Elīna Kristiņa

Elīna Kristiņa

Kurpes spiež un jaka par plānu

21.Janvāris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Ierobežojumi saglabāsies vēl kādu laiku, tostarp arī iepirkšanās ierobežojumi veikalos, un sev vajadzīgās nepārtikas preces, ko šobrīd ir aizliegts pirkt, varam iegādāties tikai tiešsaistē, kas noteikti daudziem sagādā galvassāpes.

Jauniešu māja nav devusies ziemas miegā

20.Janvāris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Valmieras jaunieši turpina iesāktās aktivitātes Eiropas Solidaritātes korpusa projekta «Pieslēdzies» ietvaros, informē jaunatnes lietu speciāliste Simona Šmidte. Patlaban savstarpējā saziņa un pasākumi tiek īstenoti, izmantojot dažādas tiešsaistes opcijas: decembrī notika bezmaksas Verves nodarbības Zoom platformā, bet no pirmdienas sākusies akcija «Spēka vārdi».

Skolēni saņēmuši portatīvos datorus no IZM

14.Janvāris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Gada nogalē Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pašvaldībās nogādāja 6200 portatīvos datorus, ko skolēni jau izmanto vairāk nekā 400 skolās visā Latvijā, tostarp Valmierā un tās apkārtnes izglītības iestādēs, lai varētu uzlabot mācību kvalitāti Covid-19 pandēmijas apstākļos.

Skolēniem pasniedz stipendijas

13.Janvāris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Kocēnu un Burtnieku novada pašvaldības sveic mācību iestāžu skolēnus ar stipendijām par labiem un izciliem vērtējumiem, kas iegūti pagājušajā semestrī.

Beverīnas novada dižģimene (1)

12.Janvāris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

PLAUŽU ĢIMENE ir Beverīnas novada dižģimene, kas šogad būtu devusies uz Rīgas pili un piedalītos Ziemassvētku egles iedegšanas pasākumā kopā ar Valsts prezidentu Egilu Levitu. Tā kā pasākums nenotika, ģimene saņēma Valsts prezidenta kancelejas sagatavotu īpašo dāvanu un apsveikumu svētkos. Ģimenes izvirzīšana notika sadarbībā ar Vidzemes plānošanas reģionu.

Regbijs ir vērtību sporta veids

12.Janvāris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Regbija kluba «Fēnikss» pagājušo sezonu tā treneris KRISTAPS STAŅA vērtē ne kā sliktu, bet arī ne labu, jo komanda palika bez godalgām, tomēr priecē, ka komanda aizvadīja pirmās mājas spēles izveidotajā laukumā Brenguļos.

Daba un cilvēks ir pastāvīgā mijiedarbībā

8.Janvāris, 2021
Viesis
Laikrakstā

ARITA SMALKĀ-BORISEVIČA sevi par valmierieti sauc kopš vidusskolas: «Mans lēmums bija palikt Valmierā, vēlāk mācījos arī Vidzemes Augstskolā. Rīga mani nevilināja, jo Valmieru sajūtu kā savu pilsētu. Tā man ir vieta, kur būt, jo te ir pieejama daba un miers.» Šobrīd viņas darbs ir ciešā saskarē ar rūpēm par dabu, jo viņa ir Dabas un tehnoloģiju parka «URDA» vadītāja. 

VVĢ absolventes dalās zināšanās par medicīnu

8.Janvāris, 2021
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Aizvadītajā gadā notikušas vairākas Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Jauno mediķu akadēmijas nodarbības, kur stāstnieka jeb lektora lomā iejutās arī divas Valmieras Valsts ģimnāzijas (VVĢ) absolventes – Rebeka Baiba Jukāma un Demija Pleša, lai dalītos savā pieredzē par studijām un zināšanām medicīnā. 

SMU «Spoonable» aktīvi strādā pie prototipa

6.Janvāris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Jau decembrī ziņojām, ka Valmieras tehnikuma Skolēnu mācību uzņēmums (SMU) «Spoonable» visas Latvijas pasākumā «Cits bazārs» ieguva apbalvojumu nominācijā «Tehnoloģiskās inovācijas produkts/pakalpojums». Pašlaik SMU komanda mācās attālināti un kopīgi, tomēr attālināti strādā pie prototipa, kas cilvēkiem ar trīcošām rokām atvieglotu ēšanu.

Pašvaldība strādā sabiedrības interesēs

23.Decembris, 2020
PROJEKTS
Laikrakstā

«Liesma» ar Beverīnas novada pašvaldības vadītāju JĀNI FŪRMANI tikās ļoti nozīmīgā dienā – 17. decembrī, kad bija pagājis tieši gads, kopš Jānis Fūrmanis ir pašvaldības domes priekšsēdētājs, kā arī par jauno vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru tika iecelts Artūrs Toms Plešs, kas būs galvenais administratīvās reformas īstenotājs.

Sejas maskas sākumskolā – būs vai nebūs jaunajā semestrī?!

22.Decembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Valdība ir pieņēmusi lēmumu, ka līdz ar sākumskolas skolēnu atgriešanos mācību iestādēs pēc brīvlaika bērniem būs jāvalkā sejas maskas mācību stundās un ārpus tām, tomēr, vai tā būs, neviens nezina, jo Saeima uzdod valdībai atkārtoti vērtēt prasību lietot sejas maskas sākumskolās.

Apbalvots skolēnu mācību uzņēmums no Valmieras tehnikuma

17.Decembris, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) pasākumā Cits bazārs pasniegtas balvas labākajiem SMU deviņās nominācijās, tostarp SMU «Spoonable» no Valmieras tehnikuma. Līdz ar pulcēšanās ierobežojumiem šogad Cits bazārs notika vēl nebijušā formātā – tiešsaistē.

Grāmatas «Dzīvesstāsti nošu līnijās» atklāšanas svētki

17.Decembris, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Pulcējoties mazam cilvēku skaitam, sirsnīgā atmosfērā notika Valmieras Mūzikas skolas simtgadē izdotās grāmatas «Dzīvesstāsti nošu līnijās» atklāšanas svētki. Tā tika dāvināta gan 39 tagadējiem vai bijušajiem skolas darbiniekiem, kas dalījās savos stāstos, gan arī tiem, kas palīdzēja grāmatas tapšanā.

Uzmundrinājums senioriem un bērniem

16.Decembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Daudzviet tiek domāts par to, kā uzmundrināt seniorus un bērnus, kā radīt Ziemassvētku sajūtu, kad mēs nevaram pulcēties vienuviet. Savas rūpes un gādību izrāda gan pašvaldības par saviem iedzīvotājiem, gan aktīvie iedzīvotāji.

Vai būs jāslēdz skolas kā Igaunijā?

15.Decembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Vakar lsm.lv publicētā informācija liecina, ka Igaunijā slēdz skolas, strādās tikai bērnudārzi, Tallinā pieņemts atsevišķs lēmums, ka mācības turpina 1. – 3. klases skolēni. Tikmēr Latvijā mēs rīkojam piketus un dalāmies ar smieklīgiem foto, kuros adaptēts Valsts prezidenta sacītais kādā intervijā.

Drosme ir kļuvusi par vienu no pamatvērtībām

11.Decembris, 2020
Viesis
Laikrakstā

IEVA ZEILE kļuvusi par sertificētu kouču. Viņa pirms vairāk nekā gada pieņēma drosmīgu lēmumu – nomainīja savu darbu bankā un sekoja aicinājumam iedrošināt cilvēkus noticēt savam spēju potenciālam. Pašlaik viņa darbojas arī Valmieras biznesa inkubatorā, kur strādā pie plašāka piedāvājuma sabiedrībai.

Viens nav darītājs

10.Decembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

ALFRĒDS STĪPIŅŠ Kauguru pagasta kultūras namā jūtas kā otrajās mājās. Nupat oktobrī viņš kuplā ģimenes saimē atzīmēja savu 70 gadu dzimšanas dienu. Vairāk nekā 30 gadus viņš ieguldījis kultūras nama attīstībā.