eLiesma.lv Valmieras un Vidzemes ziņas

Saeima aizliedz uzturlīdzekļu parādniekiem spēlēt azartspēles

EL

Elīna Kristiņa

Autors • 09.04.2021.

Burtu izmērs

Šķiet loģiski, – ja nevari parūpēties par savām atvasēm pienācīgā veidā, tad tev nav ko darīt spēļu zālēs vai šobrīd pie datora ekrāna, kamēr valsts jeb pārējie nodokļu maksātāji palīdz taviem bērniem izaugt. Pabalstos tiek izmantota nodokļu nauda no strādājošiem cilvēkiem, tostarp arī citiem vecākiem, kas godprātīgi rūpējas par saviem bērniem. 


Saeimas lapā publicētā informācija vēsta, ka ierobežojums noteikts, lai parādnieki, kuri neno­drošina bērnu ar uzturlīdzekļiem, nepamatoti neizlietotu finansiālos līdzekļus izklaidēm un hobijiem. Jau šobrīd parādniekiem paredzēti vairāki ierobežojumi, lai motivētu tos pildīt ar likumu noteikto pienākumu nodrošināt bērnu ar uzturlīdzekļiem, piemēram, likumā minētajos gadījumos tiek piemērots transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu vadīšanas izmantošanas aizliegums vai apturēta šaujamieroča atļaujas darbība, skaidrots likumprojekta anotācijā.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā

E-avīze no 8,00 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Populārākie

  1. Valmierietis 29.07.2026.

    Dzīvei ļāvies

  2. Pilsētās un novados 28.07.2026.

    Ar lielu vērienu nosvinēti Valmieras pilsētas svētki

  3. Pilsētās un novados 28.07.2026.

    Ar zinātkāri līdz diplomāta karjerai

  4. Pilsētās un novados 29.07.2026.

    Ekspedīcija Mazsalacā un apkaimē

  5. Pilsētās un novados 29.07.2026.

    Ar rokām klēpī nesēž

  6. Kultūra un izklaide 29.07.2026.

    Kordziedāšanā pavadīts pusgadsimts

  7. Izglītība 28.07.2026.

    Nometnes jubileju svin rīkotāji un dalībnieki

  8. Uzņēmējdarbība 29.07.2026.

    Pirmais šāda veida graudu pieņemšanas punkts Baltijā

  9. Pilsētās un novados 29.07.2026.

    Valmieras novada tūrisma uzņēmējdarbības pieredzes stāsts – bioloģiskās saimniecības «Ozolzīles» saimnieki Anete un Uģis Ozoli

  10. Pilsētās un novados 28.07.2026.

    Četrsimtais bērns – alūksnietis Martins