Vērtē Pedagogam draudzīgāko izglītības iestādi 2018

- 14.Novembris, 2018
Izglītība
Laikrakstā

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) rīkotajā konkursā šogad piedalās divas Valmieras apkārtnes izglītības iestādes – Valmieras bērnudārzs «Kārliena» un Kocēnu pamatskola. Kopumā Latvijā darba apstākļi tiks izvērtēti 16 organizācijās. Balstoties uz iesniegto pašvērtējuma ziņojumu un ekspertu atzinumu, tiks noskaidrots uzvarētājs, kuru paziņos 5. decembrī konferencē «Atbalsta sistēma pedagogiem: sociālais dialogs izglītības politikas kontekstā». Balvā izglītības iestāde iegūs unikāla dizaina apliecinājumu un LIZDA atzītu statusu «Pedagogam draudzīgākā izglītības iestāde 2018».

Pagājušajā nedēļā abās izglītības iestādēs viesojās žūrija, kuras sastāvā bija LIZDA priekšsēdētājas vietniece Ilze Priževoite, LIZDA eksperte vispārējās izglītības jautājumos Irina Avdejeva,  Izglītības un zinātnes ministrijas Profesionālās un pieaugušo izglītības departamenta vecākā referente Ilze Siliņa un UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas Zinātnes sektora vadītāja Sarmīte Pulste, kā arī LIZDA Valmieras starpnovadu arodorganizācijas priekšsēdētāja Zinta Irbe.

Konkursa mērķis ir veicināt darba devēju lielāku izpratni par cienīgiem apstākļiem personālam un veicināt vides pilnveidi, tā izglītojamajiem sniedzot kvalitatīvas zināšanas. Pēc konkursa noteikumiem par pedagogiem draudzīgu izglītības iestādi var uzskatīt organizāciju, kurā ir droša un sakārtota sociālā vide – savstarpējās attiecības, saskarsme, atbalsts, sadarbība, kontrole, stresa un vardarbības novēršana; fiziskā vide – lietas, telpas, darba vieta, aprīkojums, drošība, funkcionalitāte, ergonomika, atalgojums; kā arī informatīvā vide – simboli, nozīmes, informācija, reputācija.

ŽŪRIJAS KOMISIJA dienas otrajā pusē devās izvērtēt Kocēnu pamatskolas darbību un vidi pedagogiem. Elīnas Upītes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru