Elva Grigule

Elva Grigule

Valmierā uzsāk darbību Centrs riska grupas jauniešiem

16.Aprīlis, 2021
Sabiedrība
Laikrakstā

«OPEN» radošais centrs ir vieta, kur riska grupas jaunieši (13 - ...) var iet un vienkārši pavadīt savu brīvo laiku vai arī radoši izpausties – vizuālajā mākslā, mūzikā vai pavārmākslā. Jauniešiem darbošanās šajos centros ir bez maksas. No 12. aprīļa tāds ir arī Valmierā, bet vēl daudz kas nepieciešams, lai centru varētu pilnībā iekārtot.

Pastaiga dabā — kā mācību stunda

14.Aprīlis, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Kad sniegs nokusis un ārā kļūst arvien siltāks, tā vien gribas izkustēties un doties pastaigā. Ir cilvēki, kas pastaigājas pilsētas robežās, ir arī tādi, kas dodas atklāt dabas brīnumus mežos, pļavās un citviet. 

Mācības klātienē Mazsalacas vidusskolā

14.Aprīlis, 2021
Izglītība
Laikrakstā

No 7. aprīļa Mazsalacas vidusskolā mācību procesu klātienē uzsāka 1. – 6. klases un 12. klases skolēni, lēmums pieņemts saskaņā ar valstī noteiktajiem Covid-19 izplatības ierobežojumiem un Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informāciju par drošajiem novadiem, kuros epidemioloģiskie apstākļi pieļauj mācību procesa īstenošanu klātienē. 7. – 11. klases skolēni mācās, ievērojot rotācijas principu, atbilstoši otrā semestra mācību priekšmetu stundu sarakstam. 

Jēru kluba jaunumi

13.Aprīlis, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

«Jēru klubs» ir zemnieku saim­niecība, kas pamatā nodarbojas ar aitkopību. Iespējams iegādāties bioloģiski tīru un veselīgu jēra gaļu, dziju, aitādas, vaislas materiālu – teķīšus un aitiņas audzēšanai.

Remontdarbi Sēļu muižā

13.Aprīlis, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kamēr pandēmijā visi ir iepauzējuši ar kultūras pasākumiem, Sēļu muiža šo laiku izmanto, lai veiktu remontdarbus izstāžu zālē, kā arī telpā, kur šobrīd Sēļu tautas nama vadītājai ir kabinets, bet kas nākotnē varētu tikt izmantota kā salons. 

Tamborēti lakati

9.Aprīlis, 2021
Nedēļas nogale
Laikrakstā

LARISA KONSTANTINOVA tepat Valmierā rada skaistus lakatus, ko var izmantot jebkurā gadalaikā, vai nu ietinoties tajos vai uzmetot uz pleciem. Tomēr tas nav vienīgais – viņa tamborē dažādas sedziņas, mazuļiem zābaciņus, lellēm kleitas, un vēl, un vēl. 

Darinām paši

9.Aprīlis, 2021
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Es atceros, ka tad, kad biju mazāka, daudzas lietas  rotaļām mēs veidojām paši mājās, jo veikalā tajā laikā neko daudz vairāk par lellēm – Bārbiju atdarinājumiem un klučiem nopirkt nevarēja. Ja varēja, tad tas maksāja tiešām lielu naudu. 

Telpaugu lološana

7.Aprīlis, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Aizvadītajā nedēļā norisinājās Vidzemes Augstskolas studentu apvienības veidotā meistarklase, kurā dalībnieki varēja iemācīties dažādas lietas, kas palīdzētu labāk saprast savus telpaugus. Teoriju par telp­augiem un to kopšanu vadīja Valentīna Pole, agronomijas zinātņu doktore un Dārzkopības institūta pētniece. 

Veicot sociālo darbu

26.Marts, 2021
Sabiedrība
Laikrakstā

Katru gadu marta trešajā otrdienā tiek atzīmēta Vispasaules sociālā darba diena. Tas ir laiks, kad īpaši tiek uzsvērts un izcelts sociālā darba speciālistu ieguldījums un tiek vērtēts paveiktais sociālā darba praksē, kā arī spriests par to, kas vēl būtu jāpaveic, lai popularizētu, atbalstītu un veicinātu sociālā darba atpazīstamību un celtu tā prestižu Latvijā.

Vērtība, kas vieno

24.Marts, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

18. martā noritēja jau otrā tikšanās Valmieras un tās apkārtnes iedzīvotājiem, kuriem ir interesants vaļasprieks, hobijs, aizraušanās un kuriem ir svarīga sava novada izaugsme. Šīs tikšanās reizes ir kā iespēja iepazīt citus cilvēkus, ar kuriem ir vienāds hobijs, un dalīties ar idejām, kas saistītas ar vaļasprieku.

Rast risinājumu nestandarta situācijā

24.Marts, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Alojietis EGILS VIĻUMSONS ir galdnieks, kā arī uzņēmuma «AleWood» īpašnieks. Uzņēmuma specifika ir koka logu, durvju un cita veida koka konstrukciju izgatavošana. Egils smaidot saka, ka īstenos arī jebkuru klienta ideju, sākot no sētas un vārtiņiem un beidzot ar mēbelēm. 

Likt enerģiju lietā skrienot

19.Marts, 2021
Viesis
Laikrakstā

Katram no mums ir kāda lieta, kas sniedz piepildījumu un bez kuras nevaram iedomāties sevi kā cilvēku. Tie nereti ir dažādi hobiji, kas parāda, ko mēs spējam sasniegt.

Neaizmirstam atstarotājus mājās!

17.Marts, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Ir sācies tas laiks, kad ārā vairs īsti nav ziema, bet nav jau arī pavasaris. Ko ar to domāju? Ārā vakaros vēl ir gana tumšs, īpaši tagad, kad sniegs nokusis. Tikai, protams, tumsa neiestājas tik agri kā ziemā – tagad tas notiek ap septiņiem astoņiem vakarā.

Vakcinēšana pret Covid-19 arī ģimenes ārsta praksē

16.Marts, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Saraksts ar ārstniecības iestāžu un ģimenes ārstu prakšu adresēm un kontaktinformāciju, kur var veikt vakcināciju pret Covid-19, ir atrodams internetā. Arī Mazsalacā ir ārsti, kas veic vakcinēšanu savās privātpraksēs, un ģimenes ārste ANDA PLŪME ir viena no tiem. «Liesma» aicināja uz sarunu par vakcinēšanu. 

Dzīve laukos norūda

16.Marts, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

SIGITA TĀRE dzīvo īstenos laukos, Ramatas pusē, kur reizēm dzird vilkus gaudojam, kur stirnas nāk pagalmā un purvā kliedz dzērves. «Purvītiņi» ir attālu no Mazsalacas centra, ne tuvāk Rūjienai, bet reizē ne visai tālu no kaimiņiem igauņiem. 

Māksla ir ikdiena

5.Marts, 2021
Viesis
Laikrakstā

Katrs tetovējums ir kā mākslas darbs – vairāk runāju par tiem, kurus veic profesionāļi. Kad tetovējumi pirmo reizi parādījās, tie tika asociēti ar noziedzniekiem, bet mūsdienās tā ir daļa no cilvēka pašizpausmes. Šoreiz «Liesma» aicinājusi tetovēšanas meistari un mākslinieci IEVU FIMBAUERI jeb FIMKU (iesauka no skolas laikiem) uz sarunu par tetovēšanu un mākslu. 

Pieteikšanās jauniešiem VNF JIL programmā «Diametrs» – līdz 8. martam

5.Marts, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmieras novada fonda Jauniešu ideju laboratorija (VNF JIL) ir radījusi Izaugsmes programmu «Diametrs», kurai aicināti pieteikties Valmieras pilsētas un apkārtējo novadu (Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu, Rūjienas un Strenču) jaunieši vecumā no 16 līdz 25 gadiem. Pieteikšanās programmai iespējama līdz 8. martam, aizpildot pieteikuma anketu. Dalība programmā – bez maksas.