Elīna Upīte

Novada skolēni aktīvi izmanto iespēju vasarā strādāt

10.Augusts, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Šis ir pirmais gads, kurā skolēnu vasaras nodarbinātības programma, ko piedāvā gan pašvaldība, gan Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA), aptver visu Valmieras novadu, un dalībai tajā bija aicināti pieteikties novada izglītības iestāžu skolēni vecumā no 13 līdz 19 gadiem, kuru dzīvesvieta deklarēta Valmieras novada pašvaldības administratīvajā teritorijā un kuri mācās novada pamata, vispārējās vai profesionālās vidējās izglītības iestādēs.

Neikenkalna dabas koncertzāle atzinīgi novērtēta prestižajā konkursā «Eiropas Padomes Ainavu balva»

20.Aprīlis, 2022
Pie mums un citur
Laikrakstā

No 6. līdz 8. aprīlim Grieķijā norisinājās Eiropas Padomes Ainavu konvencijas ieviešanas forums, kurā Valmieras novada pašvaldība saņēma Eiropas Padomes ģenerālsekretariāta konkursa «Eiropas Padomes Ainavu balva» diplomu par pašvaldības īstenoto projektu latviešu Dziesmu svētku šūpulī Dikļos – Nei­kenkalna Dabas koncertzāles izveidi.

Konkursā atzinīgi novērtēta atjaunotā Kokmuižas pils

15.Septembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Latvija pagaidām ir vienīgā no Baltijas valstīm, kur tiek organizēts ilgtspējīgai būvniecībai, arhitektūrai un dizainam veltīts konkurss, kas risinājās jau devīto gadu, turklāt nākamgad konkurss aptvers arī kaimiņvalstis – Igauniju un Lietuvu. Arī šogad tika pieteikti nozīmīgi objekti, projekti un dizaina idejas, ko vērtēja starptautiska žūrija.

No 1. maija kalpošanu Rubenes draudzē uzsācis mācītājs Gints Polis

6.Maijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Aicināts pastāstīt par savu līdzšinējo dzīves gājumu un saistību ar Rubenes baznīcu un Rubeni, mācītājs Gints Polis raksta: «Visa mana laicīgā dzīve, no piedzimšanas 1964. gadā līdz šodienai, kā turpinājums iepriekšējām dzimtām daudzās paaudzēs saistīta ar Raiskumu, un droši varu teikt, ka tajā vietā esmu kā aborigēns – pamatiedzīvotājs.

Leģendu naktī Kokmuižas pilī

25.Oktobris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Sestdien, 26. oktobrī, Kocēnos jau ceturto reizi Leģendu naktī apmeklētājiem durvis vērs Kokmuižas pils, piedāvājot vēl nebijušu pasākuma programmu, kas būs saistoša kā lieliem, tā arī maziem Kokmuižas apmeklētājiem.

Atjauno Rubenes evaņģēliski luteriskās baznīcas ēku

3.Oktobris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Projekta «Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos» ietvaros Rubenes evaņģēliski luteriskās baznīcas teritorijā kopš augusta beigām norisinās būvniecības darbi, kuru rezultātā baznīca piedzīvos nozīmīgus vizuālos un drošības uzlabojumus, kā arī kļūs pieejamāka apmeklētājiem.

Zaļie ceļi nedala, bet vieno!

11.Septembris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

5. un 6. septembrī Kocēnu novadā norisinājās Eiropas Zaļo ceļu asociācijas īstenotā projekta «Zaļo ceļu mantojums» noslēguma konference, kas pulcēja dalībniekus no deviņām Eiropas valstīm – Portugāles, Beļģijas, Spānijas (arī Katalonijas), Čehijas, Polijas, Itālijas, Igaunijas, Austrijas un Latvijas, kā arī, piedaloties nozares ekspertiem un valdības pārstāvjiem, Dikļu pilī tika pasniegtas 7. Eiropas Zaļo ceļu asociācijas balvas.