Elva Grigule

Elva Grigule

Pilsētas svētku tradīcija – Bumbu rallijs!

28.Jūlijs, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Zilās, zaļās, dzeltenās, rozā un lielās baltās bumbas pagājušās nedēļas nogalē, sacenšoties Gaujas Kazu krācēs, piepulcējušas 4908 eiro Valmieras apkaimes iedzīvotāju iniciatīvām Valmieras novada fonda projektu konkursā «Sev, tev, novadam».

Uzņēmuma līkloči

23.Jūlijs, 2021
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Fantastiski.lv ir uzņēmums, kas laika gaitā  attīstījies no maza sapņa viesistabā līdz savai ražošanas darbnīcai un veikaliņam. Tur pamatā darbojas LĪVA VILSONE-PAEGLE, bet viņai ļoti daudz palīdz vīrs JĀNIS PAEGLIS-VILSONS. Uzņēmums pastāvēšanas sākumā priecējis jaunos pārus ar skaistiem ielūgumiem, galda kartēm un citām kāzu lietām no papīra darbiem, līdz nonāca pie koka darinājumiem. Gadu laikā ir veidojuši dažādus apbalvojumus BMX sacensību dalībniekiem, sagatavojuši uzņēmumiem pasūtījumus ar viņu dizainiem un logo. Vairāk par savu darbu un hobiju stāsta Līva.

Mazsalaca svin!

22.Jūlijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Iepriekšējā «Liesmas» numurā jau pastāstījām par to, kā noritēja Mazsalacas pilsētas svētki un velosvētki Ērenpreisam 130. Velosvētku mērķis izsenis bijis popularizēt riteņbraukšanu kā pieejamu un veselīgu sporta veidu ģimenēm, kā arī veicināt iedzīvotāju aktīvu dzīvesveidu un sportiskās aktivitātes, un, protams, turpināt un popularizēt Mazsalacas pilsētas svētku un velosvētku tradīcijas.

Guntas Jēkabsones jubilejas izstāde

22.Jūlijs, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Svētku ietvaros bija skatāma arī tautas lietišķās mākslas studijas «Mazsalaca» dalībnieces un Tautas daiļamata meistares GUNTAS JĒKABSONES 60 gadu jubilejas izstāde. Gunta ikdienā ir skolotāja, māca bioloģiju un ķīmiju, bet aušana ir ne tikai hobijs, bet pat sirdslieta. Viņa pie stellēm sēžas tad, kad grib aust, un tad tam nododas pilnībā – kā nu kuru reizi sanāk, ir reizes, kad gribas aust katru dienu, ir reizes, kad ir pauzes pa vidu, jo negribas būt pie stellēm.

Jau kopš bērnības saistīts ar tūrismu

16.Jūlijs, 2021
Dzīvesstils
Laikrakstā

OTO ŠADEIKO šobrīd ir pabeidzis pirmo kursu Vidzemes Augstskolas (ViA) studiju programmā «Tūrisma organizācija un vadība». Viņš ir aktīvs jaunietis – sporta virziena vadītājs ViA studentu pārvaldē – un arī dzied korī «Skan». Ar Oto aprunājāmies par to, kā ir būt aktīvam studentam Valmierā, un par savu pieredzi šeit.

Ienest jaunas vēsmas

14.Jūlijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Senā Valmieras pasta un telegrāfa ēka Diakonāta ielā 6 ir viena no grandiozākajām ēkām pilsētā, kuras būvdarbus uzsāka 1929. gada vasarā. Kādu laiku tā bija tukša, tomēr nesen daļā no ēkas mājvietu atradusi «Akustikas» komanda. «Akustikas» kodolu veido garšu meistari ARTŪRS TAŠKĀNS, RAIVO LOČMELIS un dzērienu lietpratējs UĢIS BORMANIS. Viņi «Liesmai» izstāstīja savu un «Akustikas» stāstu.

Dizaina koka darbi

9.Jūlijs, 2021
Nedēļas nogale
Laikrakstā

INGUS PUĶĪTIS ikdienā strādā kokapstrādes uzņēmumā Byko-Lat Kocēnos. Arī hobijs ir saistīts ar dažādu dizaina lietu izgatavošanu no koka. Tomēr vēl daļu brīvā laika aizņem motocikls, un viņš ir moto kluba FF Riders biedrs.

Pilnveidojot profesionālās iemaņas

9.Jūlijs, 2021
Sabiedrība
Laikrakstā

Valmieras novada fonda brīvprātīgā SENICA RAYMUNDO ir 23 gadus jauna filipīniete, kura Latvijā ieradusies no Ungārijas. Šeit viņa ir kopš janvāra un jau iejutusies jaunajā vidē. Senica stāsta:

Izglītība

Filipīnās es pabeidzu bakalaura programmu, kas  saistīta ar žurnālistiku, bet neesmu strādājusi šajā sfērā. 2019. gadā no Filipīnām es pārvācos dzīvot uz Ungāriju, lai studētu maģistra programmā «Kultūras antropoloģija». Un tad sākās pandēmija. Kopā es tur nostudēju trīs semestrus – vienu semestri studēju klātienē, pārējos divus attālināti. Es nepabeidzu maģistra studijas un paņēmu pauzi no mācībām, lai strādātu brīvprātīgo darbu. Šobrīd, strādājot Valmieras novada fondā un uzņemot foto fonda rīkotajos pasākumos un arī filmējot, ir sajūta, ka uzlaboju prasmes, kas man var noderēt nākotnē profesionālajā jomā.

Attīstot ūdenssaimniecību

1.Jūlijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

SIA «BANGA KPU» ir Mazsalacas novada pašvaldības kapitālsabiedrība, kas darbojas kopš 1993. gada. Pamatdarbība ir centralizētās ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu sniegšana Mazsalacas pilsētas, Mazsalacas pagasta un Skaņkalnes pagasta teritorijās.

Medības – tas ir dzīvesveids (1)

1.Jūlijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

OJĀRS BEĶERIS ir ne vien saistīts ar makšķerēšanu Burtnieku ezerā, bet ir arī kaislīgs mednieks jau 36 gadus. Viņš ir viens no Mazsalacas mednieku kolektīva biedriem. «Liesma» aicināja Ojāru uz sarunu par un ap medībām, trofejām un aizliegumiem. 

Ir svarīgi arī sevi uzpildīt

30.Jūnijs, 2021
Valmierietis
Laikrakstā

AGNESE DĀVIDSONE ir Vidzemes Augstskolas docente, Sabiedrības zinātņu fakultātes dekāne, Komunikācijas, mediju un pārvaldības virziena direktore un HESPI pētniece. Viņa šobrīd strādā un dzīvo Valmierā. 

Pazaudējot un atrodot

29.Jūnijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Zinu, ka daudziem cilvēkiem maks ir viena no tām lietām, kurā glabājas teju visa dzīve – bankas kartes, dažādu veikalu lojalitātes kartes, identitātes karte, pat veselības apdrošināšanas polises un tā tālāk.

Mājās gatavots Jāņu siers

22.Jūnijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Jāņusiers bija un ir tradicionāls svētku cienasts, citviet dēvēts par ķimeņu sieru. Ar to cienā jāņabērnus, un tas ir gards un piemērots ciemkukulis. Jau izsenis bijis tā, ka Jāņu siera recepte katrai saim­niecei sava, un vienmēr tas ticis celts uz svinību galda. Arī mūsdienās Jāņu siers ir saulgriežu mielasta centrā, tieši šajā laikā tas pieejams veikalos un tirdziņos. 

Tas ir ne tikai skaistumkonkurss

18.Jūnijs, 2021
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Skaistumkonkursā meitenēm vecumā no trīs līdz 12 gadiem «Mini Mis Latvija» piedalās četrus gadus vecā LORETA RŪTA MIRUŠKINA no Valmieras, tas redzams konkursa tīmekļvietnē Topoftheworld.lv un konkursa «Mini Mis/Misters Latvija» sociālo tīklu kontos. Konkursa fināls notiks šīs nedēļas nogalē. Konkursā pavisam piedalās 40 meitenes, kuras tiek dalītas pa vecuma kategorijām.

Izvērtējot savas spējas uz ūdens

16.Jūnijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Vasara un karstais laiks ir īstais brīdis, lai atveldzētos ūdenī. Un gadu no gada tiek atgādināts par drošību uz ūdens. Tas ir svarīgi, lai cilvēki sev paši atgādinātu par to, kā droši atpūsties. Vasarā tiek braukts piknikos un vienkārši pie dabas, un nereti blakus ir upe vai kāda cita ūdenstilpe, kurā atvēsināties. 

Pandēmija kā vērtīga pieredze

16.Jūnijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pansionātā «Valmiera» Rīgas ielā 55 pašlaik uzturas 57 klienti, Kauguru ielā 3 ir 48 klienti. Rīgas ielā ir viens no pansionātiem, kuru skāra Covid-19. Tomēr šobrīd arī sociālās aprūpes centros ikdiena atgriežas gandrīz vecajās sliedēs, protams, katru dienu apsekojot, uzraugot un dokumentējot klientu pašsajūtu, kā to nosaka vadlīnijas.

Sargies saules!

15.Jūnijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Patlaban, kad vasara mūs lutina ar sauli, ir svarīgi pasargāt sevi gan no pārkaršanas saulē, gan arī no apdegšanas. Protams, tas nenozīmē, ka siltais un saulainais laiks jāpavada iekštelpās, bet ir jāapdomā, cik ilgu laiku uzturēties ārā, lai nekaitētu pats savai veselībai. 

Sāpe, kas neizsāp

11.Jūnijs, 2021
Viesis
Laikrakstā

TAIGA SPROĢE (meitas uzvārdā Zvirbule) tolaik, 1941. gadā, bija vēl pavisam jauna meitene, kad tika izvesta no Valmieras, Loku ielas. Izsūtīta tika visa ģimene – viņa, mamma un dažus mēnešus vecais brālītis kopā, tēvs atsevišķi.