Valmiera/ORDO uztur fināla intrigu

- 27.Maijs, 2016

Mūsu basketbolisti arī pēc otrā Aldaris LBL čempionāta zelta finālsērijas dupleta Rīgā tur līdzi valsts čempioniem — četru maču rezultāts 2:2 un divas no trim iespējamām spēlēm Valmierā sola labas izredzes mājiniekiem. Ar noteikumu, ka tās tiek pilnvērtīgi izmantotas.

VEF Rīga – Valmiera/ORDO 70:79 (9:20, 24:18, 18:20, 19:21)

Valmierieši Arēnā Rīga jutās kā mājās — par to gādāja kuplais un skaļais mūsējo fanu pulks, kurš pārmāca retos rīdzinieku atbalstītājus visā mača garumā. Apmēram tas pats notika arī laukumā, kur ciemiņi rādīja patiešām labu spēli, vien epizodiski ļaujot rīdziniekiem pārņemt vadību.

Sākuši ar 7:0 (Mičels 2, Armands Šķēle 2+3), mūsējie pirmajās 10 minūtēs īsti elpot vefiešiem neļāva — 20:9! Tiesa, 2 sekundes pirms ceturtdaļas beigām Kaufmanis, tverot tālu Vairoga piespēli, nonāca dzirnās starp Strēlnieku un Meieru, saņemot kārtīgu elkoņa triecienu pa pieri un aci. Viņa vietā abus soda metienus realizēja Laksa, nedaudz reabilitējoties par garām aizmestajiem metieniem no spēles (kopā 0/6). Visu otro ceturtdaļu viesi turējās vismaz pāris grozu tiesu priekšā, tikai puslaika pēdējās sekundēs Harelsons ar trejaci vefiešu deficītu samazināja līdz 5 punktiem — pēc 20 minūtēm valmierieši priekšā ar 38:35.

Jau tradicionāli mūsējiem finālsērijā nepadodas trešās ceturtdaļas, arī trešā spēle nebija izņēmums. Mejerim 2+3, nekādi zem groza nenoturamajam Meieram 2 punkti, un vadībā jau mājinieki — 40:38.  Tad ilgāku laiku uz rezultātu tablo šūpoles, līdz tās dienās tālšāvējs Nr.1 (trejači 4/4!) — viesu Bērziņš (3) un ar pamatīgu zilumu pierē atkal laukumā nākušais Kaufmanis (2/2+3+2) izcīna lielāku vadību valmieriešiem — 58:49. Trāpa Kruzs, un 30 minūtes beigušās — 58:51 mūsējo labā!

DUELIS LATVIJA — MEKSIKA. Ceturtajā sērijas mačā Meksikas izlases vīrs VEF Rīga rindās Pako Kruzs (pa labi) bija pārāks par Latvijas izlases kandidātu no Valmiera/ORDO Aigaru Šķēli. Kā būs šodien Valmierā? Edgara Vaivada foto