Valmiera var, un cīņa vēl nav galā...

- 23.Aprīlis, 2021

Publikācijā par pirmajām divām ceturtdaļfināla sērijas spēlēm Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas spēlētāji saņēma pamatīgu kritiku par biklo sniegumu, kas noteikti patraucēja pieveikt vājinātā sastāvā spēlējošos un tāpēc ņemamos liepājniekus.

Toties trešajā sērijas mačā Liepājā mūsu basketbolisti paveica teju neiespējamo un gandrīz līdzjutēju vairs necerēto – pārliecinoši apspēlēja duelī ar 2:0 priekšā esošos mājiniekus, vēršot rezultātu sērijā uz cerīgāku 1:2!

BK Liepāja – Valmiera Glass/ViA 77:85 (9:30, 19:25, 25:16, 24:14)

Lai ko pirms mača bija domājuši liepājnieki, viesi nebija ieradušies uz paplātes pasniegt mājiniekiem vēl atlikušo vienu uzvaru. Valmierieši sāka patiešām jaudīgi, ar Vēvera, Jonāta un Apsīša trejačiem jau 8. minūtes sākumā pirmoreiz panākot pārsvaru ar divciparu skaitli – 19:7. Turpinājumā viesiem bija vēl viens – 11:2 – izrāviens, kas pirmās 10 minūtes pēc Elkšņa trejača ļāva pabeigt ar liepājniekiem šokējošu 30:9!

Otrajā ceturtdaļā mājiniekiem beidzot arī kaut kas sāka krist grozā, tomēr 18. minūtē Dubults – arī ar trejaci – panāca viesu lielāko pārsvaru mačā – plus 32 un 53:21! Kaut arī puslaiku pēc Geka trejača Elksnis pabeidza ar 0/2 no soda līnijas, mūsējo pārsvars bija iespaidīgs – 55:28.

BUMBA UZ TRIJIEM VIENA! Spraigā cīņā par bumbu uzreiz trīs basketbolisti (no kreisās) – valmieriešu kapteinis Edmunds Elksnis, šīs sezonas liepājnieks, pērn Valmierā spēlējušais Roberts Blumbergs un vēl viens valmierietis Valters Jānis Liepiņš. Blumbergs ar rezultatīvu sniegumu dominēja sērijas sākumā, bet play off otrajā pusē jau krietni labāki bijuši Elksnis un Liepiņš, pēdējā mačā Valmierā komandas pūrā iemetot attiecīgi 20 un 13 punktus no 79.  Foto no basket.lv arhīva