Valmiera/ORDO aizcērt pusfināla durvis!

- 22.Aprīlis, 2016

Patiešām, uzvarot trešdien Valmierā valsts čempionvienību VEF Rīga arī otrajā abu komandu savstarpējā cīņā šosezon, mājinieki jau pirms Aldaris LBL regulārā čempionāta pēdējās kārtas nodrošināja sev un arī ventspilniekiem vietu play off pusfinālā, liekot rīdziniekiem par titula nosargāšanu sākt cīņu jau ar ceturtdaļfinālu.

Valmiera/ORDOVEF Rīga 66:62 (19:21, 13:20, 12:8, 22:13)

Mūsējiem šoreiz brīvdiena Iļjinam, toties viesi met cīņā uzreiz piecus leģionārus un visus labākos latviešus. Un visu pirmo puslaiku, kaut arī mājinieki cīnās sparīgi, ciemiņiem uz pieredzes un individuālās meistarības (NBA pabijušais Harelsons) rēķina neliels pārsvars pāris grozu vērtībā. Labākais punktu guvējs mūsējiem — Armands Šķēle, kurš regulāri terorizē viesu aizsardzību ar saviem caurgājieniem. Pirmā puslaika pēdējās 4 minūtēs valmieriešiem bedre uzbrukumā, un pēc 28:32 seko kritiens līdz pat 28:41, tikai pēc tam Armands Šķēle un Mičels atspēlē mīnusus no 13 līdz 9 punktiem, un 20 minūtes noslēdzas ar 41:32 rīdzinieku labā.

Pārtraukumā mūsu treneri savējos vēl vairāk mobilizējuši, un tas liek sevi manīt laukumā. Tiek apturēts viesu uzbrukums, un pēc Bērziņa un Laksas trejačiem trešdaļas vidū vairs mājiniekiem tikai 4 punktu deficīts — 44:48. Divos pēdējos uzbrukumos nedaudz veiksmes pietrūkst Kaufmanim, tomēr pēc 30 minūtēm joprojām mūsējiem daudzsološs skats uz tablo — tikai 44:49.

UN TAD UZNĀCA KAUČA! Jānis Kaufmanis (vidū) visus savus 11 punktus, pusi no mūsu komandas iespētā, guva mača ceturtajā ceturtdaļā,  sekmējot valmieriešu uzvaru pār valsts čempionvienību VEF Rīga. Edgara Vaivada foto