Ventiņi pagaidām nav pa zobam

- 27.Oktobris, 2020

Aizvadītās nedēļas nogalē piekto Pafbet Latvijas – Igaunijas basketbola līgas čempionāta spēli mūsējie aizvadīja Ventspilī, tiekoties ar šosezon salīdzinoši pieticīgu sastāvu savākušajiem mājiniekiem. Sestdienas mačā Vents­pilī viesiem līdzi nebija vienīgā īstā centra Dubulta, taču pārsteidzošā veidā tieši abi spēka uzbrucēji Jonāts un īpaši Ziediņš izrādījās starp galvenajiem komandas vilcējiem, ilgu laiku neļaujot mājiniekiem iegūt izšķirošu pārsvaru.

BK Ventspils – Valmiera Glass/ViA 113:90 (30:22, 29:25, 22:27, 32:16)

Sparīgāk spēli sāka mūsējie, un tikai ar mača izcilnieka Randla un Gulbja trejačiem (12:8) ventiņi vadību pārņēma uz neatdošanu. Abas komandas spēlēja rezultatīvu basketbolu, kurā nedaudz precīzāki bija mājinieki. 8. minūtē Lasenbergs pirmoreiz vērta ventiņu pārsvaru divciparu skaitlī – 26:15, taču Vēvera trejacis pēc 10 minūtēm viesiem deficītu vērta vien 8 punktos – 22:30.

Otrajā ceturtdaļā Jonāta trejacis ļāva pietuvoties līdz 5 punktu (29:34) starpībai, tomēr fantastisku precizitāti rādošais Randls 17. minūtē panāca jau 21 punkta pārsvaru ventiņiem – 51:30. Tad beidzot pa īstam šosezon atvērās Ziediņš, tieši, pateicoties viņa pūlēm – šajā spēles nogrieznī gūti 14 punkti – uzbrukumā, pirmo puslaiku abpusēji rezultatīvā basketbolā mājinieki varēja beigt vien ar 12 punktu pārsvaru – 59:47.

Trešajā ceturtdaļā turpinājās līdzīga spēle, lielākoties mājinieku pārsvars bija 10 punktu robežās, taču 29. minūtes sākumā ar trejaci Elksnis deficītu samazināja līdz cerīgiem 6 punktiem – 72:78. Pēc Medisa trejača viesu kapteinis atbildēja ar 2/2, atstājot cīņu par uzvaru ceturtajai ceturtdaļai – 74:81.

TIK UZ PRIEKŠU! Māra Ziediņa (Nr. 88) un komandas trenera Oskara Virša rokas nepārprotami rāda vienu virzienu – uz priekšu, cīņā pie groza. Sestdienas mačā Ventspilī TV redzēto Māra apņēmību divcīņās un jaudu uzbrukumā līdzjutēji labprāt biežāk skatītu arī klātienē VOC hallē. Jāņa Lārmaņa foto