izglītībā», piesaistot divas mācību iestādes – Bjørnegård skolu Norvēģijā un I.C.S Pian del Bruscolo Itālijā. Projekta «taustāmākais» rezultāts ir digitālā rokasgrāmata, kas ir angļu un latviešu valodā un pieejama tiešsaistē visiem interesentiem.

Gribētu neapstāties

4.Septembris, 2020
Viesis
Laikrakstā

DIĀNA KRISTA STAFECKA dzimusi Rīgā, uzaugusi Cēsīs. Sākot ar šo sezonu, viņa kļuvusi par štata aktrisi Valmieras Drāmas teātrī. Skatītāji viņu jau redzējuši divās Valmieras teātra aktieru kursa iestudētajās izrādēs  «Viktorija» un «731.solis», kā arī viņa šajā sezonā iejutās Ketrina Bārklijas tēlā izrādē «Ardievas ieročiem». 

"Ceļojumā" uz uguns zemi Azerbaidžānu

4.Septembris, 2020
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Līdz ar pandēmijas izplatīšanos esam ierobežoti savās ceļošanas iespējās, tomēr jaunus iespaidus ikviens interesents varēja gūt, augusta izskaņā viesojoties Valmieras Jauniešu mājā, kur norisinājās Azerbaidžānas kultūras pēcpusdiena. 

Ceturtie Tomātu svētki Brenguļos

3.Septembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Aizvadītās nedēļas nogalē Brenguļos pulcējās plašs interesentu loks. Dažus vilināja tomāti   dažādās varavīksnes krāsās, dažus sportiskās aktivitātes, bet citus plašo atrakciju un izklaides piedāvājums.

Satikties var dažādi

2.Septembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pagājušās nedēļas nogalē Valmieras Jaunatnes centrs Vinda aicināja visus interesentus uz multimediālu stāstu «Interešu izglītībai Valmierā – 60», kura laikā uz ēkas fasādes satikās gadsimti, mūzika, māksla un tehniskā jaunrade, tā mudinot aizdomāties, ka satikties var dažādi.

Enerģiski uzsāk jauno mācību gadu

2.Septembris, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Pirms jaunā semestra uzsākšanās augusta izskaņā pedagogi tikās Valmieras LIZDA sporta spēlēs, ko šoreiz organizēja pagājušā gada uzvarētāji – Valmieras Viestura vidusskolas skolotāji. Veiklībā un atjautībā sacentās 13 skolu komandas.

Dzīve bez siltā ūdens

1.Septembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Esmu starp tiem Valmieras iedzīvotājiem, kuri no šīs nedēļas sākuma dzīvo bez siltā ūdens. Kādam tas šķiet nu un?, bet es neesmu to cilvēku skaitā, kam tā ir ikdiena.