Uzdāvini dakstiņu Sv. Bērtuļa baznīcas jumtam!

- 6.Septembris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ar šādu labo darbu iniciatīvu pie sabiedrības griezusies Rūjienas Sv. Bērtuļa draudze, cerot, ka kopīgiem spēkiem izdosies tikt pie dakstiņu jumta Dievnamam, kam nesen atzīmēja  755. gadadienu. Par to un citām norisēm «Liesmai» pastāstīja  Sv. Bērtuļa draudzes priekšniece LAIMA STUDENKOVA-JOLKINA.

«Šī vasara mums ir notikumiem bagāta. Jūlija beigās draudzes locekļa īpašumā Paipusu muižā sarīkojām vairāku dienu «Nedēļas nogali» ar nosaukumu «Tev uzticos». Starp daudzajiem to dienu uzdevumiem bija arī haiku rakstīšana. Haikas, kā zināms, ir Japānai raksturīga, īpaša, īsa bezatskaņu dzejas forma, kas sastāv no 17 zilbēm, veidojot 5 – 7 zilbju trīsrindi. Tās rakstījām trijatā: viens pirmo, otrs otro un trešais trešo rindu. Sanāca ļoti interesanti. Lūk, tikai dažas no trīsrindēm:

«Pasaule šodien

Mainīga, skaista, ātra

Brīnumu pilna»

Vai arī:

«Saule jūrā krīt

Mana dvēsele dzied

Un sirds gavilē»

Un vēl:

«Cilvēka sirds

Pēc tāluma tiecas prom

Meklē Dievu te».

Nolēmām, ka, gatavojoties savām Bērtuļa dienām, apkoposim haikas nelielā brošūriņā. Visu darījām paši, un sanāca neparasts pārsteigums – dāvana. «Nedēļas nogalē» tapa vēl viens radošs draudzes komandas darbs, kura idejas autore ir draudzes locekle Vita Balode. Visiem par prieku uzplauka košas magones. Tās un arī haiku oriģinālus izlikām izstādē par godu Dievnama jubilejai.

Turpinot Sv. Bērtuļa baznīcas remontdarbus, to darba kārtībā nonākusi arī jumta nomaiņa. Šim nolūkam saņēmām 50 000 eiro no Valsts sakrālā mantojuma saglabāšanas finansējuma. Pašlaik notiek iepirkuma procedūra, ir būvfirmu cenu aptauja. Saprotot, ka ar no valsts saņemto finansiālo atbalstu nepietiks, lai jumts atgrieztos savā autentiskajā izskatā, esam uzsākuši ziedojumu vākšanas akciju «Uzdāvini dakstiņu Rūjienas Sv. Bērtuļa baznīcas jumtam». Viena dakstiņa cena ir 5 eiro. Ziedot var gan Dievnamā kastītē ar norādi: «Jumtam», gan arī, ieskaitot naudu bankās ar norādi: «Ziedojums jumtam»

A/S SEB  banka LV 19UNLA0018900701111

A/S SWEDBANK LV69HABA0551014989349

LAIMA STUDENKOVA-JOLKINA: «Ir vēl kāda iecere: kad dakstiņi būs atvesti, ziedotāji, iegādājot un dāvinot tos Dievnama jumtam, varēs uz tiem atstāt savus parakstus.» Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru