Valmierieši pārsteidz Pērnavas "ostiniekus"

- 17.Oktobris, 2023

Jāteic godīgi, pēc pagalam nesakarīgā snieguma Rīgā pret LU studentu starpsezonā noplicināto sastāvu sestdienas maču Pērnavā pret, manuprāt, šai Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas sezonai trešo labāk nokomplektēto Igaunijas komandu lielākā daļa Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas līdzjutēju gaidīja ar pamatotām bažām.

Taču Fortūna šoreiz ar mājiniekiem izspēlēja ļaunu joku, un ar uzvaru mājās brauca valmierieši!

Parnu Sadam – Valmiera Glass/ViA 68:70 (16:15, 8:19, 26:20, 18:16)

Mājinieku ducī seši divmetrinieki ar latviešiem pazīstamo amerikāni Bārnīsu priekšgalā, komandai jaudīgi leģionāri no ASV un Holandes. Viesiem sezonā pirmā spēle Karlsonam, toties malā Sīpoliņš, taču 7 minūtes laukumā ukrainim ar 212 cm augumu Tokovenko. Tiesa, viņam pretī pieredzējušais holandietis Dīkstra ar 213 cm.

Varbūt neloģiski, taču mačs sanāk līdzīgs. Vēl vairāk – otrās ceturtdaļas startā viesi ar Elkšņa 2/2 un Tokovenko 2+1 pārņem vadību (20:16) un 19. minūtē – lielākoties ar Zrno veiksmēm uzbrukumā – uzaudzē pārsvaru jau līdz 11 punktiem – 34:23! Līdz puslaika beigām igauņiem grozā vien pieredzējušā divmetrinieka Van Tamma sodiņš – plus 10 un 34:24 mūsējo labā. Ciemiņi ņem ar aktivitāti visā laukumā, neļaujot uz vieglu panākumu cerējušiem mājiniekiem elpot.

BŪS! Edmunda Elkšņa (no kreisās) trejaci nespēj traucēt Troja Bārnīsa mirstošā gulbja deja aizsardzībā. Arko Kaska foto