Jūlijs Cukurs

Jūlijs Cukurs

Kad dienā stundu nepietiek

5.Jūnijs, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ciemos uz Ērmuižu Naukšēnu pagastā pie stādu un dārzeņu audzētājas RITAS ROZENBLATES dodamies trešdienas pēcpusdienā, jo dienas pirmajā pusē viņa savu produkciju regulāri piedāvā dārzkopjiem Rūjienas tirgū.

Pirms galvenajiem startiem

31.Maijs, 2024
Sports
Laikrakstā

Vieglatlētikas sezona ar katru nedēļu uzņem apgriezienus gan vietējā, gan starptautiskā mērogā, lai kulmināciju sasniegtu Parīzes olimpiskajās spēlēs, kurām gatavojas arī Latvijas sportisti.

"Patria ražotne" – Latvijas un Eiropas drošībai

28.Maijs, 2024
Mūsu drošībai
Laikrakstā

Piektdien ap pusdienlaiku bijušā Valmieras gaļas kombināta teritorijā, klātesot Latvijas un Somijas augstākajām amatpersonām, svinīgi tika atklāta 6×6 bruņumašīnu Patria rūpnīca, bet vēl pirms svinīgajām uzrunām un tradicionālās lentes griešanas ceremonijas preses un TV pārstāvji tika izvadāti pa ražotni nelielā ekskursijā, kuru vadīja SIA Defence Partnership Latvia un Patria Latvia valdes priekšsēdētājs Uģis Romanovs.

Iekūlies ķibelē – zvani 112, un tev palīdzēs!

17.Maijs, 2024
Mūsu drošībai
Laikrakstā

Šodien Latvijā atzīmējam Ugunsdzēsēju un glābēju dienu. Valmierieši to sagaida īpaši pacilātā noskaņojumā, jo nupat kā saņemta jaunā, ar vismodernāko inventāru aprīkotā Scania autocisterna, kas ievērojami uzlabos ugunsdzēsības un glābšanas dienesta reaģēšanas spējas, kā arī glābēju darba apstākļus.

Ir jādara!

14.Maijs, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

SIA Kalnkraujas saimniekam IVO LAUBERTAM pavasara sējas laiks kā allaž ir īpaši darbīgs, gadās arī pa tehniskai ķibelei, bet, kamēr vīri mehāniķi traktoram maina detaļu, ko Ivo atvedis no Valmieras, tiek atvēlēts savs laiciņš sarunai ar Liesmu pirms gada iegādātajā šķūnī, kurā pirmās brīvvalsts laikā runu teicis pats Dr. Kārlis Ulmanis, taču ticis šerpo naukšēniešu izsvilpts.

Spēkavīra vizītkarte

19.Aprīlis, 2024
Viesis
Laikrakstā

«AIVARS ŠMAUKSTELIS ir latviešu spēkavīrs. Piedalījies 69 starptautiskajās spēkavīru sacensībās, uzvarot 25 no tām, kas viņu padara par piekto titulētāko spēkavīru vēsturē aiz Žydrūnas Savickas, Mariusz Pudzianowski, Hafþór Júlíus Björnsson un Braian Shaw,» teikts Vikipēdijas angļu versijā.

Budenbrokas muižas stāsti

10.Aprīlis, 2024
PROJEKTS
Laikrakstā

Atskats vēsturē

«Budenbrokas muiža, kura šobrīd sanāk Valmieras novadā, atrodas starp divām, pavisam noteikti dzirdētām un lielām muižām - Dikļu muižu un Ozolu muiža. Budenbroka sākotnēji 16. gadsimtā saukusies Skuju – Pālēnu muiža un radusies pateicoties Koskulu dzimtai, kura darbojusies Ozolu muižā, jo kuram gan baronam tajā laikā ir tikai viena muiža?

Skrējiens, kurā nav zaudētāju

13.Marts, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Lai veicinātu veselīgu un dabai draudzīgu dzīvesveidu un noskaidrotu, kuri ir labākie Latvijas ziemas skrējēji dažādās vecuma grupās, svētdienas priekšpusdienā pie Valmieras sākumskolas tika dots starts šīgada pasākuma Noskrien ziemu, kas notika jau septīto reizi, sezonas pēdējā, 5. posma sacensībām. 

Pirms "tuksneša" vētras

8.Marts, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Sinoptiķi sola sausu laiku līdz pat marta vidum, tātad vēl veselu nedēļu, brīdinot no smilšu vētrām, jo dienesti, īpaši jau galvaspilsētā, diez vai spēšot laikus savākt ziemas mēnešos uz ietvēm un ielām sakaisīto pretslīdes maisījumu paliekas.

Domājot par Naukšēnu apvienības vajadzībām

6.Marts, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Gan valstī, gan novadā, gan apvienībās gada svarīgākais notikums ir budžeta pieņemšana un apstiprināšana. Šībrīža situācijā, kad Eiropā jau divus gadus notiek karš, daudzās jomās ieslēgts taupības režīms, par ko vaicāju Naukšēnu apvienības vadītājam JĀNIM ZUMENTAM.

Esi kustīgs – būsi veselīgāks!

6.Marts, 2024
PROJEKTS
Laikrakstā

Jau gadu desmitiem pamatoti lepojamies ar Valmieras Sporta skolas audzēkņu sasniegumiem ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas un pasaules mēroga sacensībās. Par to, vai ar sportošanu iespējams uzlabot veselību, uz sarunu aicināju Valmieras Sporta skolas direktori Līgu Dzeni, viņas vietnieci izglītības jomā Ivetu Grunti-Dinsbergu, interešu programmas bērniem ar īpašām vajadzībām īstenotājas Sarmīti Ulanovsku un Sandru Vilni.

Pēdējā pārbaudē – pārliecinoši

5.Marts, 2024
Sports
Laikrakstā

Sestdien pēdējo pārbaudes spēli pirms oficiālā sezonas sākuma Valmieras Olimpiskā centra futbola stadionā ar BFC Daugavpils komandu aizvadīja Valmiera FC, izmēģinot darbībā 19 futbolistus – laukumā devās Olsess, Balodis, Sliede (71’ Aļekseičiks), Toņiševs, Djūks (62’ Birka), Korobenko (78’ Kragliks), Gustavu (71’ Rotars), Vapne (78’ Miļčenko), Diops (71’ Bambula), Gejs (62’ Porsāns-Klementē), Gaušu (62’ Ndojs).

Lai sabiedrība justos drošāka

5.Marts, 2024
Mūsu drošībai
Laikrakstā

Turpinot pilnveidot savstarpējo sadarbību un lai iepazīstinātu ar 2023. gada veikumu, pagājušajā otrdienā Vidzemes reģiona medijus uz tikšanos aicināja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vadība – reģiona pārvaldes priekšnieks Imants Mitrošenko, priekšnieka vietnieks, Kriminālpolicijas biroja priekšnieks Armands Āboliņš, priekšnieka vietnieks, Kārtības policijas priekšnieks Dmitrijs Kohanovs, kā arī sabiedrisko attiecību speciālistes Zane Vaskāne un Simona Grāvīte. 

Vēlreiz par ziemas sportu (1)

28.Februāris, 2024
Valmierietis
Laikrakstā

Pēc publikācijas Pie kritiskās virāžas esmu saņēmis vairākus Liesmas lasītāju ierosinājumus turpināt rakstā minēto problēmu šķetināšanu. Tā kā daudz kas no sarunas ar RODŽERU LODZIŅU vienā lappusē nebija satilpināms, varu piedāvāt viņa domas ne tikai par bobsleju, bet arī par citiem sporta veidiem.

Sešu stundu dziesmu maratonā

23.Februāris, 2024
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Pagājušās nedēļas ceturtdienā no pusdienlaika līdz sešiem vakarā Valmieras sākumskolu pieskandināja Latvijas izglītības iestāžu vokāli instrumentālo ansambļu, instrumentālo kolektīvu un popgrupu Vidzemes kultūrvēsturiskā novada festivāls – konkurss «No baroka līdz rokam», kurā piedalījās četri instrumentālie ansambļi, četrpadsmit popgrupas un tikpat vokāli instrumentālie ansambļi trijās vecuma grupās.

Kā atjēgties no atkarībām?

13.Februāris, 2024
PROJEKTS
Laikrakstā

Atveseļošanās no dažādām postošām atkarībām nemēdz būt ātra un vienkārša, tomēr speciālistu uzraudzībā tā var būt krietni efektīvāka, tāpēc Liesma paviesojās pie Strenču psihoneiroloģiskās slimnīcas Rehabilitācijas nodaļas darbiniekiem, lai rastu atbildes uz vairākiem jautājumiem, kuri varētu interesēt tos, kam ir vēlēšanās tikt vaļā no saviem dēmoniem. Taču vispirms mūsu sarunu biedru nelielas vizītkartes par savu profesionālo izvēli.

Katra balss būs svarīga

9.Februāris, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pirmdienas pēcpusdienā Valmieras integrētajā bibliotēkā uz tikšanos ar Eiropas parlamenta deputātu kandidātiem Aliju Turlaju (Progresīvie), Tāli Linkaitu (Jaunā konservatīvā partija), Hariju Rokpelni (Zaļo un Zemnieku savienība), Jāni Grasbergu (Nacionālā apvienība), Inesi Voiku (Kustība PAR) un Arti Pabriku (Latvijas attīstībai) aicināja Latvijas Pilsoniskā alianse.

Festivāls sācies ar ratiņtenisu

2.Februāris, 2024
Sports
Laikrakstā

Ar ratiņtenisa izglītošanas un popularizēšanas pasākumu Lauz robežas, kas norisinājās sadarbībā ar izcilā nīderlandiešu futbolista un trenera vārdā nosaukto Johana Kruifa fondu un Starptautisko Tenisa federāciju, trešdien sākās Valmieras Olimpiskā centra sporta festivāls.