Dabas arhitektūra un bites

- 3.Maijs, 2024
Viesis
Laikrakstā

Brīvība ir iespēja un vērtība. Brīvība ir tad, kad domas, sarunas un cilvēki ir brīvi un visi ceļi ir vaļā. Rīt atzīmējam Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu.

Valmierietis LAIMONIS PETRUSEVIČS ir dzīvojis tajos laikos un dzīvo šajos. Kalni bijuši viņa svaigais gaiss tolaik, bet tagad viņš kalnu dažādību un neatkārtojamo dabu rāda citiem. Par bagātu dzīvi, kā tāda iespējama, saruna ar Laimoni, kurš 80 gadu vecumā atkal kāps Pirenejos un Himalajos. 

Saka – ja ar kalniem saslimst, tad uz mūžu. Kā jums tas gadījās? 

Es dienēju armijā, tas bija padomju laiks, un, tā kā dienēju raķešu poligonā, mēs nedrīkstējām iet uz ciemu, tikties ar cilvēkiem, mēs par daudz zinājām, bet mūs laida dabā, mēs gājām taigā. Tas bija Čitas apgabalā. Un mūs arī pārveda uz citām vietām, esmu dienesta laikā bijis arī Baikonurā, un pārbraucienos es redzēju Baikālu, Sajānus. Kad dienests beidzās, mēs devāmies uz Baikāla ziemeļu galu, un atceros, kā domāju: vai šo vietu, dabu, kalnus vēl kādreiz dzīvē redzēšu?

KALNOS ir labi kopā būt. Laimonis Petrusevičs pērnā gada oktobrī Himalajos kāpa kopā ar grupu un meitu Inesi Karnāti. Arī šoruden viņi būs Nepālā, bet kalnu maršruts jau būs nedaudz cits. Foto no personīgā arhīva 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
arī valmierietis - 5.Maijs, 2024 - 20:27

Labs gabals! Paldies autorei un viņas sarunas biedram.

Sandris Grasis - 22.Maijs, 2024 - 19:54

Jau otro dienu meklēju info par Evikas Siliņas viesošanos Valmierā. Kad būs? Laikam šodien policija eskortēja augstu amatpersonu jo caur krūmiem vieglāk ir pamanīt motociklus nekā pašu limuzīnu... Nu beidzot "Patria" "rūpnīca" ir atklāta? Atvainojos caur ceriņiem Rīgas ielā un kas notiks ar Stacijas galā mītošajiem civiliedzīvotājiem kārtējās Kremļa specoperācijas gadījumā? Dzelzceļš un "mākslīgi" radītais industriālais parks taču pirmie tiks nicināti no okupantiem. Kremlinu te ir daudz vairāk par latviešiem... Vēl latvietis: man 50 gadi bet kas notiks ar tiem kas savā starpā sarunājas Angliski? Pateikt- šaursliežu dzelzceļš vai dižskābaržu žāģmatreāli ir dzīvības cena... OK! Hapy end kā Verka S.

Kremlins? - 23.Maijs, 2024 - 20:45

In reply to by Sandris Grasis

Neēvelēti dižskābarža žāģmatreāli māku pateikt un protu pat uzrakstīt jo esmu no tiem jaunajiem krieviem. Dzimis 2000. Latgalē nevis kur citur... Te kāds gaida "Glābjas kas var krievi nāk!" epizodi vai tomēr nē? Nekomentējiet to ko nesaprotat... Agrāk "Liesmiņā" bija lasītājs vērtē publikācijas un citos žurnālos arī atsakās no vēstuļu konkursiem "Patiesā Dzīve", "Sestdiena" gan staipa "elastāna" segu starp lasītājiem un redakciju jo attēlam pieraksti tā vien šķiet vēl inerces dēļ tiek sūtīti? Žurnāliņš "IR" vienmēr bez konkrēta kursa...

Jaunietis - 22.Maijs, 2024 - 20:57

Nav ar mums tik traki jo izrunāt Šaursliežu dzelzceļš ir vieglāk nekā divus pirkstus apmīzt.
Jaunieši rosina starptautiskā arēnā izdot žurnālu kurā būtu ziņas par ES notiekošajiem projektiem un citām līdzīgām tēmām. Kāpēc to neaizsāk Valmierā un mūsu Industriālais Parks būtu pirmais? Nosaukums ļoti piezemēts "Liesma". Izdevuma budžets krietni mazāks par tiem 4 000 000 kurus... Neesmu Idiots un labprāt lasītu.

arī valmierietis - 22.Maijs, 2024 - 22:47

Sandri, premjere būs Valmierā piektdien! Un vēl vesela plejāde augstu viesu.

Pievienot komentāru