Līga Ribkinska

Kas var paaugstināt asinsspiedienu?

30.Augusts, 2023
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Arteriālā asinsspiediena svārstības ietekmē ne vien sirds un asinsvadu sistēmu, bet visa organisma darbību. Asinsspiediens var paaugstināties arī dažādu medikamentu, uztura bagātinātāju un ikdienā lietu produktu rezultātā. Par ko saistībā ar asinsspiediena paaugstināšanos ir vērts konsultēties ar farmaceitu?

Atkal caurs miegs. Kāpēc to svarīgi risināt

23.Augusts, 2023
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Diez vai ir kaut viens, kurš nekad nebūtu piedzīvojis nakti, kurā savu miegu varētu nodēvēt par cauru. Tā dažkārt gadās, ja nākamajā dienā gaidāms svarīgs notikums. Ir cilvēki, kuri šādas naktis piedzīvo visai bieži. Svarīgi apzināties, ka tā tomēr nav pamata problēma, un meklēt veidus, kā miega kvalitāti uzlabot, lai neciestu veselība.

Galvassāpes vai migrēna. Kā rīkoties

6.Janvāris, 2023
Veselība un labklājība
Laikrakstā

«Iedodiet kaut ko pret migrēnu!» ir lūgums, ko tik mulsinoši bieži aptiekā dzird farmaceiti. Taču – vai katras galvassāpes ir migrēna – palīdz noskaidrot neiroloģe «Veselības centru apvienībā» Dace Bērziņa un «Mēness aptiekas» farmaceite Ērika Pētersone. 

Lai elpotu – vajadzīga dzelzs

21.Decembris, 2022
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Varbūt izklausās pat mazliet pārsteidzoši, bet dzelzs – šis smagais metāls, no kā gatavoti daudzi jo daudzi priekšmeti, ko lietojam ikdienā, – ir vitāli nepieciešams elpošanas procesam mūsu organismā.