Galvaspilsēta vien rajonam, ne vairs Vidzemei...

- 12.Aprīlis, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

Mānīgs ir Jura Pūces valkātais mieramikas veidols. LTV intervijā pašvaldību ministrs Gundaram Rēderam gluži vai taisnojās: es pats jau neko – VARAM speciālisti, balstoties dziļos pētījumos, sazīmēja «gleznu eļļā» ar 35 krāsu traipiem... Taču Saeimai (un varbūt arī valdībai un Pūcem) vēl ir trīsarpus gadi priekšā. Pietiekama laika rezerve, lai vēlētāji samierinātos ar to, kā valsts vara savās interesēs sakārtos provinci.

Valmierai šāds plāns nozīmēs tagadējās «brīvpilsētas» statusa beigas. Nāksies ar savu saimniecisko varēšanu pavisam tieši iejūgties švakāku kaimiņnovadu vilkšanā uz gaišo nākotni – ne vairs tikai caur izlīdzināšanas fondu. Un tā drīz vien kādreizējie Vidzemes metropoles sapņi apsūbēs – gluži kā dažas sievietes spožais talants aiziet postā, viņai akli ziedojoties ģimenei. Bet var jau būt, ka tas man tikai prātā māžojas, no Jūrmalas tālumiem uz jums raugoties...

Ministra maigā valoda ir vate, kurā ievīstīta dzelzs dūre, – Krišjāņa Kariņa valdības karstas budžeta vajadzības radītā politiskā griba «optimizēt» nelielās pašvaldības – iedzīvotāju skaitā sarūkošas un ekonomiski mazspējīgas. Sitiens būs sāpīgs, konsekvents un nenovēršams. Manuprāt, uzskatāmākais indikators tam, cik nopietni rīkosies koalīcija, ir manis nereti piesauktā Venta Kraukļa paziņojums šajā sakarā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru