Anete Mīlberga

Studenti ir jāciena

9.Februāris, 2018
Viesis
Laikrakstā

Vidzemes Augstskolas asociētā profesore, sociālekonomikas pētniece FELICIANA RAJEVSKA aizvadītajā gadā saņēma Ministru kabineta Atzinības rakstu un šogad nosvinēja brīnišķīgu jubileju.

Skatos caur tūrisma prizmu

5.Janvāris, 2018
Tūrisms un daba
Laikrakstā

JURIS SMAĻINSKIS ieguvis maģistra grādu bioloģijā, strādā asociācijā «Lauku ceļotājs» jau vairāk nekā 10 gadus un no 2003. gada Vidzemes Augstskolas studentiem māca tūrisma un vides jautājumus, ekoloģisko tūrismu un ilgtspējību. Viņš ir vairāk nekā 200 publikāciju autors un vairāk nekā 20 tūristu ceļvežu izstrādātājs.

Izmet mazāk, ietaupi vairāk!

13.Decembris, 2017
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vidzemes Augstskolā radošajā pasākumā «Izmet mazāk, ietaupi vairāk!» jauniešiem un ikvienam interesentam bija iespēja uzzināt, kā kopt ilgtspējīgu dzīvesveidu un aizvadīt tuvojošos Ziemassvētkus, netērējot liekus līdzekļus dāvanām.

Situācijas kļūst sarežģītas tikai galvās

7.Novembris, 2017
Viesis
Laikrakstā

Vidzemes Augstskolas lektore INESE EBELE ne vien pasniedz studiju kursus, kas saistīti ar cilvēku un biznesa vadību, bet ir arī Lassalle Kontemplationsschule Via Integralis kontemplācijas skolotāja un LLU Dārzkopības institūta direktore. Ar Vidzemes Augstskolu Inesi saista ne vien darbs, bet arī studiju laiki, kad absolvēta studiju programma «Komunikācija un sabiedriskās attiecības».

YouTube.com = jauniešu vasara?

2.Augusts, 2017
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ir vasara, un jaunieši savus dienas plānus var veidot, nedomājot par skolu un mājasdarbiem. Laiks ne vienmēr ir tas saulainākais, tādēļ daudzas dienas tiek pavadītas, stundām ilgi klīstot interneta dzīlēs. Viena no mājaslapām, kurā ir visvieglāk aizmirst paskatīties pulkstenī, ir vietne YouTube.com.

Ir jādara daudz, lai sasniegtu vēl vairāk

26.Jūlijs, 2017
Valmierietis
Laikrakstā

«Gribēju turpināt mācīties, lai gan īsti nebija skaidrs, ko tieši savā dzīvē vēlos darīt, uz visiem 100 procentiem nebija. Tā nu izvēlējos studiju programmu, kas visvairāk gāja pie sirds, tepat Vidzemes Augstskolā — Komunikācija un sabiedriskās attiecības. Līdz šim brīdim neesmu nožēlojusi savu izvēli un domāju, ka arī nenožēlošu, jo man ir sirsnīgas kursa biedrenes, zinoši un profesionāli pasniedzēji, no kuriem es iegūstu ļoti daudz,» tā stāsta Sanda Mona Muska — Vidzemes Augstskolas 2. kursa studente.

Laižam uz laukiem!

20.Jūlijs, 2017
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Iepriekšējā nedēļā Beverīnas novada Brenguļu pagasta «Birzuļos» norisinājās mākslas plenērs pamatskolas vecuma bērniem kopā ar Ingu Rasu. Pasākuma galvenā tēma ir lauki un to burvība.

Ir jādomā plašāk — no dažādiem skatupunktiem

20.Jūlijs, 2017
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ne vienmēr augstskolas diplomā rakstītā kvalifikācija ir studenta nākamā darbavieta. Tā noticis arī IEVAI PUTNIŅAI, kura pēc augstskolas beigšanas ir atradusi savu sirdsdarbu un šobrīd aktīvi darbojas Beverīnas novada Brenguļu pagastā kā kultūras pasākumu organizatore.

Ieskandina Dziesmu svētkus

4.Jūlijs, 2017
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Pagājušās nedēļas nogalē arī Dikļos tika ieskandināts nākamajā gadā gaidāmā XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Noslēguma koncerta «Zvaigžņu ceļā» repertuārs. Koncertā piedalījās 75 Vidzemes kori, kā arī deju kolektīvi «Ačkups», «Agrā rūsa», «Gauja», «Pastalnieki», «Sadancis» un «Teiksma».

Koklētāji pulcējas Dikļos

4.Jūlijs, 2017
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Jūnija pēdējā nedēļā, ieskandinot Latvijas simtgadi, dziedāšanas svētku aizsākuma vietā Kocēnu novada Dikļos Neikenkalna dabas koncertzālē norisinājās pasaules koklētāju nometne. Šīs nometnes mērķis ir popularizēt tradicionālās kokles spēles tradīcijas un veicināt Latvijas kultūrvēsturiski nozīmīgo vietu atpazīstamību.

Visas sāpes akmenī, man no Dieva veselība

29.Jūnijs, 2017
Pilsētās un novados
Laikrakstā

«Paskatījāties vakar, aizvakar debesīs? Mēs jau gadu gadiem esam iemācījušies vecās zintnieku gudrības, ka tad, kad redz diega platuma mēnestiņu, tad jāskaita pantiņš, lai no Dieva būtu veselība,» tā vakar iesākās Kocēnu novada Silkalnu saimnieces Zeltītes Kavieres izglītojošais seminārs par meža nekoksnes resursiem un to izmantošanu.

Mūzika ir prieks

28.Jūnijs, 2017
Valmierietis
Laikrakstā

“Kad sāku iet skolā, mamma teica, ka man noteikti kaut kas ir jādara ārpus skolas, jo tas vēlāk man palīdzēs organizēt laiku, kā arī pašai būs interesantāk. Mūziku izvēlējos tāpēc, ka jau no agras bērnības man ļoti patika dziedāt un spēlēt instrumentus, ar ko bērniem tajā vecumā pieaugušie ļāva rotaļāties,” stāsta PAULA ŽUGA – Valmieras Valsts ģimnāzijas absolvente, jauniete, kurai mūzika jau kļuvusi par ikdienišķu prieku.

Otrdienas vakari pilsētas skvērā

15.Jūnijs, 2017
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Jūnijā tiek aizsākta jauna tradīcija — katras jūnija otrdienas vakarpusē laukumā pie Valmieras Kultūras centra skan brīvdabas koncerts. Koncertos piedalās Valmieras Kultūras centra kolektīvi — pūtēju orķestris «Signāls» ar diriģentu Mārtiņu Birni un bigbends «Valmieras puikas» ar diriģentu Gunāru Geduševu.

Izdejots koncertuzvedums Nezināmā Valmiera

1.Jūnijs, 2017
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

«Es zinu, kā Valmiera sākās un turpinājās, līdz mēs satikāmies te un tagad. Tieši tāpēc šodien kopā uzbursim pāris pagātnes ainas, lai labāk izprastu vēl nezināmo Valmierā,» — ar šādiem Mārtiņa Meiera teiktajiem vārdiem sestdienas pēcpusdienā iesākās koncerts-uzvedums Nezināmā Valmiera.

Orķestru svētkos Līgatnē

23.Maijs, 2017
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Sestdien, 20. maijā, Līgatnes estrādē tika svinēti Līgatnes novada un pūtēju orķestru svētki. Šajos svētkos piedalījās vietējie amatiermākslas kolektīvi, kā arī vairāki viesu pūtēju orķestri no Siguldas, Inčukalna, tostarp arī Valmieras Kultūras centra pūtēju orķestris Signāls, kuru šoreiz diriģēja koncertmeistars Normunds Dzelme (pateicības Diplomā gan nez kāpēc ierakstīts Dzērve).