Elva Grigule

Elva Grigule

Par dzīvnieku dāvināšanu

26.Maijs, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Kad es biju mazāka, vienmēr gribēju sunīti, kaķīti vai vismaz kāmīti. Pati savu. Kaķis bija, bet tas vairāk dzīvoja pa āru un ķēra peles. Man gribējās tādu, kas visu laiku ir iekšā.

Par samazinātajiem ierobežojumiem

22.Maijs, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Jau ir pagājis kāds laiciņš, kopš samazināti ierobežojumi Covid-19 sakarā. Tiesa gan, es no dzīvokļa tāpat esmu izgājusi reti, jo bija jāpaveic viens svarīgs posms manā dzīvē – jānodod bakalaura darbs. 

Aušanas tehnikas tehnoloģes un elektriķa izveidotais ogu dārzs

15.Maijs, 2020
Mājā un sētā
Laikrakstā

Ar AIJU un DAINI PAUKŠĒNIEM tiekamies Alojas pagasta bioloģiskajā saimniecībā «Lielkalni», kur kopš 2006. gada divu hektāru platībā aug dažādi gan labāk zināmi, gan mazāk zināmi veselību stiprinoši ogulāji un tējaugi. Saimniecība ir bioloģiski sertificēta. No iegūtajām ogām tiek gatavoti sīrupi, želejas, ievārījumi, marmelādes, kaltētas tējas. Saimnieki laika gaitā apmeklējuši daudz semināru un kursu, arī Jelgavas mūžizglītības kursus, visu laiku notiek sevis pilnveide.

No bezzobainas kazas par 50 latiem uz kazu ganāmpulku (1)

13.Maijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmieras tirgū sestdienās var satikt LĪGU KOZAKU un nogaršot Alojas novada zemnieku saim­niecības «Strēlnieki» radītos gardumus no kazas piena. Produkcija ir tiešām daudzveidīga – gan kūpinātais siers, gan fetas siers, gan svaigais siers ar piedevām (tomātiem un baziliku, sierāboliņu, čia sēklām, ķimenēm, ķiplokiem u.c.), arī mocarella.

Par vecāku atzinību savu bērnu dzīvē

12.Maijs, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Man vecāku (visvairāk mammas) atzinība ir bijusi vienmēr ļoti svarīga. Ja es savā dzīvē vēlējos izmēģināt ko jaunu, vispirms parunājos ar mammu, kā es to savienošu ar skolu, vai man kādam pulciņam pietiks laika, bet es teiktu, ka lielākajā daļā gadījumu esmu saņēmusi zaļo gaismu.

Jāizvērtē katrs palīgā sauciens

8.Maijs, 2020
Viesis
Laikrakstā

LAURA ŠVĒDE ir Valmieras koordinatore «Palīdzēsim viens otram», kas ir sabiedriskā labuma organizācija. Tā  veidojusies no nelielas Facebook grupas, kurā dalībniekus saistīja vēlme palīdzēt dažādās grūtībās nonākušiem cilvēkiem. 

Papildina novada muzeja krājumu

7.Maijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Mazsalacas muzeja krājumi tiek papildināti ik pa laikam, kad cilvēki, kārtojot un tīrot māju un saimniecības ēkas, atrod dažādas lietas, kas, piemēram, padomju laikos ir noderējušas saimniecībā. 

Par telefonu kā ierīci mūsu dzīvē (1)

6.Maijs, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Nesen redzēju gadījumu, ka privātmājas pagalmā mamma stāv blakus bērnam, kurš turpat rotaļājas, un mamma vienkārši skatās telefonā un pat acis nepaceļ uz bērnu. Ir bijis arī gadījums, ka jaunietis ir tik ļoti iegrimis telefonā, ejot pa ielu, ka paiet garām gājēju pārejai, uz kuras ir jānogriežas, un, paceļot acis no telefona, konstatē, ka ir jādodas atpakaļ. Jā, es zinu, ka esmu pieskaitāma pie tās paaudzes, kad telefons ir burtiski visur līdzi, tomēr liekas, ka es protu nodalīt laiku, kad «sēžu» telefonā un kad ne. 

Uz Augstāko padomi ar "volgu" (1)

30.Aprīlis, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Šogad aprit 30 gadi, kopš 1990. gada 4. maijā Augstākā padome ar 138 deputātu balsīm pieņēma deklarāciju «Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu». Ar atmiņām un piedzīvoto dalās MĀRIS ZARIŅŠ. Māris ir dzimis, audzis Rūjienā, 20 gadus nodzīvojis arī Mazsalacā, šobrīd dzīvo Valmierā. Tajā laikā, kad norisinājās šie vēsturiskie notikumi, strādāja Mazsalacas MRS.

Par grāmatu lasīšanu

28.Aprīlis, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Es nezinu, no cik gadu vecuma lasu, bet ir interesants stāsts, kas ar to saistīts. Mamma man katru vakaru lika lasīt vienu un to pašu pasaku par pūpēdi un piepi. 

Neietekmēties no instagramā redzētā

24.Aprīlis, 2020
Viesis
Laikrakstā

ANNEMARIJA BRAKŠA mācās Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas 10. klasē un ir uzsākusi modeles gaitas. Kā viņai to izdodas apvienot ar skolu un kas viņu motivē, noskaidroja «Liesma».

Naudas vērtība bērna acīm

21.Aprīlis, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Man pašai bērnu nav, un tā jau saka, ka tie, kuriem bērnu nav, vislabāk zina, kā viņus audzināt. Bet šoreiz ne par to. Bija situācija veikalā pie manas mājas, kad pēc darba biju iegājusi nopirkt nedēļai vajadzīgos produktus. Aiz manis rindā stāvēja puisītis, kas iet varbūt pirmajā vai otrajā klasē, un uz slīdošās lentes viņš bija uzlicis kādu rotaļlietu. Nopērku savus produktus un lieku tos maisiņā, kad dzirdu, ka pārdevēja puisītim prasa – gribi pārbaudīt cenu? Par šo mantu viņam bija jāmaksā 10 eiro ar centiem. Viņš pārdevējai sniedz 2 eiro monētu, par kuru, saprotams, kārotā manta nesanāk. Tā viņš, paņēmis mantu, dodas atpakaļ pie plaukta. Nezinu, kas notika tālāk un ko viņš nopirka, bet, pirms iegāju savā kāpņu telpā, atskatījos uz veikala pusi, kur puisēns jau stāvēja blakus pieaugušajiem.

Ir jāvēlas zīmēt

17.Aprīlis, 2020
Nedēļas nogale
Laikrakstā

ILZE MINCE kopā ar ģimeni dzīvo Valmierā. Viņas darbs un reizē hobijs ir portretu zīmēšana un pat gleznošana – tās nereti ir kā dāvanas uz svētkiem. Kā tas viss sākās un kā iet tagad, noskaidroja laikraksts «Liesma». 

Izmanto iespēju studēt Dānijā

9.Aprīlis, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

VIESTURS BĒRZIŅŠ ir dzimis un audzis Mazsalacā, bet nu jau vairākus gadus studē Dānijā. Liesma vēlējās noskaidrot, kā puisis no Mazsalacas tika uzņemts vienā no prestižākajām universitātēm Dānijā, kā viņam tur klājas un kādi ir nākotnes plāni.

Vīna ražošana kā hobijs

9.Aprīlis, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ne gluži katrs, bet liela daļa latviešu kaut reizi mūžā ir baudījuši mājās gatavotu vīnu. Ja mājās ir izejvielas,  teiksim, āboli, un cilvēks izprot tālāko tehnoloģisko procesu, kas ietver raudzēšanu, dzidrināšanu un saldināšanu – tad arī pats mājās var pagatavot vīnu. Tiesa gan, realitātē tas process nav tik vienkāršs kā uz papīra. Vairāk par mājās ražotiem vīniem stāsta INGA ROKPELNE, kas kopā ar vīru HARIJU ir izveidojuši paši savu mazo vīna ražotni «HI», izmantojot izejvielas, kas ir pieejamas tepat, Mazsalacas novadā, Salacas upes ielejā. Tas ir arī viens no vietējiem Mazsalacas novada uzņēmumiem, kas šobrīd piedāvā produktus bezkontakta piegādē. Tādā veidā cilvēki var arī atbalstīt vietējos uzņēmumus. 

Par ēdienu un ēšanu

7.Aprīlis, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Es esmu cilvēks, kam garšo labi pagatavoti un garšīgi ēdieni (nu, būsim godīgi, to var redzēt arī pēc manām formām), un šo­brīd, kad sanāk nedaudz vairāk būt mājās, – taciņa uz ledusskapi ir iemīta. Ir nopirkta pārtika it kā ilgākam laikam, bet realitātē uz veikalu ir jāiet reizi trīs dienās, jo, pa mājām dzīvojot, maz pamazām viss tiek apēsts. Un, dzīvojot divatā, it kā tik daudz pārtikai nevajadzētu aiziet. Tāpēc šobrīd vairs neeju meklēt labumus uz ledusskapi, bet sēžu dīvānā un graužu semočkas. Tas gan nenāk par labu manam kuņģim, bet netiek apēstas tik daudz liekas kalorijas.

Sāk piegādāt brīvpusdienas 1.-6. klašu skolēniem

1.Aprīlis, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Ar 30. martu Valmieras pilsētas pašvaldība ir sākusi brīvpusdienu piegādi pašvaldības izglītības iestāžu 1.-6. klašu skolēniem, kuri saņem brīvpusdienas un kuru vecāki atsaucās uz pašvaldības aicinājumu par pusdienu piegādi ārkārtējās situācijas laikā, kad mācības notiek attālināti. Pusdienas tiks piegādātas ārkārtējās situācijas laikā, taču ne ilgāk kā līdz 2019./2020. mācību gada noslēgumam. 

Spēlēsim spēles?

31.Marts, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Pašlaik, kad par vīrusu jau esmu domājusi un apdomājusi, vajag ķerties klāt brīvā laika aizpildīšanai (lai nesanāk tikai sēdēt pie televizora/datora/grāmatām). Lai ģimenes lokā varētu nedaudz arī pasmieties un izklaidēties, var uzspēlēt spēles – galda, lomu, kāršu. Piemēram, «Mēmo šovu», kura pamatā ir izlozētā vārda parādīšana, izmantojot žestus un aktierspēli, taču nerunājot, neizdodot skaņas un nenorādot uz priekšmetiem telpā. 

Pašizolējoties var doties arī uz mežu pastaigāties

24.Marts, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Šos jēdzienus – pašizolācija un karantīna – cilvēki sarunās mēdz jaukt. Atkārtošu to, kas ir jau zināms. Pašizolācija ir tad, kad cilvēks drīkst atstāt savu mājvietu, bet jāievēro sociālā distancēšanās – 2 metri no citiem cilvēkiem. Tāpat šis cilvēks drīkst doties pastaigāties svaigā gaisā. Karantīna ir tad, kad iedzīvotāji drīkst pamest mājas, vienīgi ja viņiem nepieciešama medicīniskā palīdzība, lai veiktu fiziskos vingrinājumus vai dotos uz darbu uzņēmumos, kas ir atzīti par būtiski svarīgiem, piemēram, uz pārtikas veikaliem vai aptiekām. Latvijā nav izsludināta karantīna, vismaz pagaidām ne.