Elva Grigule

Elva Grigule

Aizvadīta uzņēmēju un pašvaldības tikšanās «Pēcpusdiena ar mēru»

21.Oktobris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

14. oktobrī Valmieras tehnikuma telpās norisinājās uzņēmēju un pašvaldības tikšanās «Pēcpusdiena ar mēru». Tikšanās laikā tika pārrunāti praktiski jautājumi par industriālo teritoriju attīstību Valmierā, uzņēmēju iespējām šo teritoriju un savas uzņēmējdarbības attīstīšanā, kā arī izvērtētas prioritārās nozares nākotnē.

Neparedzamie laikapstākļi

20.Oktobris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Pamostoties biju pārsteigta par mazo sniega kārtiņu, kas klāja zemi. Neesmu vēl redzējusi zelta rudeni, kad jau sākas rudenim neraksturīgi laikapstākļi. Arī, ieejot facebook.com, jau redzu, ka Alūksnē, Smiltenē un citviet snieg.

Atbalstot onkoloģiskos pacientus

16.Oktobris, 2020
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība «Dzīvības koks» nenogurstoši atkārto, ka dzīve turpinās arī PĒC vēža! Taču tā ir citāda un bieži radikāli atšķirīga, jo mainās vērtības, dzīves uztvere, mērķi un prioritātes. «Dzīvības koks» veicina savstarpējo atbalstu, kad tas nepieciešams (psihosociālās rehabilitācijas programma «Spēka Avots», atbalsta grupas, mentoru kustība), kā arī nodrošina informāciju un sadarbību ar speciālistiem un sabiedriskām organizācijām, lai kopā uzlabotu veselības aprūpes un sociālās drošības sistēmu valstī. 

Mākslas nodarbības jauniešiem

16.Oktobris, 2020
Nedēļas nogale
Laikrakstā

ANNA ĶIRE Valmieras Jauniešu mājā vada nodarbības gleznošanā. Viņa par tām stāsta: «Nodarbības nav tikai tam, lai iemācītos gleznot, – to dara skolā. Šeit mēs vairāk koncentrējamies uz sajūtām, kas tiek gūtas gleznojot, – kā jūties, kad kaut kas nesanāk, mācies jautāt pēc palīdzības. Šī ir otrā nodarbība, kas tiešām notiek. Pirms tam tas bija izmēģinājums.» 

Jau ceturtā domrade

14.Oktobris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pagājušās nedēļas izskaņā, sestdien, 10. oktobrī, aicināja jau uz ceturto Valmieras iedzīvotāju domradi – šoreiz Zvirgzdukalnā, un tā notika Valmieras 2. vidusskolā.

Mācības pieaugušajiem

13.Oktobris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Neviens cilvēks uz šīs pasaules nezina visu, tā tas vienkārši ir. Tomēr, lai sevi pilnveidotu, ir dažādas skolas, kursi,  kuros ir iespējams pieteikties. Tā ir iespēja vai nu papildināt savas esošās zināšanas, vai arī mācīties kaut ko pilnīgi jaunu. Viss slēpjas tajā, vai vēlies mācīties un uzzināt ko jaunu. Neviens cilvēks uz šīs pasaules nezina visu, tā tas vienkārši ir. Tomēr, lai sevi pilnveidotu, ir dažādas skolas, kursi,  kuros ir iespējams pieteikties. Tā ir iespēja vai nu papildināt savas esošās zināšanas, vai arī mācīties kaut ko pilnīgi jaunu. Viss slēpjas tajā, vai vēlies mācīties un uzzināt ko jaunu. 

Darbs informācijas tehnoloģiju nozarē

9.Oktobris, 2020
Viesis
Laikrakstā

LAURIS IGAUNIS ir SIA «Wunder Latvia» programmētājs. Tas ir starptautisks uzņēmums, un lielākā «Wunder» filiāle darbojas Somijā, vēl ir filiāles arī Igaunijā. Savukārt Latvijā ir nu jau trīs biroji – lielākais no tiem Valmierā, vēl ir Rīgā un arī Rēzeknē. 

Izlaušanās spēle

9.Oktobris, 2020
Nedēļas nogale
Laikrakstā

MĀRCIS BOGDANOVS ir jaunietis ar lielu izdomu, un tā arī tapušas izlaušanās spēles, šo­brīd aktuāls ir «Spēļu muzejs», kurā var izaicināt sevi, draugus, ģimeni vai darba biedrus un dalīties piedzīvojumos. 

Meža dienas Mazsalacā

8.Oktobris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Otrdien, 6. oktobrī, tika īstenotas «Meža dienu 2020» aktivitātes. Mazsalacas vidusskolas 12. klases skolēni attīrīja no krūmiem Dauģēnu takas sākumposmu Skaņākalna dabas parkā. 

Valmierieši īsteno unikālu projektu Ogres novadā

7.Oktobris, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Sociālās uzņēmējdarbības piču jeb prezentāciju konkursa «Tam labam būs augt» finālā uzvar T-krekli stājas uzlabošanai «Correcty» un Izglītības un attīstības centrs «Universum» no Valmieras ar jaunatklāto skolu Ogres novada Krapē. 

Paldies, Skolotāj!

1.Oktobris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Tuvojas Skolotāju diena, kad mazāko klašu skolēni dosies uz skolu ar puķu pušķiem, lai apsveiktu tos cilvēkus, kas viņiem ikdienā māca dažādas gudrības. Tā ir arī reize, kad atceramies savus skolotājus un sakām viņiem – paldies. 

Seniori kļūst modernāki

1.Oktobris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

DZINTRA JANĪTE ir aktīva Valmieras seniore – siltajā sezonā pārvietojas ar velosipēdu, brīvajā laikā brauc dažādās ekskursijās gan Latvijā, gan ārzemēs. Viņa ir arī locekle Valmieras politiski represēto biedrībā. 

Idejas, kas rodas domradēs

30.Septembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Sestdien, 26. septembrī, Vidzemes Olimpiskajā centrā norisinājās Jāņparka iedzīvotāju domrade – satikšanās, kurā kopīgi tika noteiktas Jāņparka iedzīvotāju vajadzības, meklēti domubiedri un risinājumi. Domradi vadīja Āris Ādlers, apkaimju attīstības eksperts. 

Piepildīt mazos sapņus

25.Septembris, 2020
Viesis
Laikrakstā

PAULA APSĪTE ir montāžas režisore producentu grupā «Brīvdienas». Viņa ir viens no tiem cilvēkiem, kas saliek  kopā Latvijā skatītākos šovus, piemēram, «Vakariņas četratā». Šogad pabeidza bakalaura studijas Vidzemes Augstskolā un ieguva žurnālista kvalifikāciju. Tomēr, kā viņa pati saka: «Esmu meitene, kas uzaugusi Endzelē, ciematā Rūjienas pusē.»

Suņu audzināšana vai neaudzināšana?

24.Septembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Rejoši un bailīgi, draudzīgi un agresīvi, mazi un lieli – ļoti dažādus suņus varam ikdienā sastapt uz ielas kopā ar saimnieku. Apmācīt var ikvienu suni – gan šķirnes mazsunīti, gan bezšķirnes duksi, tikai jautājums – vai saim­nieki savu suni tiešām uztver par suni vai tomēr par smuku mantiņu? 

Ierēdnis ēno uzņēmēju

24.Septembris, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Pagājušonedēļ 16. septembrī vairāk nekā 40 uzņēmumos viesojās 105 pārstāvji no 25 valsts iestādēm. Iniciatīva «Ierēdnis ēno uzņēmēju» ļauj ierēdnim gūt jaunu pieredzi, paplašināt redzesloku, «iekāpt uzņēmēja kurpēs» un novērtēt, kā attiecīgais regulējums tiek piemērots praksē un ko nepieciešams pilnveidot savā darbā. Dalība iniciatīvā ir vērtīga pieredzes apmaiņa starp publisko un privāto sektoru.