Dod stafetes kociņu jaunajiem

- 4.Augusts, 2023
Sabiedrība
Laikrakstā

Latvijas Jauno piensaimnieku biedrība un Jauno piensaimnieku vasaras skola ir atslēgas vārdi tam, ka bērniem, ja vien ir interese, ir dotas arī iespējas iepazīt lauku dzīvi, uzzināt pien­saimnieku knifus un pavadīt laiku ārpus tehnoloģijām, ārpus daudzviet tik ierastā, jo tagad daudz retāka ir iespēja iemācīties pastaigā izvest, kopt un barot telīti nekā  iegrimt tehnoloģiju dzīlēs. 

Brenguļu pagasta «Vītoliņos» notika jauno piensaimnieku vasaras skola, un tur bērni un jaunieši šo iespēju aizrautīgi izmantoja.

«Te ir skola jauniem piensaimniekiem, lai mācāmies dzīvnieku dabu, iepazīstam dzīvniekus. Ir ļoti interesanti! Mēs mazgājām teles, cirpām, kopām un mācījāmies to darīt pareizi, lai sagatavotu šovam,» aizrautīgi stāstīja Lāsma Bezdelīga no Burtnieku pagasta saimniecības «Lapaiņi», rādot, ka māsa ar teli jau ringā.  

«Liesma» paciemojās Jauno piensaimnieku skolā, kad tur bija izlaiduma diena, bet pirms tam visu nedēļu bērni un jaunieši bija krājuši prasmes un padomus, viņi savā starpā jau sprieda, ko varēja, vajadzēja izdarīt labāk, uzslavēja skolas biedrenes, kam sanācis izcili. 

IZLAIDUMA DIENĀ visi lepojās ar sasniegto. Veiksmīga skolas dalībniece Evelīna Vanaga no Gulbenes novada (no kreisās) ar telīti Alaukstu, mentors no Itālijas Elio Noci, ZS»Vītoliņi» saimniece Ieva Rutkovska un tiesnesis no Lielbritānijas Metju Džons Hauss. Diānas Taubes foto 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru