Elīna Kristiņa

Elīna Kristiņa

No jauna atdzimst «Dzīvā sudraba muzejs» Limbažos

15.Jūlijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pēc gada pārtraukuma Limbažos atgriežas mākslinieka un filosofa Oļega Auzera daiļrade «Dzīvā sudraba muzejā». Šobrīd daļa darbu atrodas arī izstādē Siguldā. Māksliniekam ir plašas zināšanas, tas viss atspoguļojas viņa radītajā, kas kalpo kā saziņas veids ar sabiedrību, aicinot aizdomāties par to, kas notiek pasaulē. 

Starp asprātīgākajiem uzņēmumu nosaukumiem

14.Jūlijs, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

RAIVIS TAURIŅŠ ir viens no Ežu pasākumu organizēšanas komandas. Pērn 09.09. viņš kopā ar domubiedriem Uzņēmumu reģistrā reģistrēja jau kādu laiku loloto ideju par savdabīgu krēslu ražošanu. Tā radās uzņēmums SIA «Rūtiņdupsis».

Patīk iedrošināt citus

2.Jūlijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Gandrīz pēc nedēļas, 8. jūlijā, Beverīnas novada sporta centrā «Kaimiņi» Brenguļos norisināsies meistarklase harēmbikšu šūšanā ar «MaZi.lv» autori ZANI ZIPLĀNI. Sarunas gaitā atklājas, ka viņa ir radoša personība ar saknēm Limbažos, kas pēc vidusskolas absolvēšanas devusies uz Rīgu, tomēr, vēloties mainīt vidi sev apkārt, pieņēmusi lēmumu pārcelties uz Vidzemes pusi. Tā pirms divarpus gadiem viņa «nobāzējās» Beverīnas novadā.

Jāspēlē ir gudri

2.Jūlijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Apgriezienus Beverīnas novadā uzņēmusi Vasaras līga krosmintonā 2020. Par to un citām aktualitātēm šajā sporta veidā «Liesma» uz sarunu aicināja SANTU PAEGLI, kas ir Spīdmintona kluba «Zaļā pēda» trenere un daudzkārtēja Latvijas čempione.

Hakatonā uzvar ideja par mākslas baudīšanu 3D realitātē

30.Jūnijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Aizvadītajā nedēļā radošā gaisotnē norisinājās pirmais Valmieras Tūrisma inovāciju hakatons, kas Vidzemes Olimpiskajā centrā pulcēja 80 dalībniekus. Pasākuma mērķis bija mazināt pandēmijas radītās sekas ekonomikā, piesaistot jaunus ceļotājus pilsētai un rosinot viņus ilgāk uzturēties Valmierā, tā izmantojot piedāvātos pakalpojumus un iegādājoties preces no vietējiem uzņēmējiem.

Skolotāja darbs vienmēr licies aizraujošs

19.Jūnijs, 2020
Valmierietis
Laikrakstā

RŪDOLFS ROĶIS ir Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas (tagad Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas) absolvents un šajā mācību gadā arī matemātikas skolotājs programmas «Iespējamā misija» ietvaros. Šķiet, arī skolas patriots, tas manāms sarunā.

Saldējums un rasisms

18.Jūnijs, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Augstskolas studiju laikā, apgūstot kursu «Krīžu komunikācija», domāju, ka šis nav vieglais darbiņš. Pandēmijas izplatība to apstiprināja, jo uzņēmumi izmantoja dažādus komunikācijas modeļus. 

Izlaidumi ģimeniskā atmosfērā

18.Jūnijs, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Valmieras Valsts ģimnāzijā šo mācību gadu absolvēja divas 9. klases, teju 60 skolēni. Tāpēc skolas administrācija ņēma vērā valstī izsludinātos ierobežojumus, kā arī vecāku izrādīto vēlmi redzēt, kā viņu bērns saņem diplomu, tomēr pasākuma laiks, skolotāju un viesu skaits bija ļoti ierobežots, tāpat visiem, ienākot Valmieras sākumskolas zālē, tika lūgts dezinficēt rokas, lai samazinātu inficēšanās iespēju.

Sagaidot Valmieras Mūzikas skolas simtgadi

17.Jūnijs, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Neierasti šis mācību gads noslēdzies arī Valmieras Mūzikas skolā. Tāpat kā citās mācību iestādēs mācības noritējušas attālināti, arī gala pārbaudījumus skolēni kārtoja ar viedierīču starpniecību, tāpat noticis skolas akreditācijas pirmais posms. Rudenī skola sagaidīs savu simto jubileju, martā svinības pārtrūkušas. Respektējot ierobežojumus, skolas administrācija lielas svinības rudenī neplāno, tomēr ir sarūpēti savi pārsteigumi.

Izlaidumi bez vecākiem

11.Jūnijs, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Izlaidumu laiks sākas jau maijā. Kādreiz ar lielu balli svinējām 9. un 12. klašu izlaidumus, varbūt kāds arī augstskolas pabeigšanu, bet tagad tam piepulcējusies bērnudārza un 6. klases absolvēšana, pabeidzot sākumskolu.

14 sievietes apguvušas šuvējas arodu

10.Jūnijs, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Izmantojot projekta atbalstu, maija beigās 14 sievietes nokārtoja šuvēju kvalifikācijas eksāmenu. Viņas no pagājušā gada augusta līdz pat šī gada maijam mācību centra «Buts» Valmieras filiālē apmeklēja profesionālās apmācības kursu «Šūšanas iekārtu operators», kas notiek ES fondu līdzfinansētā projekta «Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide» ietvaros.

Koklēt māca tiešsaistē

10.Jūnijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

ANSIS JANSONS ir limbažnieks, kas pirms desmit gadiem apzinājās savu aizraušanos ar kokles spēli.  Tagad viņš to pārvērtis uzņēmumā un Rīgā nodibinājis kokles spēles studiju «Kokļu mežs», kurai ir trīs novirzieni: kokles spēlēšana klātienē un tiešsaistē, kā arī plānots pakalpojumu eksportēt uz ārvalstīm. Kāds viņu varbūt atceras kā kokles improvizācijas meistaru no konkursa «Latvijas Zelta talanti 2012».

Eksāmeni notiek!

10.Jūnijs, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Vakar aizritēja 12. klašu eksāmens latviešu valodā. Liesma viesojās Valmieras 2. vidusskolā pirms eksāmena sākšanās, lai redzētu, kam cauri iziet katrs skolēns, kas ieradies kārtot centralizētos eksāmenus.

Veloprieks 2

5.Jūnijs, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Tā laikam ir – jo vairāk pārvietojies ar velosipēdu, jo vairāk saskaries ar dažādām situācijām un problēmām. Pagājušās nedēļas izskaņā velobraucienā devos kopā ar divām pirmās klases absolventēm.

Aug jau piektā paaudze

4.Jūnijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kreceru ģimene – Marita, Māris un viņu meita Madara kopā ar savu mazo atvasīti Zani – saim­nieko Trikātas staļļos. Tā ir ģimenes bioloģiskā saimniecība, kuras pamatā ir zirgu audzēšana, bet paralēli viņi arī apmāca jaunos jātniekus un pieņem tūristus.

Atbildība ir liela gan pret iestudēto materiālu, gan pret skatītājiem

29.Maijs, 2020
Viesis
Laikrakstā

Šodien pēc ilgāka laika Valmieras Drāmas teātrī pirmizrādi piedzīvos monoizrāde «Visas labās lietas». 24 skatītāji un aktieris Mārtiņš Meiers. Pati režisore INESE MIČULE min, ka britu autora Dankana Makmillana luga ir gaišs darbs, kas ļauj no citādāka skatu punkta paraudzīties uz tik smagām tēmām kā depresija, šķiršanās un tuvinieka zaudējums.