Ziemassvētku pārsteigums

- 20.Decembris, 2019
Pilsētās un novados
Portālā

Kādu dienu pirms Ziemassvētkiem Rencēnu pamatskolā ieradās «simboliskie rūķīši» – Anita un Ilva Birkavas no kaimiņu Jeru pagasta. Anita ir prasmīga lauksaimniece un tirdzniecības darbiniece, bet viņas meita Ilva – mājturības skolotāja. Anitas (Kleimane), 1973. gada absolventes, ģimene bija nolēmusi, ka sagatavos dāvaniņas savas skolas tagadējiem skolotājiem un darbiniekiem. Nolemts – darīts! Un abas mājražotājas tās gaumīgi noformējušas un atvedušas pasniegšanai. Tā kā viņas darbojas biedrībā «Rūzele», ražojot dažādu ogu sukādes un gardus konditorejas izstrādājumus, tad sarūpētajās dāvanās – smaržīgas tīros laukos lasītas tējas un sukādes.

Abas dāvinātājas arī iepazinās ar skolas novadpētniecības muzeju. Tur uzglabātajos materiālos ir ieraksti par viņu vecākiem un vecvecākiem. Anitas mamma Edīte Kleimane vairākus gadus Rencēnu skolas virtuvē bija galvenā saimniece, bet tētis Jānis Kleimanis palīdzēja skolas jaunajiem ugunsdzēsējiem sagatavoties rajona un republikas Jauno ugunsdzēsēju vienību salidojumiem.

Svētkos gandarījums dāvinātājām, jo viņu domās un sirdīs mājo labestība, un priecīgs pārsteigums skolas un bērnudārza «Zīļuks» pedagogiem un darbiniekiem. Ziemassvētku silts paldies Birkavu ģimenei un arī visiem labajiem cilvēkiem, kuri šajā laikā vēlējās un prata pateikt sirsnīgus un iedvesmojošus vārdus Rencēnu skolas saimei.

Dāvanu saņēmēju vārdā

Inese Birzkope,

teksts un foto

PĀRSTEIGUMA APSVEIKUMS ZIEMASSVĒTKOS. No kreisās: Anita un Ilva Birkavas nodod sarūpētās dāvanas Rencēnu pamatskolas direktorei Dinai Oliņai.

Komentāri
Pievienot komentāru