Zaudējums mača galotnē Tallinā

- 3.Oktobris, 2023

Neizdevās Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas basketbolistiem jauno Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas sezonu iesākt ar panākumu. Kopumā līdzīgā spēlē Tallinā sestdien pēdējās piecas minūtes aukstasinīgāk un precīzāk nospēlēja mājinieki.

Tallinn Kalev/SNABB – Valmiera Glass/ViA 87:79 (25:21, 14:19, 25:23, 23:16)

Igauņu komandā pazīstamākie vietējie basketbolisti bija Paiste, Šmalcs, Rādiks un Kēduss, sastāvā arī vairāki labi leģionāri. Viesiem nācās iztikt bez Greitāna un Karlsona, tas spēles vadīšanā uzlika papildu slodzi Elksnim. Jāteic, ka pirmajā puslaikā viņam 4 kļūdas no komandas 9, kamēr mājiniekiem tikai 2...

Punktu rēķinu jaunajā sezonā valmieriešiem, pirms tam nepilnā minūtē norāvies jau 2 piezīmes, atklāja slovāks Zelizņāks – 2:1. Laukumā risinājās līdzīga spēle, bieži mainoties vadībai. Arī ar daudzajām kļūdām, kuru rezultātā igauņi sešas reizes pārtvēra bumbu, viesi tomēr spēja pirmās 20 minūtes pabeigt savā labā – 40:39. Te liels nopelns valmieriešu leģionāram amerikānim Naitam, kurš trāpīja grozā savus pirmos trīs trejačus, puslaiku noslēdzot ar 11 gūtiem punktiem. 10 punkti Sīpoliņam un 8 – komandas kapteinim Kaučam. Pārsvars viesiem varēja būt vēl lielāks, ja ne pārāk bikla cīņa par bumbām pie sava groza, kas deva pretiniekiem papildu iespējas rezultatīviem uzbrukumiem.

IGAUNIS ŠOREIZ LABĀKS. Mūsu saspēles vadītājs Edmunds Elksnis pret Tallinn Kalev/SNABB šīs spēles labāko vīru Ēriku Kēdusu. Foto no līgas arhīva