Bērnu iespējas uzlabojas

- 19.Jūlijs, 2019
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Akceptēts ziņojums par bērnu stāvokli valstī 2018. gadā.

Informatīvais ziņojums par bērnu stāvokli Latvijā ir sagatavots atbilstoši Bērnu tiesību aizsardzības likumā dotajam uzdevumam, kas Labklājības ministrijai paredz nodrošināt ikgadēju pārskatu par bērnu stāvokli valstī iesniegt to Saeimai un Ministru kabinetam.

Daži būtiskākie fakti.

Ziņojumā arī konstatēts, ka samazinājies to bērnu skaits, kuriem vecāki, reģistrējot bērnu dzimšanu, izvēlējušies Latvijas nepilsoņa statusu. Saskaņā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes sniegto informāciju 2019. gada 1. janvārī bija 4383 bērni nepilsoņi, kamēr 2018. gada sākumā bija 5260 šādu bērnu.

Samazinājies noziedzīgos nodarījumos cietušo bērnu kopskaits. Saskaņā ar Iekšlietu ministrijas Informācijas centra sniegtajiem datiem 2018. gadā par noziedzīgos nodarījumos cietušiem atzīti 525 bērni (salīdzinot ar 2017. gadu, samazinājums par 7 bērniem). No tiem 259 bija mazgadīgas personas, kas ir par 45 personām mazāk salīdzinājumā ar 2017. gadu.

Samazinājies bērnu skaits, kuri cietuši ceļu satiksmes negadījumos: 2018. gadā ceļu satiksmes negadījumos bija cietuši 705 bērni, kas ir par 38 gadījumiem mazāk, salīdzinot ar 2017. gadu. Neviens bērns nav cietis nelaimes gadījumā uz dzelzceļa.

Pērn, salīdzinot ar 2017. gadu, reģistrēts ārpusģimenes aprūpē esošo bērnu skaita samazinājums. Salīdzinot ar 2017. gadu, pērn šādu bērnu skaits bija samazinājies par 231.

Taču pēdējam faktam, kas akcentēts ziņojumā, sekojuši viedokļi un komentāri. Ārpusģimenes aprūpes sistēmas pārveidi sākusi analizēt arī labklājības ministre Ramona Petraviča, un kritika tikusi gan institūcijām, gan pašvaldībām un bāriņtiesām.

IESPĒJA potenciālajiem audžuvecākiem satikt bērnus, kas meklē sev ģimeni, ir neformālajos pasākumos. Tādus rīko kustība «Plecs». Tie notikuši Daugavpilī, Dobelē, nākamās nedēļas beigās paredzēta tikšanās Liepājā, bet 16. un 17. augustā Smiltenes novadā. Foto no plecs.lv


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru