Otrdienas vakari pilsētas skvērā

- 15.Jūnijs, 2017
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Jūnijā tiek aizsākta jauna tradīcija — katras jūnija otrdienas vakarpusē laukumā pie Valmieras Kultūras centra skan brīvdabas koncerts. Koncertos piedalās Valmieras Kultūras centra kolektīvi — pūtēju orķestris «Signāls» ar diriģentu Mārtiņu Birni un bigbends «Valmieras puikas» ar diriģentu Gunāru Geduševu.

Šajā brīvdabas koncertu sērijā izskanējuši jau divi koncerti. Pirmajā jūnija otrdienā to iesāka pūtēju orķestris «Signāls» ar diriģentu Mārtiņu Birni, savukārt šonedēļ skanēja bigbenda «Valmieras puikas» koncerts. Diriģents Mārtiņš pastāstīja, ka šie koncerti ir veidoti tāpēc, lai valmieriešiem un pilsētas viesiem būtu vēl kāda diena, kad izbaudīt mūziku. Viņš cer, ka šie koncerti kļūs par ikgadēju tradīciju.

Lai arī laikapstākļi ne vienmēr lutina un ļauj spēlēt mūziku brīvā dabā, tas noteikti netraucē lieliski izbaudīt vakarus, klausoties dažādu mūziku. Uz koncertiem ierodas dažāda vecuma cilvēki, lai baudītu pūtēju mūziku un pavadītu otrdienu vakarus citādā gaisotnē. Pūtēju orķestris «Signāls» koncertos izpilda visiem zināmas dziesmas, kurām ikviens var dziedāt līdzi, savukārt bigbends «Valmieras puikas» pieturas pie jau ierastās džeza mūzikas.

«Koncerti ir interesanti veidoti, tajos var just pozitīvisma devu, ko rada gan diriģenti, gan paši dalībnieki,» tā par koncertiem teic valmieriete Tamāra, kas ir apmeklējusi abus brīvdabas koncertus. Savukārt diriģenti šos koncertus uztver kā mēģinājumus, vēloties veidot koncerta gaisotni neformālu un cilvēkiem viegli saprotamu.

Lai arī divi koncerti ir izskanējuši, nekas vēl nav beidzies. Jūnija otrdienās paredzēti vēl divi koncerti — 20. jūnijā pulksten 19 laukumā pie Valmieras Kultūras centra uzstāsies pūtēju orķestris «Signāls», savukārt 27. jūnijā — bigbends «Valmieras puikas». Sliktu laikapstākļu gadījumā koncerts norisināsies Valmieras Kultūras centrā.

SKANĪGI. Bigbends «Valmieras puikas» —  šoreiz Kultūras centra telpās.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru