«Vīzija» svin 20. jubileju

- 4.Decembris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pirmajā adventē Kauguru pagasta amatierteātris «Vīzija» atzīmēja savu 20 gadu pastāvēšanas jubileju, atskatoties uz paveikto, esot kopā ar bijušajiem un tagadējiem režisoriem un aktieriem, kā arī tuvākiem un tālākiem draugiem un ģimenes locekļiem, kas vienmēr atbalstoši izturas pret šo vaļasprieku – teātra spēlēšanu.

Gadu gaitā padarīts daudz, un labais aktiermākslas sniegums novembra beigās tika atzinīgi novērtēts skatē Priekuļos. Izrāde «Diriģents» saņēma augstāko pakāpi un iespēju nākamā gada martā piedalīties Vidzemes skatē, savukārt «Džentlmenis ar pannu» ieguva 1. pakāpi. Kopš 2016. gada amatierteātra režisors ir OSKARS MOROZOVS, kura vadībā tapuši nu jau vairāki iestudējumi.

Kā izdodas motivēt entuziastus darboties teātrī un sasniegt un noturēt labo līmeni?

Kad pirms trijiem gadiem atnācu uz «Vīziju», nācās iekarot uzticību, pierādīt sevi, un sākotnēji negāja viegli. Taču tas ir dabiski, jo katrs sākums jaunā kolektīvā ar jaunām idejām un citu darba stilu ir grūts. Pirms manis ilgu laiku ar kolektīvu bija strādājusi režisore Iveta Kreišmane, kurai kolektīvs bija ļoti pieķēries cilvēcīgi un emocionāli, tāpēc jo īpaši grūti bija pieņemt jaunu čali, kas nāk un pēkšņi maina darba stilu, prasības, prasa mainīt attieksmi. Tomēr jau pirmajā gadā viens no iestudējumiem (Andreja Upīša «Ragana») izdevās labā līmenī, ar to ieguvām augstāko pakāpi novada skatē, un tādējādi izdevās pierādīt, ka manas metodes darbojas. Pamazām viens pie otra pieradām, sākām uzticēties, un tā rezultātā arī vēlamo rezultātu panākt izdevās vienkāršāk. Pēc pirmās sezonas kolektīvam pievienojās jauni dalībnieki, atgriezās daži, kas bija pagājuši malā, un kolektīvs kļuva ambiciozāks, gribošs augt, attīstīties, mācīties un pilnveidoties. Aktieri lielākoties man tic un uzticas, tāpēc arī sasniegt un noturēt līmeni ir vieglāk. Protams, palīdz arī tas, ka divas reizes trijos gados esam saņēmuši augstāko pakāpi. Tas aktieriem palīdz būt motivētiem un ticēt, ka ejam pareizajā virzienā.

Kādi ir nozīmīgākie sasniegumi «Vīzijas» pastāvēšanā?

Protams, lielākais sasniegums ir tas, ka «Vīzija», kas dibināta pirms 20 gadiem, ir spējusi šo laiku turpināt pastāvēt, regulāri iestudēt jaunas izrādes, doties pie skatītājiem ne tikai Vidzemē, bet arī vēl tālāk, iepriecinot skatītājus lielākos un mazākos kultūras namos. Kolektīvs ir radošs un talantīgs.

Izrāde «DIRIĢENTS» saņēma augstāko pakāpi, tāpat žūrija atzinīgi novērtēja vīriešu ansambļa sniegumu. Foto no personiskā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru