Labi būt devējam

- 13.Oktobris, 2023
Sabiedrība
Laikrakstā

Palīdzēt bērnus sagatavot skolas gaitām, vasaras brīvlaikus padarīt saturīgus, dodot iespēju būt klātesošiem nometnēs, nodrošināt citas iespējas, lai bērni, kuru dzīve apmetusi kūleni, zaudējot ģimeni, izaugtu par atsaucīgu, izglītotu un laimīgu sabiedrības daļu, – tas ir Latvijas SOS bērnu ciematos strādājošo mērķis, un šos mērķus, atbalstot bērnus, palīdz piepildīt ziedotāji.

Ziedo iedzīvotāji, ziedo uzņēmēji un apliecina, ka svešu bērnu jau nav un katra bērna dzīve, viņa liktenis ir svarīgs.

Daudzi bērni, pusaudži, jaunieši, kas zaudējuši bioloģiskās ģimenes, atbalstu saņem ārpusģimenes aprūpē. Viens no spēcīgiem atbalsta punktiem ir Latvijas SOS asociācija un SOS bērnu ciemati. 

«Jārosās, lai pilnvērtība. Ciematā, ja tā drīkst teikt, bērnam ir bāzes pakalpojums: māja, siltums, elektrība, ēdiens, SOS mamma un auklīte, kas ir pats galvenais, bet ar to jau nepietiek, jo bērniem, kas nonāk ārpusģimenes aprūpē, ir vajadzīgs ļoti daudz atgūt, saprast, atveseļoties fiziski un garīgi.  Katram no viņiem ir dziļa traumatiska pieredze, tāpēc vajadzīgi atbalsta pasākumi, jāsekmē attīstība, jāpiedzen izglītība, bērni jāsocializē, un tā ir ikdiena, ar ko jaunajā ģimenē jātiek galā,» stāsta bijušais  Valmieras SOS bērnu ciemata direktors Edijs Pētersons. Tagad Edijs ir cilvēks, kurš turpina darbu asociācijā, vada Vidzemes reģionālo programmu, būtībā strādā, lai piesaistītu līdzekļus izaugsmei.

PALDIES par iespēju doties uz skolu, līdzi ņemot visu vajadzīgo, paldies par iespēju labi pavadīt laiku radošās un sporta nometnēs vasarā, paldies par sapratni un pieņemšanu saka SOS ciematu bērni. Foto ilustratīva nozīme


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Skolnieciņš - 13.Oktobris, 2023 - 18:53

Es nezinu, vai pareizi ir atņemt bērnus no ģimenēm, kurās ir dzīvi vecāki. Es nezinu vai ir pareizi postīt dzimtas saknes. Es nezinu...
Bieži vien sociālais dienests bezjēgā piekasās trūcīgām ģimenēm ar mazgadīgiem bērniem, bet materiālu palīdzību nesniedz. Tā ir bravūrīga un policejiska uzvedība no valsts puses. Savdabīga varas un dominances izrādīšana.

Pievienot komentāru