Neesam pārāk atkarīgi no eksporta

- 13.Septembris, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

Jāsaka paldies pašmāju ekonomikas pētniekiem, kuri cenšas sarūpēt optimistiskas biznesa ziņas. Mums tiešām ir akūti vajadzīga pretinde, lai cīnītos ar globālā saimnieciskā pesimisma ietekmi «vienmēr sliktām ziņām atsaucīgajā» Latvijas sabiedriskajā domā.

Arvien uzstājīgākās prognozes par Eiropas un pasaules ekonomikas izaugsmes sabremzēšanos – ne lejupslīdi! – manā galvā arvien vairāk izklausās pēc tīšas pastardienas sludināšanas. Varbūt atkal kādiem spekulantiem lielajos akciju tirgos ir sagribējies pazvejot saduļķotos ūdeņos?

Vakar Pēteris Strautiņš, Luminor bankas ekonomists, kārtējo reizi kopā ar kolēģiem apkopojis un izvērtējis pasaules un mūsu valsts saimnieciskos rezultātus (ne tikai pēdējā desmitgadē, arī iepriekšējā), dalījās ar medijiem savos secinājumos. Tiem bija tik uzmundrinošs efekts, ka pavisam apzināti tagad «retranslēju» uzzināto jums. Viņa teiktais bija kategoriski pozitīvs: ja arī patlaban un nākamgad IKP pieauguma temps palēnināsies*, Latvijai tā ir tikai sagatavošanās turpmākam paātrinājumam 2021. gadā un vēl «straujākai izaugsmei» tam sekojošajos. Nu ko – ja tā nebūs, tad tūlīt sauksim Pēteri pie atbildības! sabremzēšanās iemesls, protams, ir vispārzināmās globālās ekonomikas problēmas – ASV un Ķīnas ķīvēšanās, Brexit, Vācijas tautsaimniecības likstas.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru