«Vīķos» katram savs darbs darāms

- 17.Jūnijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Rekreācijas centrs «Vīķi» Alojas novada Staiceles pagastā ir ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcija pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem, I un II grupas invalīdiem un pensijas vecuma personām.

Sociālās aprūpes darbu un sociālo rehabilitāciju organizē un vada sociālais darbinieks, sociālā rehabilitētāja un sociālā aprūpētāja, interešu pulciņu audzinātāja, medicīnisku palīdzību nodrošina garīgās veselības aprūpes māsa, aprūpes procesu nodrošina aprūpētājas. Fiziskās nodarbības un individuālu konsultēšanu veic fizioterapeite. «Vīķos» uzlabo un veido personīgās prasmes, mājas uzkopšanas prasmes, veselības uzturēšanas prasmes, izvēlēties un kopt apģērbu un apavus, ēst gatavošanas prasmes un citas. 

Patlaban «Vīķos» dzīvo jau 36 cilvēki. Darbinieku ir kopskaitā 24 (ar vadību un darba drošības speciālistu). Tikai ar pietiekamu personālu var strādāt kvalitatīvi un sasniegt rezultātu. Rekreācijas centra «Vīķi» vadītāja Irita Neripa stāsta: «Agrāk teicām, ka mums ir namiņš, bet tagad ir strops – katrs kvadrātmetrs ir izmantots klientu vajadzībām un ērtībām. Un liels pluss ir tas, ka  savā jaunības dullumā pateicu, ka vēlētos klāt Vīķu muižas teritoriju. Tas mums ir liels ieguvums, jo ieguvām nodarbību telpas, kas ir muižas vecā veļas māja. Pati muiža ir iecerēta kā dzīves vieta 16 cilvēkiem un kā dienas centrs 17 cilvēkiem. Arhitekti šobrīd strādā, un oktobrī jau jābūt būvnieku konkursam. Cerams, ka  nākamā gada maijā jau mēbelēsim.»

IRITA NERIPA. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru