Vēveris atgriežas Valmierā

- 9.Augusts, 2019
Sports
Laikrakstā

«Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola» savus līdzjutējus iepriecina ar vietējā, talantīgā basketbolista Valtera Vēvera atgriešanos komandas rindās. Pagājušās vasaras Eiropas vicečempions Vēveris šajā rudenī debitēs Latvijas basketbola augstākajā līmenī.

19 gadus vecais un 193 centimetrus garais valmierietis Valters Vēveris pagājušajā sezonā pievienojās Spānijas ACB līgas kluba «Morabanc Andorra» sistēmai, spēlējot vienības jauniešu komandā Spānijas pēc spēka ceturtās līgas čempionātā, kā arī jaunatnes līgā. Vēveris atgriežas Valmierā uz īres tiesībām un nākamo sezonu pavadīs Roberta Zeiles trenētajā komandā.

Tieši «Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola» komandā Vēveris spēra savus pirmos soļus pretī profesionālajam basketbolam. Pēc divām LBL 3. divīzijā aizvadītām sezonām, 2016./2017. iekļāvās «Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola» galvenajā komandā, vien 16 gadu vecumā kļūstot par nozīmīgu rotācijas spēlētāju. Aizsargs deva svarīgu pienesumu, lai valmierieši izcīnītu LBL 2. divīzijas sudraba medaļas. Savukārt gadu vēlāk Vēveris jau bija kļuvis par komandas uzbrukuma līderi, vidēji mačā gūstot 16,1 punktu, no tālās distances izceļoties ar 38,1% precizitāti.

Pēc rezultatīvās sezonas Valmieras komandā trenera Roberta Zeiles audzēknis spoži spēlēja Latvijas U18 izlases sastāvā. Būdams Latvijas junioru izlases trešais rezultatīvākais spēlētājs ar 12,9 gūtiem punktiem, Vēveris spēlēja būtisku lomu, lai Latvijas U18 izlase kļūtu par Eiropas čempionāta sudraba medaļas ieguvēju 2018. gada vasarā. Šajā vasarā Latvijas sudraba komanda spēlēja Pasaules U19 čempionātā, kur gan iztrūka komandas potenciālais līderis Artūrs Žagars. Vēveris bija otrais rezultatīvākais Latvijas izlases spēlētājs ar 10,7 punktiem, Latvijas izlasei ierindojoties 12. vietā starp pasaules spēcīgākajām U19 komandām.

Valtera Vēvera komentārs: «Esmu patiesi priecīgs, ka ir radusies iespēja uz gadu atgriezties mājās un spēlēt «Valmiera Glass/ViA» komandā. Doties laukumā ar skatītāju atbalstu, kuriem basketbols ir tuvs sirdij, jau LBL2 laikos bija fantastiski. Ar nepacietību gaidu jauno sezonu, kurā pašam būs iespēja spert soli uz augšu un kopā ar komandu cīnīties par katru uzvaru līdz pēdējam. Par skaļām tribīnēm!»

Valteram Vēverim Valmieras komandas rindās būs iespēja spēlēt kopā ar savu brālēnu Kristoferu Šepti, kurš pagājušajā vasarā pārnāca uz Valmieru no Ventspils basketbola sistēmas. 193 cm garajam Šeptem pagājušā sezona noslēdzās priekšlaikus ar novembra izskaņā gūtu ceļgala savainojumu. Līdz tam 19 gadus vecais aizsargs paspēja iziet laukumā septiņās Latvijas – Igaunijas līgas spēlēs. Jaunajā sezonā Šepte atgriezīsies valmieriešu ierindā, lai palīdzētu cīnīties par uzvarām.

Jau iepriekš tika informēts par Edmunda Elkšņa, Klāva Dubulta, Jāņa Engera un Valtera Liepiņa palikšanu komandā. Savukārt vienības rindām pievienojies līdz šim ASV studējušais Roberts Bulumbergs.

VALTERS VĒVERIS pēc gada prombūtnes atkal pielaikos dzimtās pilsētas kluba krāsas.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru