«Baltic Chain tour» Latvijas etaps startē Valmierā

- 29.Augusts, 2018
Sports
Laikrakstā

Viņnedēļ visās trīs Baltijas valstīs norisinājās starptautiska mēroga daudzdienu velobrauciens «Baltic Chain tour». Latvijas sporta līdzjutējiem sacīkstes  klātienē bija iespējams vērot otrajā posmā, kad tas sestdien velobraucējus no starta Valmierā veda caur Smilteni un Cēsīm līdz finišam Siguldā.

«Baltic Chain tour» velobrauciens, kas pēc atjaunošanas notika jau astoto reizi, ceturtdienas vakarā ar prologu sākās Igaunijā, Piritā. Dienu vēlāk Tallinā norisinājās pirmais posms, sestdien notika Latvijas etaps, bet noslēdzās svētdien ar etapu Lietuvā no Paņevežas līdz Viļņai.

Šis dalībnieku sastāvā ziņā bija pēdējos gadu spēcīgākais «Baltic Chain tour» velobrauciens, kopumā uz starta stājās 19 komandas no 16 valstīm. Tajā piedalījās arī 2015. gada pasaules čempionāta bronzas medaļnieks un «Tour de France» velobrauciena posma uzvarētājs — lietuvietis Ramuns Nevardausks.

Spēcīgajā konkurencē, sacensību kopvērtējumā uzvaru gan svinēja Latvijas Nacionālās izlases līderis Emīls Liepiņš, kurš lieliskā stilā ar finišu Siguldas kalnā uzvarēja 155 km garajā Latvijas etapā, palika otrais Igaunijas etapā un finišēja trešajā vietā noslēdzošajā Lietuvas etapā. Dobelniekam šī bija pirmā UCI kategorijas daudzdienu velobrauciena uzvara karjerā. Otro vietu kopvērtējumā izcīnīja jau pieminētais lietuvietis, kurš Liepiņam zaudēja deviņas sekundes. Trešais ar deviņpadsmit sekundēm aiz uzvarētāja palika igaunis Gerts Joeārs.

Komandu vērtējumā pārliecinoši uzvarēja trenera Toma Flakša vadītā Latvijas Nacionālā izlase, kas aiz sevis atstāja poļu komandu «Hurom» un Igaunijas Nacionālo izlasi. Tikmēr otras latviešu komandas «Evelo team» vīri 19 komandu konkurencē ieņēma 17. pozīciju.

VALMIERĀ. Sacensību dalībnieki gatavojas doties 155 km garajā distancē, kas sestdien vijās cauri Smiltenei, Cēsīm un Raganai ar karalisku finišu lepnajā Siguldā. Romāna Kokšarova foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru