Elva Grigule

Elva Grigule

Mazsalacas attīstībai

7.Decembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kopš administratīvi teritoriālās reformas tagad visi esam Valmieras novads – tas ir skaidrs. Tomēr kas notiek ar kādreizējiem novadiem, kuri tagad ir nosaukti par apvienībām – kā turpināsies attīstība? 

Ceļojums pandēmijas laikā

7.Decembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Par «Jēru klubu» avīzē jau esam rakstījuši – tā ir zemnieku saimniecība, kuras pamatnodarbošanās ir aitkopība. Šoreiz rakstīšu ne par ILZES un VALTERA MITĀNU darbu ar jēriem un aitām, bet gan par ceļojumu uz Vāciju, kur tika apmeklēts gan latviešu centrs Bērzaine Freiburgā, gan Švarcvalde, kā arī apskatīts mazlietiņ no Francijas. 

Kampaņa «Es gribu savas mājas»

3.Decembris, 2021
Sabiedrība
Laikrakstā

Labklājības ministrijas rīkotās kampaņas «ES GRIBU SAVAS MĀJAS!» mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par bāreņu un bez vecāku gādības palikušu bērnu aprūpi, kā arī to, cik nozīmīga ir ģimeniska vide bērna veselīgai un pilnvērtīgai attīstībai, un samazināt institūcijās esošo bērnu skaitu, rosinot iedzīvotājus kļūt par audžuģimeni, aizbildni, adoptētāju vai viesģimeni.

No ugunsnelaimes nav pasargāts neviens

2.Decembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Nelaime nenāk brēkdama – diemžēl… Tā dzīvnieku aizsardzības biedrības «Ķepu-Ķepā» kaķu mājā nedēļas nogalē izcēlās postošs ugunsgrēks, kas paņēma 21 kaķa dzīvību. 

Mākslu rast ikdienā

1.Decembris, 2021
Dzīvesstils
Laikrakstā

KRISTĪNE KIRILOVIČA ir radoša sieviete – viņa ada, mezglo, zīmē un glezno savā brīvajā laikā. Dažus no viņas darbiem var redzēt Facebook lapā Kristy art. Manu aci piesaistīja košās gleznas, kuras viņa bija ievietojusi, un aicināju Kristīni uz sarunu par un ap mākslu un radošumu. 

Aizvien strādā attālināti

25.Novembris, 2021
PROJEKTS
Laikrakstā

LAURIS STARIKOVS ir uzņēmējs – autoskolas «Lauris» īpašnieks. Autoskolām šis Covid-19 laiks ir prasījis zināmu pielāgošanos. Kāda situācija bijusi viņa vadītajā autoskolā, stāsta Lauris:

«Protams, kad Covid-19 tikko parādījās, tas bija kas nezināms mums visiem.

Josta jāsavelk ciešāk

25.Novembris, 2021
PROJEKTS
Laikrakstā

SIGITA NORVELE gan pati strādā skaistumkopšanas industrijā par frizieri-bārddzini, gan viņai pieder saloni «Royal Dandy Barbershop», kas ir Valmierā, Cēsīs, Siguldā un Rīgā. Par Covid-19 ietekmi Sigita stāsta:

Jau bērnībā zināja, par ko vēlas kļūt

24.Novembris, 2021
Valmierietis
Laikrakstā

EDIJS PĒTERSONS ir Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijas Vidzemes reģionālās programmas direktors, jau nedaudz vairāk nekā desmit gadus ikdienā arī Valmieras SOS bērnu ciemata direktors. Aktīvs riteņbraucējs brīvajā laikā.

Latvijas Sarkanā Krusta 103. jubilejas ieskaņās

17.Novembris, 2021
Sabiedrība
Laikrakstā

Biedrība «Latvijas Sarkanais Krusts» (turpmāk – LSK) ir viena no lielākajām biedru un brīvprātīgo organizācijām Latvijā, kas jau kopš tās dibināšanas – 1918. gada 20. novembra – sniedz palīdzību grūtībās nonākušiem cilvēkiem.

Iespējas iepazīt suņu šķirnes

12.Novembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Esmu no tiem cilvēkiem, kam ļoti patīk suņi, tomēr dzīves ritms, kā arī tas, ka dzīvoju dzīvoklī, pagaidām neļauj paņemt pašai savu četrkājaino draugu. Līdz galam arī neesmu izvēlējusies, kādu suņu šķirni es vēlētos – mazu, lielu, garspalvainu, īsspalvainu, aktīvu vai ne tik aktīvu. 

Svarīgi atbalstīt seniorus

11.Novembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Aizvadītajā gadā biedrība «Kristīgais žēlsirdības centrs» Valmieras novada fonda rīkotajā Ziedotāju aplī guva atbalstu idejai par siltu pusdienu piegādāšanu senioriem.

Iejusties tēlā

5.Novembris, 2021
Viesis
Laikrakstā

Man vienmēr smaidu izraisījuši cilvēki, kas uz bērnu ballītēm, arī uz pilsētas svētkiem ir pārtapuši kādā tēlā – Mikipelē, Rūķī, Zirnekļu cilvēkā, Elzā... Šie cilvēki vienmēr ir pozitīvisma pilni. Tāda ir arī LAURA GERLIŅA, kas ir animatore un vada ne tikai bērnu, bet citkārt arī pieaugušo pasākumus. 

Pirmā sezona aizvadīta veiksmīgi

4.Novembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Par kempingu, kas atrodas Salacas upes krastā, rakstījām jau gada sākumā. Kempinga teritorijā ir iespēja baudīt nakti mežā – teltīs, kas nostiprinātas starp kokiem 1 – 2 m augstumā no zemes. Tagad jau ir aizvadīta pirmā sezona, kopš kempings izveidots, un «Liesma» aicināja uz sarunu INGU ERDMANI, kas kopā ar dzīvesbiedru Jāni Miltu īstenoja šo ideju. 

Kamēr ir cilvēki, kas stāsta (1)

4.Novembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Lai gan par deportācijām parasti runā piemiņas dienās 25. martā un 14. jūnijā, ir svarīgi runāt ne tikai ar cilvēkiem, kas šo notikumu paši ir izdzīvojuši, bet arī ar tiem, kas šos notikumus ir pētījuši un apskatījuši cilvēkstāstus.