Jūlijs Cukurs

Jūlijs Cukurs

Vējiem līdzi

20.Maijs, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ar spēkratu parādi pilsētas ielās sestdien Valmierā tika atklāta moto sezona. Par šī notikuma vēsturi stāsta viens no Valmieras motokluba FF Riders dibinātājiem un pirmajiem biedriem ARMANDS MIĶELSONS:

Kas jāzina iedzīvotājiem

18.Maijs, 2022
Mūsu drošībai
Laikrakstā

Kā vēstīts Zemessardzes Vidzemes 2. bataljona paziņojumā, šīs nedēļas nogalē mūspusē paredzētas vērienīgas militārās mācības Namejs 2022.

Eiropa mūs nesaprata...

13.Maijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Laikam esmu pagalam draņķīgs valmierietis, bet man patiess prieks, ka finālā starp Daugavpili, Liepāju un Valmieru par 2027. gada Eiropas kultūras galvaspilsētu tika nominēta Liepāja, kurā tiešām ir ko redzēt – Baltijas jūra, senā un modernā arhitektūra, Kūrmājas prospekts ar pilsētas himnas teksta bronzas tēliem, stalti dievnami ar skanīgām ērģelēm, uz kurām muzicējis viens no dižākajiem latviešu mūzikas klasiķiem Alfrēds Kalniņš, koncertzāle Lielais Dzintars ar Liepājas simfonisko orķestri un leģendārais brīvdabas koncertdārzs Pūt, vējiņi!, Latvijas rokmūzikas slavas aleja ar mūziķu plaukstu nospiedumiem, jā – arī sakārtota un attīstīta sporta infrastruktūra, bet pašā dvēselē, kā dzied Līvi – Rožu laukums, kurā, izpildot dzejnieka vēlēšanos, kaisīti dziesmas vārdu autora Aivara Neibarta pelni.

Mobili, ātri, taktiski

3.Maijs, 2022
Mūsu drošībai
Laikrakstā

Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes medicīnas rotas komandiere, štāba virsseržante DINA SKRABE uzskata, ka visi mediķi ir zināmā mērā mākslinieki un brīvdomātāji, kurus apvieno kopīgā interese par savu profesiju un tiekšanās apgūt kaut ko jaunu.

Ar jaunu koncepciju

27.Aprīlis, 2022
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Svētdienas pēcpusdienā koncertzāli "Cēsis" piepildīja koka un metāla pūšamo instrumentu skaņas – pēc Covid ierobežojumu izraisītā vairāku gadu pārtraukuma uz kopmēģinājumu bija sabraukuši Vidzemes ragu orķestri, lai pārbaudītu, kā klātienē skan 2023. gada Dziesmu svētku repertuārs. Jāatzīmē, ka tas bija pirmais šāda veida pasākums valstī kopš ierobežojumu atcelšanas. 

Par pirmajiem septiņdesmit!

22.Aprīlis, 2022
Viesis
Laikrakstā

Ar koncertiem Otrajās Lieldienās Sv. Sīmaņa baznīcā un šovakar Kocēnu kultūras namā savu 70 gadu jubileju atzīmē Valmieras Kultūras centra vīru koris Imanta, kura prezidents jau vismaz pāris gadu desmitus ir Vidzemes Augstskolas mācībspēks OJĀRS BĀLIŅŠ. Par to, kā viņš pats un slavenais kolektīvs jūtas šajā nebūt ne vienkāršajā laikā, arī šī saruna.

"Rubenes meitenes" – 14. reizi čempiones!

22.Aprīlis, 2022
Sports
Laikrakstā

Pagājušajā sestdienā Rubenes florbolistes Kocēnu sporta namā, ar 5:3 uzvarot Ķekavas Bulldogs/NND komandu, triumfēja ELVI florbola līgas finālā līdz trīs uzvarām ar 3:0, kļūstot 14. reizi par Latvijas čempionēm.

No sirds uz sirdi

14.Aprīlis, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Nu jau vairāk nekā gadu Naukšēnu pagasta Mazaldaros atvērtas specializētās keramikas darbnīcas pieaugušiem cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem. 

Pārmaiņu laikos

14.Aprīlis, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Labi atceroties, ka pārmērīga alkohola lietošana var būt kaitīga mūsu veselībai, tomēr riskējām uz īsu brīdi iegriezties Naukšēnu vīna darītavā, lai no īpašnieka JĀŅA BAUŅA uzzinātu, kā uzņēmumam klājies pandēmijas laikos:

Dzīvot "zaļi" un veselīgi

7.Aprīlis, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Turpinoties karadarbībai Ukrainā, turpināsies arī pārtikas produktu cenu kāpums – par to mūs brīdina eksperti, prognozējot, ka, piemēram, gaļa varētu maksāt divas reizes dārgāk.

Par veselīgu dzīvesveidu

5.Aprīlis, 2022
Sports
Laikrakstā

Ceturtdien jau no paša rīta Valmieras Viestura vidusskolā valdīja veselīgi sportiska gaisotne – savus spēkus dažādos sporta veidos lietpratīgu instruktoru uzraudzībā izmēģināja lieli un mazi viesturieši. 

Ko liksim aizliegumu vietā?

5.Aprīlis, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Vispirms jau kovids, bet tagad arī karš Ukrainā daudzas ierastās lietas salicis pavisam citos plauktiņos, radot apjukumu ne tikai iedzīvotājos, bet arī valdībā un Saeimā. Pēc Ukrainas karoga pacelšanas pie Staņislava Broka Daugavpils mūzikas vidusskolas un ar to saistītā skandāla dažiem pēkšņi atklājies, ka ne visur Latvijā vienādi jūt līdzi ukraiņu tautas ciešanām.

Oskars neko nemainītu

1.Aprīlis, 2022
Sports
Laikrakstā

Pagājušās nedēļas ceturt­dienā kinoteātrī Gaisma 3 D Cinema Valmieras Sporta skolas organizētā sporta meistarklašu cikla Uz panākumu takas ietvaros notika dokumentālās filmas Melbārdis pirmizrāde un tikšanās ar režisoru Armandu Tripānu un galveno varoni, olimpisko čempionu bobslejā Oskaru Melbārdi.

Kad vilks jau aitās

30.Marts, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Kad pirms nepilna mēneša Valmierā viesojās vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs, cita starpā apvaicājos, ko viņš domā par uzņēmēju kluba Ozols, tostarp piecu novada domes deputātu, parakstīto vēstuli pašvaldībai par atteikšanos no azartspēlēm pilsētā.

Vēsturi aizmirst nedrīkst

29.Marts, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

«Šodienas notikumi Ukrainā mums rāda, ka vēsturi aizmirst nedrīkst, lai mēs mācētu saskatīt tās zīmes un pazīmes, kas mums rāda, ka agresors, diemžēl mūsu kaimiņš, nav atmetis ne savus vecos tikumus, ne paradumus, ne metodes, ne veidus, kā iznīcināt tautas,» piektdienas rītā piemiņas brīdī staļinisko represiju upuriem pie Trikātas kapličas klātesošos uzrunāja Trikātas kultūras centra kultūras darba organizatore Ilze Dauvarte: 

"Rubenes" vīri pusfinālā

25.Marts, 2022
Sports
Laikrakstā

ELVI florbola virslīgā vīriešiem noslēgušies ceturtdaļfināli un kļuvuši zināmi pusfinālisti: pirmie par tādiem kļuva Cēsu Lekrings, kas sērijā līdz četrām uzvarām atstāja sausā Irlava/Avant.

Mierīgi dzīvosim unstrādāsim!

22.Marts, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmieras novada Ugunsdzēsības un civilās aizsardzības priekšnieks JĀNIS SKRASTIŅŠ uz sarunu ierodas tieši no kārtējās apspriedes, kurā runāts par degradētiem bīstamiem objektiem, kas tiks apsekoti un izvērtēti, aicinot īpašniekus tos sakārtot. Taču mūs šajā reizē interesē patvertnes – kādas tās savulaik bijušas Valmieras rajonā un vai saglabājušās līdz mūsdienām.

Vai vēsture atkārtojas?

16.Marts, 2022
Tēma
Laikrakstā

Šodienas saruna ir ar vēstures zinātņu doktoru un Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes profesoru HARIJU TUMANU. 

Jauno talantu parādē

15.Marts, 2022
Sports
Laikrakstā

Piektdienas pēcpusdienā Jāņa Daliņa stadiona vieglatlētikas manēžā notika Valmieras novada Jaunatnes sporta laureātu godināšana. Pēc klātesošo iesildīšanas ar erudīcijas ekspreskonkursu par valmieriešu sportiskajiem sasniegumiem aizvadītajā sezonā pasākuma vadītājs Reinis Ošenieks vārdu deva Valmieras sporta skolas direktorei LĪGAI DZENEI: