Sargies saules!

- 15.Jūnijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Patlaban, kad vasara mūs lutina ar sauli, ir svarīgi pasargāt sevi gan no pārkaršanas saulē, gan arī no apdegšanas. Protams, tas nenozīmē, ka siltais un saulainais laiks jāpavada iekštelpās, bet ir jāapdomā, cik ilgu laiku uzturēties ārā, lai nekaitētu pats savai veselībai. 

Lai pasargātu sevi karstā laikā, NMPD rekomendē plānot savu dienu tā, lai izvairītos no karstuma un pēc iespējas vairāk atrastos labi vēdināmās telpās. Ja iespējams, neuzturēties atklātā saulē, nestrādāt ārā, kad karstums ir visintensīvākais. Ja tomēr bez tā nevar, jāparūpējas par pietiekamu daudzumu ūdens un piemērotu apģērbu – cepuri un vieglām, gaišām drēbēm. Karstajās dienās nevajadzētu visu dienu gulšņāt pludmalē, dienas vidū rušināties dārzā vai ilgstoši veikt fiziski smagu darbu. Tāpat tveice nav piemērots laiks aktīvai sportošanai, sevišķi laikā, kad saule ir vis­intensīvākā (no plkst. 11 līdz 15).

Ir svarīgi pasargāt ādu no apdegšanas saulē, jo, pirmkārt, tas paātrina ādas novecošanos, un otrkārt, palielina iespēju saslimt ar ādas vēzi. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru