Elva Grigule

Elva Grigule

Mobings digitālajās platformās

14.Augusts, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Digitālās platformas atrod praktisku pielietojumu daudzās jomās. Piemēram, sociālo tīklu vietnes Facebook, Twitter, Instagram ļauj mums ne tikai komunicēt ar saviem draugiem un paziņām, bet arī dalīties ar fotogrāfijām, domām vai viedokli. Tas ir ērti, jo aplikācija ir telefonā un var piekļūt jebkurā brīdī. Ziņu apmaiņas platformas WhatsApp, Telegram, WeChat utt. aizstāj agrāk tik populāro īsziņu rakstīšanu. Katrā no šīm aplikācijām var arī veikt balss vai video zvanus, ir nepieciešama tikai piekļuve internetam. Meklētājprogrammas Google, Bing, Yandex utt. nodrošina tūlītēju piekļuvi informācijai, kas ir nepieciešama. E-komercijas platformās Amazon, Alibaba, eBay u.c. var iegādāties dažnedažādus brīnumus par nelielu cenu. Tās ir platformu labās puses, bet kur paliek kibermobings, kur paliek tas, ka aplikācijas noklausās, kas tiek runāts un rakstīts?..

Mazās uzvaras

14.Augusts, 2020
Viesis
Laikrakstā

NAURIS VASIĻEVSKIS ir aktīvs jaunietis, kurš šogad absolvēja Vidzemes Augstskolas bakalaura programmu «Tūristu gids: ceļojumu un pasākumu organizators». Kopā ar studiju biedru Lotāru Zariņu viņš vadīja podkāstu «Pietura pie Gaujas», kurā tika runāts par abu dažādajām studiju un tūrisma inovāciju hakatonā. Tomēr vairums valmieriešu Nauri zina tieši kā fotogrāfu. «Liesma» Nauri uzaicināja runāt par un ap fotografēšanu.

Svētki Sēļu muižā – arī jaunajā zālē

13.Augusts, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Viņnedēļ Sēļu muižā norisinājās Mazie opermūzikas un mākslas svētki – jau septīto gadu pēc kārtas. Svētku laikā skatītāju vērtējumam tika nodotas vairākas mākslas izstādes. Tika griezta lenta jaunajai Velvju zālei, tajā ir atklāta keramiķes Sanitas Mickus personālizstāde «Piezīmes mālā». Daļa no izstādes ir atceļojusi atpakaļ no ārzemēm.

Valmieras novada fondam – 15!

12.Augusts, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Aizvadītajā nedēļā Valmieras novada fonds (VNF) koncertzālē Valmiera atzīmēja savu 15 gadu jubileju. Fondam sākas jauna ēra (tāds arī bija jubilejas vakara nosaukums), jo, kā viesi sveicot teica – no ilgi lolotā bērna tas nu jau ir kļuvis par pusaudzi. Atskatījās uz nesen izdarīto – Ziedotāju apļa 2020 atbalstītajiem projektiem Siltas maltītes piegāde senioriem un grupas Smaidiņi diska izdošana Mēs šodien iesim pasaulē.

Tāda pieaugušo dzīve

11.Augusts, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Augusta sākumā Ķoņu dzirnavās norisinājās Valmieras SOS bērnu ciemata un zviedru jauniešu atbalsta fonda Livslust organizētā nometne – spēle «Pieaugušo dzīve».  Nometnē, kura notika sešas dienas, piedalījās 30 jaunieši vecumā no 14 līdz 17 gadiem gan no Valmieras SOS bērnu ciemata, gan arī no Vidzemes un Gulbenes ārpusģimenes aprūpes atbalsta centriem «AIRI vecākiem».

Kārbiņas kā nevienam

6.Augusts, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

BENITA AUDZE ir amatniece jau no 1994. gada. Gadu laikā viņa ir iemācījusies veidot dažāda lieluma un formas ādas kārbas/kārbiņas, ādas maisiņus, ādas rotas (auskarus, rokassprādzes u.c.). Kārbiņas var izmantot juvelierizstrādājumu glabāšanai un dāvināt kā suvenīrus.

Kartupeļi vēl ziedos

6.Augusts, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

KĀRLIS ROKPELNIS ir zemnieku saimniecības «Ūzēni» īpašnieks. Tur tiek audzēti kartupeļi, kas pēc tam tiek pārdoti Aloja-Starkelsen, kur ražo kartupeļu cieti. Kārlis ne tikai nodarbojas ar augkopību, bet arī jau ceturto sezonu spēlē Ramatas amatierteātrī un mazliet arī ceļo.

A cappella svētki

5.Augusts, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Vokālā grupa Latvian Voices sestdien, 1. augustā, aicināja uz a cappella mūzikas svētkiem Valmierā. Ansambļu meistarklases tiek rīkotas jau ceturto gadu, bet šogad tās pirmo reizi tika translētas interneta tiešraidē ar mērķi a cappella svētkus sarūpēt ne tikai meistarklašu dalībniekiem klātienē, bet arī Latvijas un ārzemju klausītājiem tiešsaistē.

Suņi – tas ir dzīvesveids

31.Jūlijs, 2020
Viesis
Laikrakstā

DIĀNA KOKA gan Latvijā, gan citviet Eiropā ir zināma ne tikai kā bīglu šķirnes suņu saimniece, bet arī kā audzētavas «Wolmar Star» īpašniece. Liesma vēlējās noskaidrot, kā viņa par savu šķirni izvēlējās bīglus un kas ietilpst audzētāja pienākumos. Lūk, Diānas stāsts.

Par tūrismu (1)

30.Jūlijs, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Kā zināms, tūrisma nozare bija viena no tām, kas visvairāk cieta Covid-19 ietekmē. Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, 2020. gada maijā Latvijas tūristu mītnēs apkalpoti 30 tūkst. ārvalstu un vietējo viesu, kas ir par 88,5% mazāk nekā 2019. gada maijā, tomēr, salīdzinot ar šā gada aprīli, tas palielinājies vairāk nekā divas reizes. Viesi tūristu mītnēs pavadīja 77,5 tūkst. nakšu, kas ir par 84,2% mazāk, salīdzinot ar pagājušā gada maiju.

12. klašu izlaidumi

30.Jūlijs, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Pagājusī nedēļas nogale bija izlaidumu pilna. Mazliet vēlāk nekā citus gadus, bet skolēniem bija iespēja saņemt savus atestātus klātienē. Valmieras pilsētas pašvaldības dibinātajās izglītības iestādēs ir izsniegti 360 centralizēto eksāmenu sertifikāti. Vēl skaits par dažiem jauniešiem palielināsies, jo ir skolēni, kuri dažādu apsvērumu dēļ eksāmenos nevarēja piedalīties noteiktajā laikā, – šo skaitu zinās 30. jūlijā. Valmieras tehnikumā izsniegti 259 centralizēto eksāmenu sertifikāti. Valmieras novada skolās izsniegti 38 centralizēto eksāmenu sertifikāti.

Par iespējām

24.Jūlijs, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Mēs esam savas dzīves karaļi un izvēlamies, kad iespēju izmantot, bet kad laist vējā. Pēc tam sēžot un domājot, vai tā bija laba doma. Ir arī iespējas, ko apzināti esmu palaidusi garām, piemēram, Erasmus studijas. Es zināju, ka neesmu gatava uz pusgadu viena pati doties studēt prom svešumā. Tomēr tagad padomājot ir mazliet nožēla, jo tā būtu pavisam cita pieredze, jauni draugi, jaunas apskatītas vietas. 

Radoši cilvēki sapņo un dara

24.Jūlijs, 2020
Nedēļas nogale
Laikrakstā

AGNESE ŠĶESTERE ir radoša personība, kura gan raksta, gan zīmē, gan fotografē. «Liesma» aicināja uz sarunu par mākslu, par sapņiem un, protams, par zīmēšanu. 

«DARĒ» atsākas darbi

23.Jūlijs, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Koprades darbnīca «DARE» atrodas Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas telpās Valmierā. Februāra beigās notika koprades darbnīcas atklāšana, bet martā tika pieņemti dažādi ierobežojumi saistībā ar Covid-19, kas nozīmēja to, ka «DARE» nebija pieejama interesentiem.

Valmieras ekspedīcija

22.Jūlijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Sestdien, 18. jūlijā, Valmierā norisinājās organizācijas «Latvijas ekspedīcija» rīkotais pasākums «Valmieras ekspedīcija». Tā bija neparasta foto orientēšanās ar dažādiem vietējo uzņēmumu sagatavotiem papildu uzdevumiem, balvām un iespēju iepazīt pilsētu no cita skatupunkta gan pašiem valmieriešiem, gan pilsētas viesiem. 

Atpūtnieki un viņu mēsli

21.Jūlijs, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Mani vienmēr ir fascinējusi cilvēku nevēlēšanās pēc sevis savākt. Jā, mežā var rīkot pikniku, jā, var sēdēt pie jūras, atpūsties un uzkost. Bet neatstāj atkritumus aiz sevis! Vai tiešām ir tik grūti aiznest tos atkritumus 10 metrus uz priekšu – līdz miskastei?

Lepnums un prieks – spuraini vilnas paklāji

17.Jūlijs, 2020
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Tautas lietišķās mākslas studijas «Valmiera» vadītāja BAIBA MINCE ar saviem darbiem ir pamanāma Hanzas namiņos. Protams, ne katru dienu tur ir, bet, kad tirgojas, – viņas dzeltenos (un ne tikai!), košos vilnas paklājiņus var redzēt jau pa gabalu. «Liesma» Baibu aicināja uz sarunu par un ap aušanu. 

Dārza svētki Sēļu muižā

16.Jūlijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Dārza svētkus nevar iedomāties bez tirdziņa. Amatnieki rādīja, ko satapinājuši pa ziemu, pa pavasari. Velga, kas taisa dažādas rotas no pērlēm, stāsta: «Es agrāk Rīgā dzīvoju, tad sapirku dažādās pērļotavās. Tagad man   materiāla rezerves ir, par to nevar sūdzēties.