Valmiera – gandrīz ierastajā ritmā

- 8.Aprīlis, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vakar Liesma pabija Valmieras pašvaldības policijas štābā Purva ielā, lai apvaicātos par šī specifiskā laika aktualitātēm. Pirms maiņas sākuma par savu pieredzi nu jau gandrīz mēnesi ilgajā Covid-19 rosinātajā ārkārtas situācijā pastāstīja mobilās ekipāžas vīri, pēc tam – jau niansētāk – par Valmieras paš­valdības policijas ikdienu šajā ārkārtas situācijas nogrieznī īsā sarunā izklāstīja policijas priekšnieks Armands Miķelsons.

Ko šis laiks mainījis pašvaldības policijas ikdienas darba ritumā?

Mainījies tas, ka Valmierā ir apzinātas 15 vietas, kuras mūsu patruļai darba maiņas laikā katra jāapseko vairākas reizes. Tieši tur mēdz pulcēties jaunieši, kuri diemžēl šodienas īpašajos apstākļos ir tā neapzinīgākā iedzīvotāju daļa. No šīm vietām topā ir skolu futbola laukumi, iecienītākie tusiņu objekti Gaujmalā un arī autobusu pieturas. Tieši tur šobrīd gadās visvairāk pārkāpēju, jo viņi neievēro sociālo distancēšanos – divus metrus cilvēkam no cilvēka. Tad nākas piebraukt klāt uz aizrādīt. Jāteic, ka tādu bezkaunīgu gadījumu gan nav bijis, ka policists aizrāda, bet neviens to neņem vērā. Jo tagad arī paš­valdības policijai ir pilnvaras sodīt, sastādot administratīvā pārkāpuma protokolu par pārkāpumu. Un naudas sods ir no 10 līdz 2000 eiro. 

Kā ir reizēs, kad tomēr notiek kāds neliels tusiņš?

Tagad nevar būt ne privātas, ne arī publiskas ballītes vai kādi citi pasākumi. Ir bijuši izsaukumi, kad kaimiņi sūdzas, ka viņiem aiz sienas vai arī augšstāvā, vai apakšstāvā notiek ballīte. Tad nu braucam un noskaidrojam situāciju. Ja tur svin vienas ģimenes locekļi, tad tas nav pārkāpums, ja tur ir arī kāds no malas, tad palūdzam viņus šīs telpas pamest.

  Tad jau nākas prasīt dokumentus? 

Dokumenti jau pašsaprotama lieta, bet līdz šim visi bijuši saprotoši. Nav jau mums tāds režīms, ka obligāti pasei jābūt līdzi, cilvēki saprot no vārdiem vien.  Līdzšinējā statistika rāda, ka Valmiera kopumā ir apzinīga pilsēta.

  Negribas jau neko piesaukt... Vairāk šobrīd veltām uzmanību pulcēšanās vietām. Protams, visi publiskie pašvaldībai piederošie bērnu rotaļu laukumi šobrīd slēgti, apjozti ar brīdinājuma lenti. Arī skeitparks slēgts, sekojam līdzi, lai tur neviens nerosītos. Jebkurā gadījumā mūsu dienestam šobrīd galvenā prioritāte – gādāt, lai tiek ievēroti ar pandēmijas apkarošanu saistītie pasākumi, viss pārējais ir otrajā plānā. Mums ir visi šī uzdevuma pildīšanai nepieciešamie resursi. Cauru diennakti strādā mūsu dežurants, kurš režīmā 24/7 pieņem visus zvanus. Visdažādākā veida: par atkritumiem, par pulcēšanos, par suņiem, par kaimiņiem, par automašīnu nepareizu novietošanu, par elektrības pārtraukumiem, par smēķēšanu uz balkoniem un autobusu pieturās... Par visu!

Vai var teikt, ka Covid-19 mainījis šo zvanu tematiku? 

Vai tas ir par laimi, taču lielākoties zvani ir tādi paši. Jā, vēl zvana par dzeršanu un pēc tam turpat aizmigušiem cilvēkiem. Braucam modināt. Ja ātrie pasaka, ka var vest uz atskurbtuvi, tad vedam uz glīto namu Ūdens ielā 2c. Starp citu, martā Valmieras atskurb­tuvē bija rekords – 107 dzērāji. Viņus tur nogādājam gan mēs, Valmieras pašvaldības policija, gan Valsts policijas ekipāžas, kurām ir tiesības uz atskurbtuvi Valmierā vest arī no apkārtējiem novadiem, to pagaidām nedrīkst darīt šo novadu pašvaldību policisti. Patlaban par šādu iespēju top līgumi ar Smiltenes un Kocēnu novadiem. Vēl mums ziņo par ugunskuriem pilsētā, jo neko citu, izņemot grilu, kurināt taču pagalmā nedrīkst. 

Telpā, kur operatīvajam dežurantam visas sienas apjomā priekšā teju pussimt dzīvas bildes no dažādās Valmieras vietās izvietotām kamerām, redzama lielākā daļa šobrīd aktuālo pilsētas stūrīšu. Pilnai Valmieras asinsainai pagaidām pietrūkst vizuālā skata uz Karātavu kalniņu, taču šeit kameras uzstādīšanu traucē elektrības pievada trūkums. 

PAŠVALDĪBAS POLICIJAI IR GANDRĪZ VISS EKIPĒJUMS. Valmieras pašvaldības policijas šefs Armands Miķelsons Liesmai atrādās pilnā kaujas ekipējumā. Pagaidām vēl viņa un padoto rīcībā nav vienīgi respiratoru un īpašo kombinezonu, ar tādiem nodrošināta vien Valsts policija, taču arī pie šīs problēmas risinājuma tiekot strādāts.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru