Tūrisma diena, Muzeja nakts

- 16.Maijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Šogad Muzeju nakts pasākumi norisināsies 190 vietās visā Latvijā un viena no šīm vietām būs Naukšēni, tāpēc lai stāsta Naukšēnu Cilvēkmuzeja vadītāja DIĀNA GLUŠONOKA:

«Nedaudz novirzoties no Muzeju nakts tēmas, gribētu pateikt, ka vairāku gadu garumā esam domājuši par to, ka jāmaina muzeja darba laiks, jo mēs tomēr strādājam tūristiem. Svētdienās gan nestrādāsim, bet piektdienās un sestdienās būsim atvērti no pl. 10 līdz 18 – tas tāds jauninājums, pamēģināsim, un tad jau redzēs, kā būs. Šāds darba laiks Cilvēkmuzejam paredzēts tūrisma sezonā no 1. maija līdz 1. oktobrim. Jauno darba laiku var redzēt muzeja mājaslapā: cilvekmuzejs.naukseni.lv.

Par Muzeju nakti un tūrisma sezonas atklāšanas pasākumu. Pirmo gadu muzejs pa dienu būs slēgts. Dienā plānota tūrisma sezonas atklāšanas akcija Naukšēnu novadā tajos objektos, kuri bija ar mieru piedalīties, – sākam darboties no pl. 10. Tā kā paši esam ierosinājuši šo akciju, tad gribam apmeklēt šos pasākumus, pafotografēt, tāpēc arī muzejs pa dienu būs slēgts, lai durvis vērtu pl. 20. Tas, ko mēs, muzejs, piedāvājam, ir – ekskursija pa muižu gida pavadībā ar stāstiem un bildēm. Tāpat no pl. 10 līdz 12 bezmaksas ekskursiju piedāvā Eriņu mototrase – kurš grib, tas aizbrauc, lai uzzinātu mototrases vēsturi un noskatītos videofilmu.

Vēl pl. 12.30 varēs izbraukt ar plostu pa Rūju, savukārt no pl. 12 līdz 17.30 viesus uz klientu dienām ābeļdārzā aicina tekstilmāksliniece Agnese Vaļiniece Naukšēnu pagasta Ābelītēs.

Pl. 13 paredzēta ekskursija «Rūjakmens» darbnīcā, kur tiek gatavoti akmens trauki, svečturi un izlietnes, – Kaspars Apšs un viņa ražotne 2017. gadā atzīta par vienu no Vidzemes veiksmes stāstiem.

No pl. 15 ekskursija pa Ķoņu dzirnavām, kurā vilnas apstrāde notiek ar senajām iekārtām, – pat daudzi naukšēnieši tur vēl nav pabijuši, bet pēc ekskursijas turpat Ķoņu dzirnavās apmeklētāji tiks cienāti ar pavasara skābeņu un nātru zupu.

Tūrisma sezonas atklāšanā gribēja piedalīties arī Naukšēnu vīni, tomēr šoreiz priekšroka dota vērienīgākajam Vidzemes uzņēmējdienu pasākumam Valmierā.

Lai arī šīgada Muzeju nakts tēma ir Tālavas taurētājs, mēs pārāk necenšamies būt tai atbilstoši – no pl. 20 līdz 22 gaidām radošajās darbnīcās, kurās varēs apgūt ziepju gatavošanu kopā ar Mazsalacas meitenēm, savukārt puiši varēs pagatavot sev vairogus, ar ko cīnīties. Būs arī stikla apgleznošana, izmantojot padomju laika piena pudeles, – sanāks baigi labās puķu vāzes. Vēl darbnīcās no polimēra gatavosim pie ledusskapjiem lipināmos magnētiņus latviskas saktiņas formā.

Muzejā, zilajā telpā, būs skatāma foto grupas Tālava 88 fotogrāfiju izstāde.

Būs arī spēles dabā – zviedru karalis un ķegļi.

No pl. 20.30 līdz 22 – foto orientēšanās pa Naukšēniem, kuru gatavo Jauniešu centrs.

Vakara krēsliņā pl. 22 sāksies koncerts, kurā uzstāsies Imants Točs un Gunārs Geduševs. Kas viņiem piedziedās, neteikšu. Lai paliek noslēpums.

Ļoti ceram uz labiem laika apstākļiem, lai tas varētu norisināties brīvā dabā, tālab arī esam aicinājuši apmeklētājus nākt ar savām segām un spilveniem, lai būtu, kur apsēsties. Un noteikti silti saģērbties vēlajai vakara stundai piemēroti! Darbosies arī neliela kafejnīca, kurā gan būs jānāk ar savu naudas maciņu, lai tiktu pie kāda kēksiņa un karsta dzēriena.

Pēc koncerta – tradicionālais Muzeju nakts cienasts – zupa.

Muzeju nakti noslēgsim ar brīvdabas kino seansu – filmu Vecā dārza noslēpums ar Valmieras aktieriem Agri Māsēnu un Imantu Stradu galvenajās lomās, pie tam filmas dekorācijas darinājusi bijusī naukšēniete Kristīne, kas noformējusi, pagatavojusi arī Cilvēkmuzeja ekspozīcijas – sienas: Naukšēnu doktorāts, Naukšēnu foto siena, bet šobrīd Kristīne strādā pie sienas izveides par Naukšēnu novada ievērojamiem cilvēkiem.

Pasākumu apkārt ir daudz un dažādi. Atliek tikai izvēlēties un doties uz kādu no tiem!»

GUMIJU LĒKŠANA. Una Blaumane (no kreisās), lec Markuss Gaidamovičs, Egita Reiziņa. Diānas Glušonokas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru