Una Berga – Latvijas U19 čempione badmintonā

- 6.Decembris, 2019

1. decembrī Valmierā noslēdzās 2019. gada Latvijas U19 čempionāts badmintonā. Atšķirībā no iepriekšējo gadu junioru čempionātiem šogad nevienam neizdevās izcīnīt visas trīs zelta medaļas, taču 2001. gadā dzimušās spēlētājas Una Berga un Liāna Lencēviča (Sigulda) savā pēdējā junioru čempionātā dominēja, katra izcīnot divas zelta medaļas. Vīriešu vienspēlēs par pirmo sensāciju parūpējās 2005. gadā dzimušais Valmieras Bērnu sporta skolas badmintonists Rainers Zviedris, kurš jau 1/8 finālā, uzvarot trijos setos (14-21, 21-17, 21-19), no tālākās cīņas atstādināja pērnā gada čempionu Mārtiņu Ķirkumu (Rīga), kurš turnīrā tika izlikts ar 1. numuru.

Iepriekšējā gada absolūtā čempione Una Berga šogad izcīnīja divas zelta medaļas. Una uzvarēja sieviešu vienspēlēs, pusfinālā trijos setos (21-9, 19-21, 21-19) uzvarot bronzas medaļnieci Diānu Stogniju (Rīga), bet finālā divos setos (21-13, 21-9) uzvarot Liānu Lencēviču, ar kuru kopā spēlējot sieviešu dubultspēles, tika izcīnītas zelta medaļas.

Arī šogad Latvijas U19 čempionāta badmintonā uzvarētājiem balvā bija dāvanu karte no autoskolas «Einšteins» – teorija un braukšana 235 eiro vērtībā. Pērn Valmierā šādu balvu izcīnīja Una Berga no Valmieras un Mārtiņš Ķirkums no Rīgas. Ņemot vērā to, ka sadarbības līgums ar autoskolu «Einšteins» nosaka, ka viens cilvēks šādu balvu varētu izcīnīt tikai vienu reizi, attiecīgi Una Berga šo balvu atkārtoti nesaņēma, jo viņa autoskolas apmācību jau pabeigusi.

U11 Latvijas čempionātā no Valmieras badmintonistiem stiprākais šogad bija Artūrs Bratčikovs, kurš zēnu vienspēļu finālā, ar rezultātu 21-10 19-21 21-16 piekāpjoties absolūtajam čempionam Regnāram Bajāram, ierindojās 2. vietā. Kopā ar valmierieti Akselu Ceriņu abi ieguva bronzas godalgas zēnu dubultspēlēs. Meiteņu dubultspēlēs VBSS badmintoniste Linda Romanovska kopā ar siguldieti Lauru Lencēviču izcīnīja sudraba medaļas.

Vienlaikus ar Latvijas čempionātu U19, U11 Valmierā notika arī Evelatus Latvijas kausa posms U13, U17B un U21 vecuma grupās. Dalībai sacensībās bija pieteikušies 142 dalībnieki.

U13 grupā jauktajās dubultspēlēs Rainers Zviedris pārī ar Nikolu Muķieli 3. vietā. U17 grupā zēnu vienspēlēs Dāvids Buklagins arī 3. vietā. Meiteņu vienspēlēs pirmajā trijniekā divas VBSS badmintonistes – Betija Karpika 3. vietā un Karolīna Sprice 1. vietā. Zēnu dubultspēlēs – Oskars Potops/Kaspars Jānis Plūme 2. vietā. Dārta Alise Demitere un Karolīna Sprice palika nepārspētas meiteņu dubultspēlēs, izcīnot 1. vietu jau pieminētajā U17 grupā. Par čempioniem kļuva arī Valmieras jaukto dubultspēļu pāris Jānis Kaspars Plūme/Dārta Alise Demitere – izcīnot zelta godalgas.

Turnīru atbalstīja Food Union, cienājot turnīra dalībniekus ar saldējumu. Ķekavas avota ūdens un Pokka Aloe Vera dzērieni remdēja slāpes. Konditoreja Rausis rūpējās par to, lai rezultātu licējiem, tiesnešiem un spēlētājiem spēles būtu saldākas. Fischer firma nodrošināja balvas servju konkursam! Paldies Valmieras Bērnu sporta skolai un Valmieras Pārgaujas sākumskolas kolektīvam, direktoram Viktoram Litauniekam, par augsto rezultātu sasniegšanu!

ATTĒLĀ šī gada Latvijas junioru čempionāta vienspēļu finālistes – Una Berga (no kreisās) un Liāna Lenceviča.