Gada Notikums — Latvijas simtgade

- 28.Decembris, 2018
Viedokļi
Laikrakstā

Mediji atkal veido aptaujas, topus par aizejošā gada būtiskākajiem Notikumiem. Diemžēl, lai cik sniegbalti šogad aiziet Ziemassvētki, tajos atkal pārāk daudz melno notikumu, kas labāk gan būtu aizmirstami. Nedrīkstam, manuprāt, pat šaubīties, ka gada Galvenais Notikums ir 100 gadi, kopš Latvija ir valsts. Šis skaitlis vēsturei  vēl nav liels, bet tas nebūt nav arī mazs, ja gadus samērojam ar cilvēku mūžiem. Vēl jo vairāk tas nav mazs, ja šo, pirms 100 gadiem sākto Notikumu skatām pasaules zemju ietvarā, kur daudzām, arī daudz lielākām tautām joprojām savas valsts nav. Latviešiem ir. Paaudžu izlolota, neviena mums nedāvināta, izcīnīta un nosargāta, uz laiku gan zaudēta, bet atkal atgūta.

Kad Saulgriežos vai kopā ar kristietības vērtību cildināšanu daudzviet dziedāja arī tautasdziesmas, atcerējos rindas: Tēvu tēvi laipas meta,/Bērnu bērni laipojās;/Tā, bērniņi, laipojiet,/Ka laipiņas nepārlūza.

Latvijas simtgadē ir arī mani 80 gadi, kopā dzīvoti, priecīgās un arī smagās dienās vadīti. Tajā ir arī daļa no mātes un tēva, viņu vecāku mūžiem. Viņi, tāpat kā citi Latvijai uzticīgi palikušie, ir darinājuši, likuši laipas, pa kurām līdz savas valsts simtgadei atnācām.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru