Jūlijs Cukurs

Jūlijs Cukurs

Uz sacensībām kā svētkiem

17.Septembris, 2021
Sports
Laikrakstā

Lai arī vieglatlētikas sezona pamazām tuvojas noslēgumam, izturības disciplīnu pārstāvji vēl turpina sacensties. Tā pagājušās nedēļas nogalē Lietuvas pilsētā Druskininkos Lietuvas čempionātā soļošanā Arnis Rumbenieks izcīnīja sudraba medaļu 10 km distancē, uzrādot laiku 43 minūtes, 49 sekundes.

Medus sezonu noslēdzot

16.Septembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Naukšēnu pagasta biškopim RIMANTAM GAIDAMOVIČAM šī vasara atkal padevusies ražena, jo viņa saimes čakli pastrādājušas, sagādājot savam saimniekam kārtējās atzinības valsts mēroga konkursos. Tagad sezona izgājusi finiša taisnē, atlikusi bišu ārstēšana un barošana, tāpēc atkal ciemojamies pie Rimanta, lai veiksmes stāstu uzklausītu no pirmavotiem.

Priecīgi un lepni

16.Septembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Naukšēnus nereti mēdz dēvēt par Latvijas brīvprātīgo ugunsdzēsēju galvaspilsētu, kur pirms covid pandēmijas regulāri tika rīkotas plaša mēroga sacensības, tāpat naukšēnieši allaž bijuši starp godalgotajiem valsts čempionātos un godam pārstāvējuši valsti starptautiskajā arēnā. 

Bezkompromisa neizšķirts (1)

14.Septembris, 2021
Sports
Laikrakstā

Svētdien Latvijas futbola virslīgā līdervienību mačā starp RFS un Valmiera FC komandām Valmieras olimpiskā centra futbola stadionā tika fiksēts rezultāts 1:1. Pēc pirmā puslaika izskaņā realizētās pendeles vadībā izvirzījās RFS, taču  laukuma saimnieki izlīdzinājumu panāca otrā puslaika vidū.

Florbolisti sāk ar zaudējumiem

14.Septembris, 2021
Sports
Laikrakstā

Jau tradicionāli ELVI florbola līgas vīriešiem jaunā sezona tiek atklāta ar spēli starp čempioniem un vicečempioniem. Tā nu pagājušajā sestdienā Kocēnu sporta namā čempione «Rubene» uzņēma vicečempiones godā esošo komandu Talsu NSS/Krauzers, kam ļoti spraigā cīņā piekāpās ar 4:5. 

Sportā ar talantu vien nepietiek (1)

10.Septembris, 2021
Viesis
Laikrakstā

Šovasar tikpat gadu, cik nupat Valmieras sporta skolai, apritēja tās direktorei LĪGAI DZENEI, taču publicēt garāku sarunu ar viņu to­brīd nedrīkstēja: tā kā Līga kandidēja pašvaldību vēlēšanās no Jaunās Vienotības saraksta, šādu interviju KNAB kontroles dienesti uzskatītu par politisko reklāmu. Tagad vēlēšanas laimīgi garām un mierīgu sirdi varam jubilārei šo parādu atdot.

Kas es esmu?

9.Septembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Pirms gadiem šo jautājumu sev uzdeva toreizējais Valsts prezidents Valdis Zatlers, vēlāk viņš uzrakstīja arī grāmatu ar šādu nosaukumu, bet nu pienācis laiks katram Latvijas iedzīvotājam to noskaidrot, jo, kā ievērojusi kāda kolēģe, notikumu hronikās vairs netiekot minēts, kurš īsti ķibelē iekūlies – vīrietis vai sieviete, dzimumu līdztiesības vārdā lietojot šķietami neitrālo apzīmējumu persona.

Izauguši no bērnu vecuma

3.Septembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Agrā otrdienas pēcpusdienā Jāņa Daliņa stadiona konferenču zālē tika atzīmēta Valmieras bērnu sporta skolas, kas turpmāk sau­ksies vienkārši Valmieras sporta skola, jo, kā paši treneri joko, no bērnu vecuma tā kā būtu izauguši par kārtīgiem sportistiem, 60 gadu jubileja. 

"Spēks" rāda spēku Balvos

31.Augusts, 2021
Sports
Laikrakstā

Latvijas futbola 2. līgas čempionātā, kur cīnās mūsu SK Spēks, valmierieši svētdien 5. kārtas maču aizvadīja izbraukumā, sacenšoties ar turnīra pastarīti Balvu vienību. Mūsējie līdz šim uzvarējuši visas izbraukuma spēles: ar 4:2 Jēkabpils SC, ar 6:0 Rīgas FK Aliance un ar 2:0 Caramba Rīga, vienīgo neveiksmi piedzīvojot savā laukumā ar 1:3 piekāpjoties Skanstes SK, savukārt valmieriešu pretinieki nebija tikuši pie punktiem un turnīra tabulā likumsakarīgi ieņēma pēdējo, 14. vietu. 

No "Ghetto Games" līdz NBA

27.Augusts, 2021
Sports
Laikrakstā

VLADISLAVS LAKŠE sporta pasaulē pamatoti tiek uzskatīts par pazīstamāko latviešu mākslinieku, jo tieši viņš raženi sadarbojies ar Nacionālās Basketbola asociācijas (NBA) komandu Toronto Raptors, kā arī radījis emocionālu darbu lidmašīnas katastrofā bojā gājušā basketbolista Kobes Braienta un viņa meitas piemiņai, ar savu daiļradi iemantojot Šakila O’Nīla, Andreja Kiriļenko, Dvaita Hovarda un daudzu citu NBA zvaigžņu atzinību.

Kad "fiesta" saiet sviestā

25.Augusts, 2021
Valmierietis
Laikrakstā

Pirms četrdesmit gadiem DACE APSĪTE, tolaik vēl Balode, absolvējusi trompetes klasi Valmieras Mūzikas skolā pie pedagoga Alberta Plūmes, iestājās Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolā, kuru pabeidza 1985. gadā. Vēl pēc pieciem gadiem viņai kabatā bija arī toreizējās Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatorijas diploms un vieta Nacionālajā simfoniskajā orķestrī, taču deviņdesmito gadu vidū liktenis bija lēmis viņai pārcelties uz saulaino Spāniju, kur pavadīts gadsimta ceturksnis. Nu jau gadu Dace ir atpakaļ dzimtajos Burtniekos, lai, rūpējoties par saviem vecākiem, atvieglotu viņiem vecumdienas.

Atklāšanas mačā uzvar Igaunija

24.Augusts, 2021
Sports
Laikrakstā

Paralēli Jāņa Daliņa stadionu cildinošajām runām 13. un 14. augustā atjaunotajā sporta bāzē notika pirmās starptautiska mēroga sacensības – Valsts prezidenta balvas izcīņa vieglatlētikā, kurā par trofejām cīnījās Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valstsvienības.

Kad "bremzes" netur...

24.Augusts, 2021
Sports
Laikrakstā

Atbildīga spēle Latvijas kausa ceturtdaļfinālā Valmiera FC ar 5:0 pārspēja Dinamo Rīga, pārliecinoši iekļūstot pusfinālā.

Uzvaru "nokārto" jau pirmajā puslaikā

20.Augusts, 2021
Sports
Laikrakstā

Pirmdien Optibet futbola virslīgā pārliecinošu uzvaru ar 4:0 Daugavas stadionā izcīnīja Valmiera FC, sagraujot turnīra pastarīti Mettu. Līdz ar to mūsējie šobrīd izvirzījušies čempionāta līderpozīcijā, savukārt par virslīgas labāko bombardieri ar sasniegto hat-trick kļuvis līdzšinējais neizmantoto izdevību karalis Ibrahīma Sovs.

Skola gaida skolēnus

19.Augusts, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vēl tikai nepilnas divas nedēļas, un klāt 1. septembris – pirmā skolas diena jaunajā mācību gadā. Par to, kādā formā to sagaida Naukšēnu novada vidusskola, daži jautājumi skolas direktorei AIGAI STIEREI.

Lepnums Latvijai

17.Augusts, 2021
Sports
Laikrakstā

Piektdien Valmieras vieglatlētikas manēžā notika atjaunotā Jāņa Daliņa stadiona svinīgā atklāšanas ceremonija, kurā runas teica Latvijas Republikas izglītības un zinātnes ministre (IZM) Anita Muižniece, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministrs Artūrs Toms Plešs, Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Žoržs Tikmers, Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) prezidents Arnis Lagzdiņš un Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, klātesot izcilā soļotāja Jāņa Daliņa mazdēliem Pēterim Daliņam un Andrejam Jānim Daliņam ar ģimenēm. 

Pabeigt distanci

17.Augusts, 2021
Sports
Laikrakstā

Atjaunotā Jāņa Daliņa stadiona un jaunuzceltās manēžas prezentācijas pasākumā piedalījās arī triju olimpisko spēļu dalībnieks ARNIS RUMBENIEKS ar savu treneri AIVARU RUMBENIEKU, kuri bija tikko kā atgriezušies no Japānas ziemeļu pilsētas Saporo, kur notika Tokijas spēļu soļotāju un maratonistu sacensības. 

Pēc trim gadiem Parīzē

12.Augusts, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Kad pirms pieciem gadiem no olimpiskajām spēlēm Riodežaneiro Latvijas delegācija atgriezās bez nevienas godalgas – mūsu sportistu augstākais sasniegums bija Rebekas Kohas 4. vieta svarcelšanā, tika skandināti trauksmes zvani, ka līdzšinējā augstas klases olimpiešu, kuri spētu cīnīties par medaļām,  sagatavošanas sistēma sevi izsmēlusi un nepieciešamas kardinālas reformas. 

Labi ir, bet būs vēl labāk

11.Augusts, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pirmdien Jāņa Daliņa stadiona viegl­atlētikas manēžā uz preses konferenci tika pulcināti žurnālisti un TV reportieri, lai informētu sabiedrību par Valsts prezidenta balvas izcīņas sacensību atgriešanos Daliņa stadionā un iepazīstinātu ar jauno sporta būvju infrastruktūru un labiekārtojumu.