Vārds ir brīvs. Bet teicējs ir?

- 3.Maijs, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

Agrāk sevi par paraugvalsti sludinājusī Igaunija līdz ar jaunās valdības apstiprināšanu iedzīvojās skaļos skandālos. Tallinas varas gaiteņos notiekošais mums ir ļoti pamācošs, jo kļūst pārāk līdzīgs pašu mājās notiekošajam. Jā, arī tagad, svētku priekšvakarā, ir vērts piedomāt, cik tīrs ir mūsu valsts «galds», kuru kā svētku baltie galdauti pārklāj tautas patriotisms.

Ziemeļkaimiņu prezidente Kersti Kaljulaida savā zemē tiek visa cita starpā cildināta arī par labo gaumi, izvēloties garderobi. Viesos braucot, kāds apģērba gabals vienmēr būs apciemotai zemei svarīgā krāsā – piemēram, viņas karmīnsarkanais mētelis saskanējis ar Raimonda Vējoņa kaklasaiti un šalli. Valsts galvas vizuālo tēlu veido igauņu modes dizaineri un juvelieri: tiekoties ar Putinu, Kaljulaidai ausīs mirdzēja sudraba auskari – bezdelīgas, igauņiem svēts simbols. Turklāt ikviena sieviete (vai vīrietis) tos var nopirkt rotkaļa veikalā, samaksājot 50 eiro.

Savukārt uz jaunās valdības zvēresta nodošanas ceremoniju prezidente šopirmdien ieradās gaišpelēkā sporta džemperī, kas izskatījās gluži vai nočiepts no viņas meitas vai dēlu garderobes. Vien uzraksts uz tā sapulcētajiem graizīja garastāvokli kā ar nazi: «Sõna on vaba» (Vārds ir brīvs).


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru