Tur roku uz notikumu pulsa

- 22.Septembris, 2023
Izglītība
Laikrakstā

Izglītības nozarē pārmaiņu, satraukumu, problēmu un arī risinājumu meklējumu netrūkst. Par izdarīto un vēl darāmo trešdien diskutēja mācību iestāžu un arodorganizāciju vadītāji, arī Valmieras novada pašvaldības pārstāvji. Valmierā notika ikgadējā Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) Valmieras novada arodorganizācijas padomes sēde.

«Esmu par sarunām, aktīvu komunikāciju, jo jautājumu, ko pārrunāt, vienmēr ir gana. Arī šoreiz atskatījāmies uz to, kas jau sekmējies, un runājām par problēmām. Ir sācies jauns mācību gads, un mums kopā jādomā, lai tas aizrit pēc iespējas veiksmīgāk,» sacīja LIZDA Valmieras novada arodbiedrības organizācijas priekšsēdētāja Zinta Irbe, kura kopā aicināja kolēģus no novada izglītības iestādēm, pašvaldību pārstāvjus. Tikšanās reizē piedalījās arī LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga. 

«Priecājos, ka Valmieras pašvaldībā vienmēr ir bijis sociālais dialogs, tāpat novērtēju, ka novada vadība domā par atbalstu, kāds vajadzīgs mācību iestādēm, pedagogiem, jaunajiem skolotājiem, risinot arī mājokļu jautājumus, iesaistoties stipendiju programmās. Pieļauju, ka ir arī atvērtas diskusijas, ir asāka viedokļu apmaiņa, bet dialogs jau arī nozīmē viedokļu paušanu un vajadzīgā risinājuma meklēšanu,» uzrunājot klātesošos, sacīja LIZDA vadītāja Inga Vanaga, uzreiz norādot, ka šajā gadā kopīgiem spēkiem ir izdevies panākt vairāku svarīgu jautājumu sakārtošanu, piemēram, nozarē strādājošo algas grafika noteikšanu nākamajiem trim gadiem, tāpat darba slodžu sabalansēšanu, labas ziņas bijušas arī pirmsskolās strādājošajiem, novēršot nevienlīdzību atalgojuma jautājumos, bet Vanaga neslēpa arī jautājumus, kas turpina satraukt, un roka esot jātur uz pulsa.

TRĪS STUNDAS runāts par aktuālo. LIZDA vadītāja Inga Vanaga tikās ar kolēģiem Valmierā. Autores foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru