Vidusskola iet pretim simtgadei

- 9.Jūlijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

3. augustā daudzpusīgi un krāšņi tiks svinēta Rūjienas vidusskolas simtgade.

Pašlaik rūjienieši gatavojas viesu uzņemšanai un organizē interesantu svētku programmu.

«Gaidām ciemos esošos un bijušos skolotājus, skolēnus. Skolas lielie svētki notiks pilsētas svētku laikā, un šīs tiešām būs interesantas dienas Rūjienā. Visus notikumus nav iespējams izstāstīt, un laikam jau arī nevajag, lai būtu pārsteigums. Un apsolām, ka par pārsteigumiem mēs esam parūpējušies,» sacīja Rūjienas vidusskolas direktora vietniece audzināšanas darbā Zane Švēde.

Lielākais iepriecinājums, ko skola sarūpējusi, gan tiek atklāts. Tapusi grāmata «Rūjienas vidusskolas dienasgrāmata 1919-2019». To izdevusi Rūjienas vidusskola sadarbībā ar redaktori Agnesi Kleinu.

«Grāmatas veidošanā līdzdarbojās Dzintra Gulāne, Nelda Jaunzeme, Līga Siliņa, Ilga Penka, Uldis Rusmanis. Tāpat arī grāmatas tapšanā iesaistījušies Rūjienas vidusskolas absolventi, skolēni, esošie un bijušie pedagogi, kā arī darbinieki. Paldies par finansiālo atbalstu Rūjienas novada pašvaldībai, biedrībai «Daugavas Vanagi» un tās pārstāvēm Ilzei Burgmanei Anglijā un Veltai Šmitei Latvijā, kā arī individuālajiem ziedotājiem Rūjienas vidusskolas 95. jubilejā,» stāstīja Zane Švēde un informēja, ka grāmatas atklāšanas svētki notiks jau pāris dienu pirms lielajām lustēm – 1. augustā pl. 16 skolas zālē, Skolas ielā 24. Grāmatu varēs iegādāties arī ikviens salidojuma dalībnieks.

«Grāmatu vēl neesam rokās turējuši, bet tā ir izdota. Grāmata veidota pēc dienasgrāmatas principa, saturs balstīts īpaši izveidotā mācību stundu sarakstā, kur ir gan ģeogrāfija, gan vēsture, literatūra un mūzika, sports, mājturība, kā arī sociālās zinības. Šis mācību stundu saraksts tad arī būs kā pamats skolas simtgades salidojuma svinībām,» tā Zane Švēde.

Skola uz lielo un apaļo jubileju aicina visus, kas reiz strādājuši, kas reiz mācījušies Rūjienas vidusskolā, un ir gaidīti visi absolventi. Ne tikai tie, kas savulaik pabeiguši vidusskolu, bet arī 9. klašu beidzēji.

«Visi no sirds un silti, silti ir gaidīti skolā. Abas skolas ēkas (gan Rīgas ielā 30, gan Skolas ielā 24) būs atvērtas katram, kurš reiz ir piedzīvojis emocijas skolas solā. Vai tās ir bijušas satraukuma un neziņas pilnas, vai jaunatklājumu piepildītas, vai piedzīvojumu un aizraujošu notikumu apskautas,» aicina lielā salidojuma rīkotāji.

Reģistrēšanās lielajam notikumam iespējama jau no diviem dienā skolas sporta hallē, un tā turpināsies līdz vienpadsmitiem vakarā, jo silti gaidīts tiek ikviens, kam atmiņas saistās ar Rūjienas vidusskolu, arī paši aizņemtākie, bet svinēt gribošie.

Dalība salidojumā būs bez maksas, taču būs iespēja ziedot skolas karoga jaunā maketa izveidei un izstrādei. Kāpēc svarīgi reģistrēties? Jo reģistrēšanās notiks elektroniskā formā, ar kuras palīdzību vakara gaitā tiks  noskaidrota viskuplāk apmeklētā izlaiduma gada klase, lai uzslavētu viņus un pasniegtu mīļu iepriecinājuma dāvanu. Tāpat arī pie reģistrācijas (līdz pl. 18) katrs absolvents saņems loterijas kartīti, ar kuru būs iespēja piedalīties izlozē vakara gaitā.

Neatņemama skolas tradīcija ir gājiens, kurā visi skolas lolotie dosies līdz Tālavas taurētājam un atpakaļ uz skolu. Pulcēšanās gājienam no pl. 16.30, bet gājiena sākums pl. 17.

«Pēc gājiena pl. 18 pie skolas uz lielās skatuves būs svētku koncerts, kurā pāršķirsim lappuses skolas dienasgrāmatā, piedaloties (un tiešām arī pašiem piedaloties!) mācību stundās, kuras gan atsauks atmiņā dažādu izlaiduma gadu absolventu piedzīvoto, gan pavērs jaunus apvāršņus skolas dzīvei, kāda tā ir 21. gadsimtā. Vakarā varēs izmēģināt visas vai izvēlēties kādu no trim dažādām deju mūzikas iespējām – uz lielās skatuves grupa «Mākoņstūmēji», sporta hallē grupa «Rumbas kvartets» un uz trešās skatuves skanēs dziesmas, bez kurām noteikti nevar notikt mūsu skolas salidojums. Skolas Facebook lapā bija konkurss par salidojuma dziesmām, kādas mēs vēlamies dzirdēt, kuru pavadībā baudīt šo notikumu. Mūsu sapņus piepildīs DJ Rūdolfs Švēde. Mums svarīgas šajā lielajā notikumā ir izjūtas, un ļoti ceram, ka visi, kas satiksies, kavēsies atmiņās, pārrunās skolas laiku un priecāsies par atkalredzēšanos,» tā Zane Švēde, piebilstot, ka viņai šajā publikācijā sanācis būt par informācijas sniedzēju, bet lielo notikumu daudzpusīgu pašlaik dara desmitiem cilvēku, kuri saka: «Silti gaidīsim Rūjienas vidusskolā!»


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru