Valmiera/ORDO pusfinālu sāk ar uzvaru

- 13.Maijs, 2016

Otrdienas vakarā mūsējie izcīnīja panākumu pirmajā Aldaris LBL pusfināla sērijas mačā, ar labu aizsardzību apstādinot liepājnieku uzbrukumus.

Valmiera/ORDOLiepāja/Triobet 68:55 (19:13, 15:17, 17:16, 17:9)

Mājiniekiem uz rezerves sliedēm joprojām Iļjins, viesiem šoreiz sastāvā nav amerikāņa Ričardsa, toties atkal ierindā agresīvais Aizpurs.

Sākums mūsējiem izdodas ļoti labs — ātrā spēlē jau pirmās ceturtdaļas viducī Rozītis panāk 12 punktu pārsvaru: 16:4. Tomēr turpinājuma nav — viesu divmetrinieks tīnis Garoza (2+2) un Aizpurs (3+2) ļauj pēc 10 minūtēm fiksēt vien pusi no iepriekš iekrātā pārākuma — 19:13.

Otrajā ceturtdaļā turpinās līdzvērtīga spēkošanās, viesi priekšā mūsējiem netiek, taču arī padoties netaisās. Valmieriešiem pārāk daudz kļūdu uzbrukuma noslēgumos, savukārt aizsardzībā īsti netiekam galā ar liepājnieku otro saspēlnieku Leimani, kurš pirms lielā pārtraukuma aukstasinīgi izdancina mūsējo kapteini Bērziņu uz tālmetienu līnijas un gandrīz pēdējā sekundē trāpa trejaci, sasniedzot 10 gūtu punktu robežu un mājinieku pārsvaru atstājot vien 4 punktu mazumā — 34:30.

Trešajā ceturtdaļā nekas būtiski nemainās. Tuvāk par 3 punktiem viesi netiek, taču arī mājiniekiem katrs gūts grozs nāk ar smagu cīņu. Pārliecinoši spēlē Rozītis, īstā brīdī 4 punktus pēc kārtas gūst Kaufmanis. Pēc 30 minūtēm tikai 5 punktu pārsvars valmieriešiem — 51:46.

DOD! Laukumā slaidākais vīrs — 216 centimetrus garais Valmieras cēsnieks Dāvis Rozītis — pie viesu groza palicis pret krietni vien īsāko liepājnieku aizokeāna izpalīgu Deividu Hiksu, tāpēc prasa bumbu, lai varētu izmantot vismaz pārdesmit centimetru priekšrocību otrajā stāvā. Edgara Vaivada foto