Valmiera/ORDO paņem uzvaru no LU

- 15.Aprīlis, 2016

Trešdien, vērojot notikumus laukumā, pilnīgam basketbola nezinītim nudien nelikās, ka VOC hallē tiekas Aldaris LBL regulārā čempionāta līderis ar pastarīti. Mājinieki lielākoties rādīja pavisam rudenīgu spēli, tikai retumis demonstrējot medaļu pretendentu cienīgu sniegumu. Paldies Dievam, ar to šoreiz pietika, lai noliktu pie vietas patiešām motivēti spēlējošos studentus, jo šobrīd iedegusies īstā cīņa par pirmajām divām vietām LBL virslīgas turnīra finišā, kas ļaus sākt play off tikai no pusfināla, pie tam vērtīgāka ir pirmā pozīcija, jo tā ļautu jau pusfinālā salaist matos pērnās sezonas čempionu un vicečempionu...

Valmiera/ORDO – LU 73:63 (20:16, 24:21, 21:18, 8:8)

Mājinieki brīvdienu iedevuši komandas kapteinim Bērziņam, tā arī uz soliņa visā mača garumā paliek Mičels un Armands Šķēle. Pārējie cīnās laukumā un rāda dažādu sniegumu. Šķiet, ka treneru dotais galvenais uzdevums ir maksimāli iespēlēt kombinācijās visus trīs Valmieras komandas centrus, un ar šo lietu joprojām iet kā pa viļņiem, jo spoži izspēlētu epizožu ar torņu līdzdalību valmieriešiem pagaidām krietni mazāk par izšķērdētām 120% drošām grozu gūšanas izdevībām.

Pirmajā ceturtdaļā dominē mājinieki, pēc Vairoga metiena panākot pat 9 punktu pārsvaru (20:11), tomēr 10 minūtēs tabulas līderim vien mazpārliecinošs 20:16.

Studenti nepadodas, un otrajā ceturtdaļā vien pēc Gabrāna trejača 16. minūtē plus 9 (37:28), jo tūlīt bijušais Valmieras spēlētājs Engers ar 2 trejačiem pēc kārtas deficītu samazina līdz 3 punktiem — 37:34. Puslaiku noslēdz Kaufmanis — 42:37. Nepārliecina ne mājinieku spēle, ne rezultāts uz tablo, arī tālmetienu precizitātē ar 5:4 priekšā viesi.

ĪPAŠS JUBILĀRS! Tieši valmieriešu 33. numurs Akselis Vairogs, kurš trešdien bija Valmieras/ORDO līderis laukumā, kļuva par vaininieku mūsu komandas īpašai jubilejai — ceturtās ceturtdaļas sākumā Akseļa izcīnītā no groza atlēkusī bumba bija 25000. komandas vēsturē aizvadītajās 689 spēlēs LBL. Edgara Vaivada foto