Valmiera – nedēļas nogales jubilāre

- 25.Jūlijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Trīs svētku dienās  būs iespēja sajust savu pilsētu. Sajūtas spilgtina iemūžinātie mirkļi. No piektdienas Valmieras Kultūras centrā apskatāma Valmieras fotomākslinieku izstāde «Sajūti Valmieru».

Izstādē būs redzamas četru fotogrāfu – Armanda Miķelsona, Edgara Vaivada, Oskara Tapinska un Edmunda Mitenieka – fotomirkļos iemūžinātas sajūtas par Valmieru.

Izstādē varēs apskatīt Armanda Miķelsona aerofoto, kur Valmiera redzama no putna lidojuma, Edmunds Mitenieks fotogrāfijās iemūžinājis Dzirnavu ezeriņu nakts noskaņās, tiltu pār Gauju un citas zīmīgas Valmieras vietas un apskates objektus.

Oskara Tapinska fotogrāfijās redzama Valmieras Sv. Sīmaņa baznīca, Gaujas krasti un tilts pār Gauju, bet izstādē eksponētajās Edgara Vaivada fotografētajos fotomirkļos varēsiet ieraudzīt svētku salūtu, apskatīt Zilā bastiona apkārtni naksnīgās noskaņās, kā arī citus Valmieras skatus.

Taču izstāde ir tikai viens no desmitiem notikumu, kas ierakstīti svētku programmā. Katrs valmierietis no trīs dienu dzimšanas dienas notikumu klāsta var izvēlēties sev tuvāko. Pilsēta aicina svētku gājienā, baudīt vairākus koncertus Hanzas laukumā un citviet, būs alternatīvās skatuves un pūtēju orķestru maratons. Svētku laikā varēs iepirkties, garšīgi pusdienot un vakariņot, apmeklēt Sv. Sīmaņa baznīcu un skatīt tās torņa atjaunotās iekštelpas, aptaustīt un nopirkt jauno grāmatu par Valmieru. Jaunas izstādes būs atklātas arī Valmieras Kultūras centrā, un Valmieras muzejā būs apskatāmi Edītes Pauls-Vīgneres darbi. Sava vieta arī sportiskajām norisēm un atsevišķa pasākumu programma bērniem. Viss sāksies piektdien jau deviņos no rīta pie Valmieras Tūrisma informācijas centra. Pirmais svētku izaicinājums būs  fotoorientēšanās «Valmierai 736».

CAUR PUTNU SPĀRNU VIBRĀCIJĀM, caur viņu dziesmām un treļļiem, caur putnu navigācijas interpretāciju cilvēka prāta uztveres gammā es sajūtu savu Valmieru,» saka Armands Miķelsons, kurš pilsētu un Gaujas līkločus tver foto mirkļos no putna lidojuma. Armanda Miķelsona foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru