Valmieriešiem lielisks finišs!

- 27.Marts, 2024

Sezonu Pafbet Latvijas – Igaunijas līgā svētdien pabeidza Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas basketbolisti.

Pēdējos divos mačos punkti par uzvarām pretiniekiem netika atdoti – uzvaras gan Valmierā, gan izbraukumā Keilā. Regulārā čempionāta tabulā 9 uzvaras un 21 zaudējums nodrošināja stabilu 13. pozīciju, par 6 uzvaru tiesu atpaliekot no pēdējās izslēgšanas spēļu astotnieka komandas.

Valmiera Glass/ViA – Viimsi 68:60 (20:18, 17:15, 16:18, 15:9)

Šī bija tā sauktā divu uzvaru spēle, jo uzvarētājs nodrošināja 13. vietu regulārā čempionāta finišā. Uz tablo šūpoles bija līdz pirmās ceturtdaļas vidum, kad Elksnis ar trejaci un Zrno ar 2/2 no soda līnijas panāca 16:14. Valmieras bosnietis pēc Miglinieka piespēles lika punktu 10 minūtēm – 20:18.

Taču viesi padoties negrasījās, un pēc Vāka un Lehes trejačiem otrās ceturtdaļas vidū jau ar 30:27 priekšā Viimsi. Viesu uzbrukumā un aizsardzībā ļoti trūka ātri 3 piezīmes sapelnījušā slaidā leģionāra Verhoevena, arī tāpēc puslaiku ar diviem gūtiem groziem pabeidza Zelizņāks – 37:33.

LABS PAPILDINĀJUMS. Būtiska loma valmieriešu uzbrukumā sezonas finiša mačos ir amerikāņu leģionāram no pēdējā iesaukuma Kajam Hantsberijam (Nr.10, no kreisās), kurš šajā epizodē Valmierā cīnās pret Viimsi jauno igauņu basketbola talantu – tikai 18 gadus jauno snaiperi Stefanu Vāku. Naura Slokenberga foto