Karastāvoklis un Latvija

- 5.Decembris, 2018
Viedokļi
Laikrakstā

Novembra beigās Melnajā jūrā notika robežincidents starp Krievijas robežsargiem un trim Ukrainas kara flotes kuģiem (vai pareizāk – diviem kuteriem un velkoni), kas noslēdzās ar to, ka Krievijas puse, lietojot bruņotu spēku, arestēja ukraiņu kuģus un visus 24 to apkalpju locekļus.

Incidents izraisījās abu valstu atšķirīgās nostājas dēļ jautājumā par Krimas pussalas valstisko piederību, no atbildes uz kuru jau tālāk seko attieksme pret virkni citu jautājumu – par teritoriālajiem ūdeņiem, kontroli pār kuģošanas ceļu Kerčas šaurumā un tā šķērsošanas noteikumiem, it īpaši, ja runa ir par karakuģiem. Un, tā kā Krimas pussalu pilnībā kontrolē Krievija, tā arī ir uzstādījusi savus noteikumus Kerčas šauruma šķērsošanai.

Kopumā jautājums par Krimas teritoriālo piederību ir pamatā visiem strīdiem par kuģošanas tiesībām Kerčas šaurumā un Azovas jūrā, kā arī visiem līdz šim notikušajiem robežincidentiem. 25. novembra incidents, lai arī ir līdz šim vērienīgākais, nepavisam nav pirmais – iepriekš abas puses jau ir arestējušas viena otras zvejas kuģus, tāpat Krievija demonstratīvi pārbauda visus kravas kuģus, kas šķērso Kerčas šaurumu, šādi radot problēmas Ukrainas ostām Azovas jūrā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru