Viens nav cīnītājs

- 7.Novembris, 2018
Izglītība
Laikrakstā

Aizvadītajā nedēļā notika Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) Valmieras starpnovadu arodbiedrības organizācijas Padomes sēde, kur tika pārrunāts paveiktais un iecerētais nākamajā mācību gadā. Sēdē piedalījās Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks un Kocēnu novada domes priekšsēdētājs Jānis Olmanis, kā arī pārstāvji no izglītības iestādēm. LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga sapulces laikā uzsvēra, cik būtiska ir iestāžu sadarbība ceļā uz mērķa sasniegšanu, lai panāktu labākus risinājumus un nodrošinātu piemērotus apstākļus skolotājiem un skolēniem zināšanu ieguves procesā.

«Nereti ir grūti izskaidrot otrai – sadarbības pusei, ka tu nenāc ar domu konfliktēt vai eskalēt kādu problēmu, bet iesaisties, lai to atrisinātu ātrāk un labāk visām iesaistītajām pusēm. Mums jāturpina skaidrot, ka mēs esam sadarbības partneris, nevis kaitnieki,» tā Inga Vanaga. Viņa uzsver, ka iepriekš paveiktais ir izdarīts savstarpēju sarunu un saskaņotu darbību rezultātā starp izglītības iestāžu, pašvaldību, valsts un starptautiskā līmeņa organizācijām, strādājot pie vienota mērķa, lai uzlabotu procesus izglītības sistēmā.

LIZDA plāno arī turpmāk strādāt pie sadarbības stiprināšanas šajos četros līmeņos. Tuvākajās sanāksmēs tiks pārrunātas kopīgas partnerības īstenošana ar Latvijas Pašvaldību asociāciju un Latvijas izglītības vadītāju asociācijas pārstāvjiem. Tāpat arodbiedrība turpinās strādāt pie pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafika realizēšanas no nākamā mācību gada sākuma, nevienlīdzības pakāpeniskas mazināšanas pirmsskolas iestāžu pedagogu darba samaksā, panākt likumprojekta apstiprināšanu par izdienas pensiju aizstāšanu ar sociālā atbalsta programmas pieejamību speciālās izglītības, sporta un pirmsskolas skolotājiem.

LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga. Foto no personiskā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru